Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-23 K: Jednostronne pojedynki w grupie B

MŚ U-23 K: Jednostronne pojedynki w grupie B

Trzy poniedziałkowe mecze w grupie B mistrzostw świata do lat 23 siatkarek zakończyły się wynikami 4:0. Dwa zwycięstwa na swoim koncie mają już reprezentacje Brazylii i Bułgarii, pierwszą wygraną w turnieju odniosły siatkarki Japonii. Bez punktu wciąż pozostają drużyny z Kenii i Kuby.

Mecz Bułgarii z Kenią rozpoczął się od ostrego lania, jakie siatkarki z Europy sprawiły Kenijkom. Reprezentacja Bułgarii wygrała 15:1 i gdyby nie błąd własny, mogła wygrać do 0. W kolejnych setach siatkarki z Afryki nadal sporo ustępowały umiejętnościom rywalek i nie odegrały zbyt wielkiej roli w tym meczu. Przegrały do 5, 6 i 11 i wciąż czekają na swój mały sukces w postaci wygranego seta. Dla Bułgarek była to druga wygrana w turnieju. Punkty w zespole bułgarskim w tym spotkaniu rozłożyły się w miarę równomiernie, najwięcej, bo 8, zapisała na swoim koncie znana z występów w Polsce Miroslava Paskova.

W drugim poniedziałkowym meczu tej grupy Japonia zmierzyła się z reprezentacją Kuby. Oba zespoły przegrały swoje pierwsze mecze i kolejna porażka oznaczała już brak szans na walkę o półfinał. Mecz lepiej rozpoczęły Azjatki, które zarówno pierwszego, jak i drugiego seta wygrały 15:12. W trzeciej partii przewaga japońskiej drużyny była jeszcze wyraźniejsza (15:7), ale w kolejnym nie było już tak łatwo. Postawione pod ścianą Kubanki walczyły do końca, jednak przegrały do 13 i nie udało im się wygrać pierwszego seta w tym turnieju. Dobre spotkanie rozegrała Misaki Yamauchi, która zdobyła 13 punktów.

Najciekawiej zapowiadał się mecz, w którym zmierzyły się drużyny mające na swoim koncie zwycięstwo w pierwszym dniu rozgrywek. Już pierwszy set przyniósł sporo emocji, a Brazylijki wygrały z Turcją w końcówce na przewagi 17:15. W drugiej partii Canarihnes wygrały do 12 i coś w zespole tureckim pękło. W trzecim secie Turczynki były już tylko tłem dla coraz lepiej grających Brazylijek, zdobyły zaledwie 6 punktów. Czwarty, jak się okazało ostatni set zespół brazylijski wygrał po walce do 12 i zapisał na swoim koncie komplet punktów, utrzymując się na czele tabeli grupy B. Ponownie najskuteczniejszą zawodniczką w zespole brazylijskim była Drussyla Costa (11 pkt.)