Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-23 K, gr. B: Ważne zwycięstwo Turcji, Brazylia poza półfinałem

MŚ U-23 K, gr. B: Ważne zwycięstwo Turcji, Brazylia poza półfinałem

Bezcenne zwycięstwo odniosły siatkarki Turcji, które pokonały kroczącą od zwycięstwa do zwycięstwa Bułgarię. Dzięki tej wygranej Turczynki obok Bułgarii znalazły się w półfinale i zajęły pierwsze miejsce w grupie. Swojej szansy nie wykorzystały Brazylijki, które przegrały z Kubą i obu tym ekipom przypadnie gra o miejsca 5-8.

Japonia pewnie i wysoko pokonała pozostającą bez zwycięstwa Kenię. Mecz od początku do końca toczył się pod wyraźne dyktando Japonii, która w każdym secie dominowała, przewaga w ataku wyniosła 36-16 na korzyść Japonii. Trener Japonii desygnował do gry wszystkie zawodniczki, a te odwdzięczyły mu się dobrą grą. Najwięcej punktów dla Japonii zdobyła Misaki Yamauchi – 9, z kolei dla Kenii po 5 punktów zdobyły Yvone Wavinya oraz Yvone Sinaida.

Ważne znaczenie dla końcowego układu tabeli miał mecz pomiędzy Turcją, a Bułgarią ponieważ zwycięzca tego meczu zapewniał sobie awans do półfinału. Będące na drugim miejscu w tabeli grupy B – Turczynki udanie dla siebie rozpoczęły ten mecz, wygrały trzy sety i były bliskie zwycięstwa. Mocnym atutem Turcji był atak, z kolei Bułgarki lepiej grały w bloku i popełniły mniej błędów. Tylko w czwartym secie Bułgarki zdołały odnaleźć swój rytm gry i wygrały tę część meczu, jak się później okazało na więcej nie było je stać w tym spotkaniu. Piąta odsłona meczu była ostatnią w tym spotkaniu, rozpędzone Turczynki wygrały tego seta oraz cały mecz i zameldowały się w półfinale. Niepokonane do tego meczu Bułgarki pomimo porażki uzyskały awans do półfinału, wpływ na to miała także porażka Brazylii. Najlepiej punktującymi zawodniczkami w ekipie Turcji były Hande Baladin oraz Ebrar Karakurt, które zdobyły po 16 punktów, w ekipie Bułgarii 12 punktów zdobyła Silwana Czauszewa.

Znająca wcześniejsze rozstrzygnięcia ekipa Brazylii musiała wygrać mecz z Kubą, aby zagrać w półfinale. Brazylijki pierwszą partię przegrały, potem to one wygrały seta numer dwa i doprowadziły do remisu w spotkaniu. Kubanki nie dawały za wygraną i kolejne trzy sety wygrały właśnie one. Dwa ostatnie sety były grane na przewagi i większą odpornością w nich wykazała się ekipa z wyspy. Lepsze w bloku były Brazylijki, z kolei w ataku lepszą skutecznością popisały się Kubanki. Ich liderką była zdobywczyni 23 punktów Heidy Casanova Alvarez. Obie reprezentacje zagrają o miejsca 5-8 w dalszej fazie mistrzostw.