Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-23 K, gr. B: Fenomenalne Bułgarki pokonały Brazylię

MŚ U-23 K, gr. B: Fenomenalne Bułgarki pokonały Brazylię

Świetne spotkanie przeciwko reprezentacji Brazylii rozegrały w przedostatnim swoim grupowym meczu MŚ U-23 siatkarki Bułgarii. Wygrały 4:0 i pozostały niepokonane, chociaż do awansu do półfinału brakuje im jeszcze punktu w ostatnim meczu z Turcją. Szanse na walkę w strefie medalowej wciąż mają Turczynki i Brazylijki.

Niezwykle ciekawa sytuacja po czwartkowych meczach stworzyła się w tabeli grupy B mistrzostw świata do lat 23 siatkarek. W meczu Kuby z Kenią nie było niespodzianki, Kubanki wygrały to spotkanie 4:0 i zanotowały na swoim koncie pierwsze zwycięstwo. Siatkarki z Karaibów wyprzedziły Japonię i awansowały na 4. miejsce w tabeli, ale będzie im ciężko zostać w turnieju. Mają jeszcze przed sobą mecz z walczącą o półfinał Brazylią, a Japonki zagrają z najsłabszą w grupie Kenią. Po 12 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyły w tym meczu Diaris Perez Ramos oraz Ailama Cese Montalvo .

Niezwykle ciekawie zapowiadał się mecz niepokonanych dotąd drużyn Brazylii i Bułgarii. Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki z Europy, które wygrały pierwszego seta do 10, a w drugim nie dały szans rywalkom, pokonując je 15:5. Canarinhes odżyły w trzecim secie, były nawet bliskie sukcesu, jednak w końcówce znów lepsze okazały się Bułgarki i to one wygrały 16:14. W czwartej partii Brazylijki już nie były w stanie odwrócić losów tego spotkania – przegrały do 9 i całe spotkanie 0:4. Najlepiej punktującą zawodniczką tego meczu była Gergana Dimitrowa (11 pkt.). Mimo tej wygranej zespół Bułgarii wciąż jeszcze nie jest pewny gry w czołowej czwórce turnieju. Przed nim jeszcze spotkanie z Turcją, w którym musi zdobyć jeden punkt (trzy wygrane sety) lub liczyć na potknięcie Brazylii.

Wciąż w grze o awans do strefy medalowej liczą się Turczynki, które w czwartek wygrały 4:1 z Japonią. Po trzech wygranych setach przez zespół turecki w czwartym inicjatywę przejęły siatkarki z Dalekiego Wschodu, jednak w piątym secie znów lepszy okazał się zespół znad Bosforu. Liderką zwycięskiej drużyny okazała się rezerwowa Ebrar Karakurt, która zdobyła w tym meczu 14 punktów. Turczynki awansują do finału, jeśli w ostatnim meczu pokonają za trzy punkty Bułgarię lub mogą jeszcze liczyć na potknięcie Brazylii w meczu z zespołem Kuby.