Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-23 K, gr. B: Brazylia gromi, wygrane Turcji i Bułgarii

MŚ U-23 K, gr. B: Brazylia gromi, wygrane Turcji i Bułgarii

W grupie B rozpoczętych w niedzielę mistrzostw świata do lat 23 siatkarek pierwsze spotkania bez straty seta wygrały reprezentacje Brazylii i Turcji. W meczu Japonii z Bułgarią Azjatki prowadziły już 2:1, ale przegrały całe spotkanie 2:4 i zostały bez punktów.

W meczu Brazylii z reprezentacją Kenii w całej okazałości kibice mogli zobaczyć różnicę, jaka dzieli siatkówkę afrykańską od czołówki siatkówki światowej. W pierwszym secie Brazylijki straciły zaledwie… 2 punkty. W kolejnych również przewaga młodych Canarinhes była bardzo wyraźna i pewnie wygrały one całe spotkanie 4:0, a trener Wagner Coppini mógł zobaczyć niemal wszystkie swoje zawodniczki w akcji. Najskuteczniejsza była kapitan brazylijskiego zespołu, Drussyla Costa, która zapisała na swoim koncie 11 punktów. – Jak na pierwszy mecz to jest dla nas bardzo dobry wynik. Dla zawodniczek na boisku nowy system punktacji sprawia, że gra jest bardzo szybka. Na szczęście w porę zespół odzyskiwał koncentrację po przerwach. Kolejny mecz z reprezentacją Turcji będzie z pewnością trudniejszy – przyznał brazylijski szkoleniowiec.

Reprezentacja Turcji w pierwszym swoim spotkaniu zmierzyła się z drużyną z Kuby. Turczynki wygrały to spotkanie 4:0, ale wygrana nie przyszła im łatwo. W pierwszym secie młody turecki zespół wygrał 15:12, w drugiej partii Kubanki postawiły już poprzeczkę o wiele wyżej i doprowadziły do zaciętej końcówki. W niej Turcja wygrała 16:14, lepiej również zaprezentowała się w ostatnich piłkach kolejnego seta, którego wygrała 17:15. W ostatniej partii Turczynki wygrały już pewnie do 8 i zgarnęły trzy punkty. Dobre spotkanie rozegrała Hande Baladin, która zdobyła dla zwycięskiego zespołu 12 punktów. – Spodziewaliśmy się trudnego spotkania, wygraliśmy, ale nie do końca jestem zadowolony z formy zespołu. Jeśli dalej tak będziemy grali, będzie ciężko o wygrane. Mam nadzieję, że jutro zaprezentujemy się lepiej – mówił po meczu Ataman Guneyligil, trener Turcji.

Zacięte spotkanie stoczyły ze sobą siatkarki Japonii i Bułgarii. Mecz lepiej rozpoczęły siatkarki z Europy, które wygrały 15:13 pierwszą partię. Azjatki okazały się lepsze w dwóch kolejnych setach, które wygrały do 13 i 11. Japonia objęła prowadzenie w tym meczu, ale szybko je straciła. W czwartej partii znów lepsze okazały się Bułgarki, które wyrównały stan spotkania. Dzięki skutecznej grze Silwany Czałszewej (18 pkt.) i Gergany Dimitrowej (17 pkt.) Bułgarki wygrały dwie kolejne partie i całe spotkanie 4:2, zgarniając trzy cenne punkty już w pierwszej kolejce.