Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-23 K, gr. A: Zwycięstwo Słowenek pod wodzą Chiappiniego

MŚ U-23 K, gr. A: Zwycięstwo Słowenek pod wodzą Chiappiniego

W Ljubljanie rozpoczęły się mistrzostwa świata do lat 23 siatkarek. Podobnie jak ich rówieśnicy, również młode zawodniczki rywalizują w zmienionej formule punktacji. W grupie A pierwsze swoje mecze wygrały Chinki, reprezentantki Dominikany oraz Słowenki prowadzone przez… szkoleniowca trefla Proximy Kraków, Alessandro Chiappiniego.

W pierwszym meczu grupy A Dominikana zmierzyła się z reprezentacją Egiptu. Ku zaskoczeniu wszystkich siatkarki z Afryki Północnej w większości poubierane od stóp do głów świetnie rozpoczęły ten mecz i wygrały pierwszego seta do 12. Odpowiedź Dominikanek przyszła natychmiast – zespół z Ameryki Środkowej wygrał dwa kolejne sety wysoko do 6 i 8 i objął prowadzenie w tym spotkaniu. Gdy Dominikanki wygrały również czwartego seta 15:12, wydawało się, że mecz zaraz zakończy się ich triumfem. Egipcjanki jednak postawiły się jeszcze w kolejnej partii, którą wygrały po zaciętej końcówce 17:15. Równie wyrównany był szósty set spotkania. Tym razem jednak więcej sił i zimnej krwi w końcówce zachowały reprezentantki Dominikany. Wygrały 19:17 i całe spotkanie 4:2, zgarniając trzy punkty. Najskuteczniejsza w zwycięskiej drużynie była Gaila Gonzalez Lopez, która zdobyła 24 punkty.

Gospodynie turnieju pod wodzą Alessandro Chiappiniego, który na czas mistrzostw musiał opuścić przygotowujący się do sezonu w LSK Trefl Proximę Kraków, w pierwszym meczu rywalizowały z Argentyną. Słowenki nie miały zbyt wielu kłopotów z odniesieniem wygranej, pokonując rywalki w czterech setach kolejno do 11, 10, 10 i 8. – Na początku nasza gra była bardzo nerwowa, co miało odzwierciedlenie w wyniku. Potem jednak pokazałyśmy, że grając na większym luzie, potrafimy pokazać ciekawą siatkówkę. Mamy pierwszą wygraną, ale jutro jest nowy dzień i mam nadzieję, że również zakończy się sukcesem – mówił po spotkaniu kapitan reprezentacji Słowenii, Eva Mori. Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyła Iza Mlakar (14).

W ostatnim niedzielnym meczu grupy A reprezentacja Chin pokonała 4:0 Tajlandię. W pierwszym secie młode siatkarki z Państwa Środka wygrały z rywalkami 15:11, w drugim wyraźnie zdominowały wydarzenia na boisku, wygrywając wysoko 15:6. W dwóch kolejnych partiach siatkarki z Tajlandii ambitnie walczyły, ale nie były w stanie zagrozić lepiej grającym rywalkom. Chinki wygrały do 11 i 12 i zakończyły pierwsze swoje spotkanie w tym turnieju bez straty seta. Świetne spotkanie rozegrała Yunlu Wang, która zdobyła dla swojego zespołu w tym spotkaniu 15 punktów.