Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-23 K, gr. A: Słowenia już w półfinale, Dominikana o krok od awansu

MŚ U-23 K, gr. A: Słowenia już w półfinale, Dominikana o krok od awansu

W przedostatnim dniu rozgrywek grupowych mistrzostw świata dla lat 23 siatkarek Słowenia odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu i zapewniła sobie awans do półfinału. Blisko tego jest Dominikana, której po wygranej z Chinami brakuje jeszcze jednej wygranej z Tajlandią. Egipt, Argentyna i Tajlandia walczą o pozostanie w turnieju.

Pierwsze w tym turnieju i bardzo ważne zwycięstwo odniosły siatkarki Argentyny. Albicelestes mecz z reprezentacją Egiptu rozpoczęły bardzo dobrze, od wygranych setów do 10 i 6. W trzeciej partii zaczęły się kłopoty, coraz lepiej grające siatkarki z Afryki Północnej postawiły twarde warunki, ale to Argentyna wygrała 16:14 i prowadziła już 3:0. W końcówce czwartej partii Albicelestes blisko były zakończenia meczu, jednak Egipcjanki rozstrzygnęły końcówkę na swoją korzyść i pozostały w grze. Kolejne dwa sety siatkarki Egiptu wygrały do 13 i 11 i tym samym wyrównały stan spotkania. W decydującej, siódmej partii znów lepsze były Argentynki i to one zgarnęły dwa punkty, jednak trzy wygrane sety Egiptu mogą zdecydować o tym, że to ta drużyna pozostanie w turnieju i zagra o miejsca 5-8. 24 punkty w tym meczu zdobyła znana również z występów w seniorskiej drużynie Sol Piccolo.

Nie do zatrzymania są siatkarki Słowenii. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego wygrały czwarty mecz z rzędu i tym samym zapewniły już sobie miejsce w półfinale. Gospodynie tym razem 4:0 wygrały z reprezentacją Tajlandii, a po 10 punktów w tym meczu zdobyły Eva Mori i Tina Grudina. Słowenki jedynie w drugiej partii miały niewielkie kłopoty, wygrały jednak na przewagi 16:14. W pozostałych trzech setach ich przewaga nie podlegała dyskusji.

Niezwykle cenne zwycięstwo odniosły siatkarki Dominikany, które w czterech setach pokonały Chiny. Obie drużyny przed tym meczem miały na swoim koncie dwa zwycięstwa i rywalizowały o drugie obok Słowenii miejsce premiowane awansem do strefy medalowej. Dominikanki w tym meczu były o wiele lepsze od Azjatek, w trzeciej partii rozbiły rywalki 15:3 i są zdecydowanie bliżej osiągnięcia celu. Do znalezienia się w półfinale brakuje im wygranej w ostatnim meczu z Tajlandią lub potknięcia się Chinek w meczu z Argentyną. Ponownie liderką zespołu z Ameryki Środkowej była Gaila Gonzalez Lopez, która zapisała na swoim koncie 16 punktów.