Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-23 K: Brazylia i Bułgaria wciąż na czele grupy B

MŚ U-23 K: Brazylia i Bułgaria wciąż na czele grupy B

W trzecim dniu mistrzostw świata do lat 23 siatkarek w grupie B pewne wygrane odniosły zespoły Brazylii i Turcji. Niesamowity przebieg miał mecz Bułgarii z Kubą – zespół z Karaibów prowadził już 3:0, mimo to przegrał całe spotkanie 3:4. Na czele tabeli z kompletem punktów i zwycięstw Brazylia, tuż za nią mająca jeden punkt mniej Bułgaria. Szanse na półfinał mają jeszcze Turczynki.

Nie było niespodzianki w meczu Turcji z najsłabszym chyba na tym turnieju zespołem z Kenii. Dwa pierwsze sety nie trwały długo, Turcja wygrała je do 6 i do 5. W kolejnych dwóch trener tureckiego zespołu robił sporo roszad w składzie i przewaga jego zespołu nie była już tak wyraźna, ale zawodniczki rezerwowe też dały radę. Turcja wygrała dwa kolejne sety do 12 i 11 i zanotowała na swoim koncie drugie zwycięstwo, wciąż mając szanse na awans do półfinału. Decydujący prawdopodobnie będzie mecz z Bułgarią. 13 punktów w tym meczu zdobyła Hande Baladin.

Niepokonane dotąd siatkarki Brazylii zmierzyły się z reprezentacją Japonii. Dość niespodziewanie pierwszy set był zacięty, a w końcówce lepsze okazały się Azjatki, wygrywając 16:14. W drugim secie lepsze już były Canarinhes, które wyrównały stan spotkania. Również w trzecim secie Brazylijki pokonały rywala, jednak w czwartej partii japoński zespół znów wysoko postawił poprzeczkę, doprowadzając do walki na przewagi. Brazylia wygrała 17:15 i w piątym secie postawiła kropkę nad i, wygrywając do 10 i całe spotkanie 4:1. Dzięki tej wygranej Brazylia z trzema wygranymi na koncie przewodzi tabeli grupy B i jest coraz bliższa awansu do półfinału. W przypadku Japonii ta porażka chyba przekreśla już ich szanse na strefę medalową. Znów najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie brazylijskiej była Drussyla Costa (12 pkt.)

Niesamowity przebieg miał mecz niepokonanej Bułgarii z mającą na swoim koncie dwie porażki Kubą. Ku zaskoczeniu wszystkich to siatkarki z Karaibów dyktowały warunki gry i wygrały pierwszego seta do 10. Gdy Kubanki lepsze okazały się również w drugiej partii spotkania, wygrywając do 12, zaczęło już być ciekawie. Bułgarki nie mogły się odnaleźć na boisku i przegrały również trzeciego seta i na parkiecie w Ljubljanie zapachniało sensacją. Bułgarki jednak wzięły się do pracy. Czwartą i piątą partię wygrały do 10, a w szóstym secie triumfowały 15:11, doprowadzając tym samym do remisu. W decydującej, siódmej partii siatkarki z Europy rozbiły rywala 15:6 i zgarnęły dwa punkty. Kubankom jeden punkt niewiele dał, bowiem mają trzy porażki na swoim koncie, co może oznaczać odpadnięcie z turnieju już w piątek. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny (18) zdobyła Silwana Czałszewa.