Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: Polki pożegnały się z turniejem

MŚ U-21: Polki pożegnały się z turniejem

Kinga Legieta i Martyna Kłoda nie zdołały awansować do 1/8 mistrzostw świata U21. Polki po nierównym meczu przegrały 1:2, a ich pogromczyniami zostały Gaia Traballi i Ester Maestroni. Tym samym to koniec przygody polskich kobiecych duetów z turniejem w chińskim Nanjing.

Martyna Kłoda i Kinga Legieta walkę w trudnej grupie C rozpoczęły od dwóch zwycięstw. W decydującym pojedynku jednak wyraźnie uległy duetowi rosyjskiemu. Po zakończeniu zmagań grupowych na drugim miejscu Polkom przyszło zmierzyć się w 1/16 z włoskim duetem Gaia Traballi i Ester Maestroni.

Martyna Kłoda i Kinga Legieta efektownie rozpoczęły starcie w kolejnej fazie turnieju. W pierwszym secie Polki nie dały dojść do głosu Włoszkom. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem Polek 21:9 i nic nie wskazywało, że biało-czerwone oddadzą pole przeciwniczkom. W drugim secie Traballi/Maestroni niezrażone wysoką porażką rozpoczęły zaciętą walkę z Polkami. Kłoda/Legieta nie były w stanie dotrzymać im kroku i ostatecznie przegrały do 14. W decydującej odsłonie Włoszki poszły za ciosem. Chociaż nasze reprezentantki starały się walczyć, nie udało im się odwrócić losów tego seta. Reprezentantki Włoch wygrały 15:7, a cały mecz 2:1, dzięki czemu to one awansowały do dalszej fazy turnieju.

Kłoda/Legieta POL – Traballi/Maestroni ITA 1:2
(21:9, 14:21, 7:15)