Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-21: Podwójny triumf brazylijskich par

MŚ U-21: Podwójny triumf brazylijskich par

Podwójnym złotem brazylijskich par zakończyły się mistrzostwa świata do lat 21 w siatkówce plażowej. W turnieju męskim najlepsi okazali się Renato Andrew Lima de Carvalho i Adrielson Dos Santos, wśród pań triumfowały Eduarda Santos Lisboa i Ana Patricia Silva Ramos. Oba srebrne medale przypadły parom rosyjskim, brąz w turnieju męskim dla Łotyszy, w żeńskim dla Amerykanek.

Początek meczu finałowego mistrzostw świata do lat 21 siatkarzy należał do Aleksandra Kramarenki i Wasilija Iwanowa, jednak w miarę upływu czasu coraz lepiej grali Brazylijczycy i to oni wygrali pierwszego seta 22:20. W drugiej partii Rosjanie mylili się już bardzo często i siatkarze z Brazylii wygrali do 17, zdobywając dla swojego kraju złoty medal. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, wygrywanie jest przyjemne. Reprezentowanie kraju jest dla mnie szczególnym przeżyciem, zwłaszcza że wcześniej wygrałem mistrzostwa świata do lat 19 – mówił po meczu finałowym Adrielson Dos Santos Silva, który wspólnie z Renato Andrew Lima de Carvalho stanął na najwyższym stopniu podium.

Brązowe medale przypadły Kristapsowi Smitsowi i Mihailsowi Samoilovsowi z Łotwy, którzy w meczu o brązowy medal w dwóch setach pokonali austriacką parę Kinfl/Klaffinger.

mecz o 3. miejsce:
Smits/Samoilovs M. [LAT] – Kinfl/Klaffinger [AUT] 2:0
(21:17, 21:17)

finał:
Andrielson/Renato [BRA} – Kramarenko/Iwanow [RUS] 2:0
(22:20, 21:17)

W turnieju żeńskim w meczu o trzecie miejsce triumfowały Amerykanki Milica Mirkovic i Kathryn Plummer. Siatkarki z USA w pierwszym secie rozbiły do 7 włoską parę Traballi/Maestroni, w drugim secie musiały się już trochę napracować, wygrywając do 19.

W meczu finałowym zmierzyły się Eduarda Santos Lisboa i Ana Patricia Silva Ramos z Brazylii z rosyjskim duetem Nadieżda Makroguzowa/Swietłana Chołomina. Canarinhes rozstrzygnęły to spotkanie w dwóch setach, pewnie wygrywając do 15 i do 13, zapewniając sobie złote medale i tytuł mistrzyń świata w siatkówce plażowej do lat 21. Rosjankom podobnie jak ich kolegom przypadł medal srebrny.

Plummer/Mirkovic [USA] – Traballi/Maestroni [ITA] 2:0
(21:7, 21:19)