Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: Koniec turnieju dla polskich par

MŚ U-21: Koniec turnieju dla polskich par

Piątek nie był szczęśliwym dniem dla polskich par w plażowych mistrzostwach świata U-21. Po tym jak swój mecz w pierwszej części fazy finałowej przegrały Martyna Kłoda oraz Kinga Legieta, również Mateusz Paszkowski i Maciej Lewicki zakończyli udział w turnieju. Polacy w 1/8 ulegli rosyjskiemu duetowi Kramarenko/Iwanow 0:2.

W fazie grupowej Mateusz Paszkowski i Maciej Lewicki nie mieli sobie równych. Wygrali grupę F, w pokonanym polu pozostawiając Kazachów – Dmitrijewa/Yelubajewa (2:0), Chilijczyków Nacho Frazzoni/Schilling (2:1) oraz reprezentantów Demokratycznej Republiki Konga Phezo/Sala Luamba (2:0). Polacy awansowali od razu do 1/8 i czekali na swojego rywala – zwycięzcę rosyjsko-egipskiego pojedynku Kramarenko/Iwanow – Fayed/Omar. To starcie wyraźnie wygrali Rosjanie. Mecz trwał zaledwie 28 minut i zakończył się wynikiem 2:0 (21:11, 21:13).

W 1/8 biało-czerwoni początkowo prowadzili zaciętą walkę z rywalami. Z akcji na akcję jednak to Rosjanie zaczęli przejmować inicjatywę. Ostatecznie pierwsza partia padła łupem rywali Polaków, a Paszkowski/Lewicki zdobyli w niej 17 punktów. Chociaż w drugiej odsłonie nasi reprezentanci również nie odpuszczali, to Aleksandr Kramarenko i Wasilii Iwanow nadawali ton grze. Kontrolowali przebieg seta i wygrywając do 15, zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Paszkowski/Lewicki POL – Kramarenko/Iwanow RUS 0:2
(17:21, 15:21)