Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-21, gr. G: Egipt z drugą wygraną, Włosi pokonali Czechów

MŚ U-21, gr. G: Egipt z drugą wygraną, Włosi pokonali Czechów

Reprezentacja Egiptu po raz kolejny udowodniła, że nie jest chłopcem do bicia w mistrzostwach świata juniorów. W czwartek w ramach grupy G w czterech setach pokonała Amerykanów, zapewniając sobie tym samym rywalizację o miejsca 9-12. Po południu w tej grupie Włosi zmierzyli się z Czechami. Po długim, pięciosetowym boju górą okazali się reprezentanci Włoch.

W pierwszym czwartkowym meczu rozgrywanym w ramach grupy G Egipcjanie mierzyli się z Amerykanami. Początek starcia był dość zacięty, ale przez proste błędy siatkarze z USA stracili kilka oczek z rzędu, przez co inicjatywę przejęli przedstawiciele Afryki. Dopiero trzy skończone kontry przez ich rywali dały im remis po 20. Końcówka premierowej odsłony należała jednak ponownie do Egipcjan, którzy triumfowali 25:22. Od pierwszych minut drugiego seta walka toczyła się cios za cios. Dopiero w środkowej fazie lepsza skuteczność w ataku pozwoliła Egipcjanom odskoczyć od rywali na trzy oczka, ale nie był to moment przełomowy, ponieważ Amerykanie dzięki asowi serwisowemu i blokowi wrócili do gry. W końcówce tym razem oni okazali się lepsi, a wygrana 25:23 sprawiła, że pojedynek rozpoczął się niejako od początku.

W trzecim secie gracze z USA nie poszli za ciosem, a walka znowu toczyła się cios za cios. Tym razem w środkowej fazie tej części spotkania Amerykanie popełnili więcej błędów, a przeciwnicy postraszyli ich zagrywką, lepiej też spisali się na siatce, co pozwoliło im zyskać kilkupunktowe prowadzenie. Im bliżej końca seta, tym przewaga Egipcjan robiła się coraz większa, a ostatecznie ta partia padła ich łupem 25:18. W czwartej odsłonie zawodnicy z Ameryki Północnej nie byli w stanie wrócić do gry. Wprawdzie lepiej prezentowali się w bloku od rywali, ale ci nadrabiali w polu serwisowym, a ponadto popełniali znacznie mniej błędów własnych, co dało im cztery oczka przewagi. Z każdą kolejną akcją stawała się ona coraz większa, a przedstawiciele Afryki pewnie kroczyli do końcowego sukcesu. Ostatecznie triumfowali 25:19, zapewniając sobie drugie miejsce w grupie G. Siatkarzom z USA na nic zdały się 23 oczka Kyle Ensinga, bowiem nie miał on wsparcia ze strony kolegów. Gra po stronie Egipcjan rozkładała się na większą grupę zawodników, a do sukcesu poprowadził ich zdobywca 21 punktów, Omar Aly.

USA – Egipt 1:3
(22:25, 25:23, 18:25, 19:25)

USA: Ensing (23), Rosenmeier (15), Huhmann (9), Tuaniga (7), Ewert (6), Stadick (5), Worsley (libero) oraz Gasman (3), Matautia (1), Szews (1),  Ma’a i Missry
Egipt:  Aly O. (21), Aly M. (15), Badawi (13), Seoudy (12), Awad (7), Zayed (2), Mostafa (libero) oraz Ahmed i Soliman

Drugie spotkanie grupy G lepiej rozpoczęli Czesi. W ataku brylował Donovan Dzavoronok i to gospodarze turnieju zapisali na swoim koncie pierwszą odsłonę. W drugim secie z wysokiego C do gry weszli Włosi. Skutecznie punktował Roberto Cominetti, co pozwoliło przyjezdnym wygrać do 14. Tak wyraźna porażka nie podłamała jednak reprezentantów Czech. Podopieczni Ivana Pelikana podnieśli się i po ciekawym secie wygrali (25:23). To jednak nie był koniec emocji. Dobrą zmianę dał Giulio Pinali i ponownie do głosu doszli Włosi, doprowadzając do tie-breaka. Piąta odsłona była najbardziej zaciętą i wyrównaną. Ostatecznie po walce na przewagi ręce w górę w geście triumfu wznieśli siatkarze z Włoch. W zwycięskiej drużynie trzech zawodników zapisało na swoim koncie dwucyfrowe wyniki punktowe, a byli to: Roberto Cominetti (18), Giulio Pinali (16) i Paolo Di Silvestre (12). Dla gospodarzy „dwucyfrówki” zdobyli Donovan Dzavoronok (21) oraz Matej Smidl (14). Czesi zakończyli tę część fazy grupowej bez zwycięstwa, natomiast Włosi wygrali grupę G.

Czechy – Włochy 2:3
(25:23, 14:25, 25:23, 18:25, 16:18)

Czechy: Dzavoronok D. (21), Smidl (14), Vasina (9), Mikulenka (5), Dzavoronok M. (2), Horak (1), Kunc (libero) oraz Hudak (5), Indra (2), Cervinka (1) i Sulc
Włochy: Cominetti (18), Di Silvestre (12), Russo (9), Romano (8), Galassi (6), Zoppellari (1), Piccinelli (libero) oraz Pinali (16), Sbertoli (3), Di Martino (3) i Gardini