Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-21, gr. C: Pięć setów dla Włochów, znamy rywali Polaków

MŚ U-21, gr. C: Pięć setów dla Włochów, znamy rywali Polaków

W ostatnim dniu zmagań grupowych mistrzostw świata do lat 21 w grupie C spotkały się dwie drużyny, które do tej pory nie zdołały zapisać na swoim koncie zwycięstw. W starciu drużyn z końca tabeli Włosi pokonali reprezentację Ukrainy, ale dopiero po rozegraniu tie-breaka. W drugim meczu tej grupy Irańczycy pokonali również po pięciosetowym boju Argentynę i zajęli pierwsze miejsce w grupie.  Persowie będą jednym z rywali Polaków w kolejnej fazie rozgrywek.

Do tej pory ani Włochom, ani drużynie z Ukrainy nie udało się odnieść zwycięstwa. Wiadomo było, że po tym spotkaniu przegrany zakończy rywalizację na szarym końcu tabeli grupy C, jak się okazało, ostatnie miejsce przypadło juniorom z Ukrainy, którzy nie wykorzystali swojej szansy. Po trzech pierwszych setach to oni bowiem prowadzili w meczu 2:1, ale nie zdołali utrzymać dobrego poziomu gry w kolejnych odsłonach. Plotnicki i Poluian przez długi czas utrzymywali atak Ukrainy na bardzo dobrym poziomie, ale nie starczyło im sił na cały mecz W ważnym momencie Zonca otrzymał wsparcie od Pinalego oraz Russo i ta trójka poprowadziła włoski zespół do wygranych w czwartym i piątym secie.

Włochy – Ukraina 3:2
(25:22, 15:25, 23:25, 25:13, 15:8)

Włochy: Zoppellari (1), Zonca (22), Di Silvestre (5), Pinali (11), Galassi (2), Di Martino (5), Piccinelli (libero) oraz Gardini (2), Cominetti (7), Romani (6) i Russo (9)
Ukraina: Poluian (14), Plotnicki (17), Holoven (4), Andrii (12), Wieckij (12), Heorhii (5), Kanaiew (libero) oraz Vitalii, Volodymyr, Kyrylo (1), Mychailo i Denys

W trzecim dniu zmagań w grupie C zmierzyły się reprezentacje Argentyny i Iranu. Było wiadomo, że po tym spotkaniu jedna z ekip straci miano niepokonanej, a zwycięzca zapewni sobie dodatkowo pierwsze miejsce po fazie grupowej. Pojedynek był niezwykle zacięty, o wynikach konfrontacji decydowały zacięte końcówki. W pierwszych dwóch częściach meczu lepiej poradzili sobie Irańczycy i niewiele zabrakło, by pokonali rywali z Ameryki Południowej 3:0. W trzeciej odsłonie tym razem to Argentyna rozstrzygnęła na swoją korzyść decydujący fragment gry. Poszła za ciosem i triumfowała również w czwartej partii, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W piątym secie oddali jednak inicjatywę Irańczykom, którzy wygrali 15:12. Kibice w Czeskich Budziejowicach mogli oglądać fantastyczną walkę  Rasoula Aghchehliego (26 punktów) z Janem Martinezem Franchim (25 oczek).

Dzięki wygranej Iran zajął pierwsze miejsce w grupie i będzie jednym z rywali biało-czerwonych w walce o medale. Polacy zmierzą się również z Kubańczykami i Chinami.

Argentyna – Iran 2:3
(21:25, 20:25, 25:23, 25:18, 12:15)