Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-20 K: Po pierwszych meczach grupowych

MŚ U-20 K: Po pierwszych meczach grupowych

Rosja, Chiny, Brazylia i Japonia to drużyny, które w pierwszych swoich meczach w mistrzostwach świata juniorek zapisały na swoim koncie komplet punktów. Polki niestety przegrały po tie-breaku z reprezentacją Dominikany, w drugim meczu w ich grupie Chinki pewnie pokonały 3:0 Peru. Do dalszej walki o medale awansują po dwa najlepsze zespoły w grupie.

W grupie A reprezentacja Rosji pokonała 3:1 Bułgarię. W pierwszych dwóch setach przewaga Sbornej była ogromna, Rosjanki wygrywały do 15 i 13, jednak w trzecim secie do głosu doszły siatkarki z Bułgarii. Wygrały 26:24 i pełne nadziei przystąpiły do kolejnej partii. W niej jednak zostały szybko sprowadzone na ziemię. Rosjanki pewnie wygrały 25:13 i zgarnęły komplet punktów. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Angelina Lazarenko (15).

W drugim meczu tej grupy gospodynie turnieju zmierzyły się z reprezentacją Egiptu. Pierwsza partia dość łatwo padła łupem siatkarek z Afryki, w drugim po walce na przewagi znów triumfowały siatkarki z Egiptu, które wygrały 31:29. Meksykanki wróciły do gry w partii trzeciej, którą wygrały 25:20, a gdy w czwartym secie triumfowały do 19, w meczu był remis 2:2. W decydującej partii lepsze okazały się Meksykanki, które wygrały 15:13 i zanotowały na swoim koncie dwa punkty, głównie dzięki skutecznej grze Uxue Guereca Parry, która zdobyła 24 punkty.

grupa A:
Rosja – Bułgaria 3:1
(25:15, 25:13, 24:26, 25:13)
Meksyk – Egipt 3:2
(16:25, 29:31, 25:20, 25:19, 15:13)

W pierwszym meczu grupy B reprezentacja Chin pokonała w trzech setach Peru. W drugiej partii siatkarki z Ameryki Południowej wysoko postawiły poprzeczkę faworytkom, ale przegrały po grze na przewagi 24:26. W dwóch pozostałych setach przewaga Azjatek była wyraźna i Chinki pewnie sięgnęły po trzy punkty. Najskuteczniejsza w zwycięskim zespole była Han Wu, która zdobyła 21 punktów.

W meczu Dominikany i Polski lepsze okazały się rywalki biało-czerwonych, które wygrały po tie-breaku. Więcej o meczu można przeczytać tutaj.

grupa B:
Peru – Chiny 0:3
(21:25, 24:26, 19:25)
Dominikana – Polska 3:2
(20:25, 25:23, 20:25, 25:17, 16:14)

W grupie C pełen zwrotów akcji był mecz pomiędzy młodymi Serbkami a reprezentacją Kuby. Początek meczu został zdominowany przez siatkarki z Europy, które w pierwszym secie robiły rywalki do 13, w drugiej partii również pewnie wygrywając do 17. Od trzeciego seta role się odwróciły i inicjatywę przejęły Kubanki. Wygrały na przewagi 27:25, a następnie w czwartym secie pokonały Serbię do 17, doprowadzając do tie-breaka. W nim znów nastąpił zwrot akcji – stroną przeważającą był serbski zespół i to on wygrał 15:11 i całe spotkanie 3:2. Z dobrej strony pokazała się Katarina Lazović, która zdobyła 21 punktów.

W drugim meczu grupy C Brazylia zmierzyła się z reprezentacją USA. Pierwsze dwa sety to absolutna dominacja młodych Canarinhes, które rozbiły rywalki do 10 i 12 i pewnie zmierzały do wygranej w całym spotkaniu. Ku zaskoczeniu wszystkich Amerykanki wygrały trzeciego seta na przewagi, wracając do gry. Również czwarty set był wyrównany, ale w nim znów lepsza okazała się reprezentacja Brazylii, która ostatecznie wygrała 3:1.

grupa C:
Serbia – Kuba 3:2
(25:13, 25:17, 25:27, 17:25, 15:11)
Brazylia – USA 3:1
(25:10, 25:12, 24:26, 25:22)

Emocji zabrakło w pierwszym meczu grupy D, w którym Japonki zmierzył się z reprezentacją Argentyny. Przewaga Azjatek w pierwszych dwóch setach była ogromna, Japonia wygrała do 11 i 13. W trzecim secie siatkarki z Ameryki Południowej zagrały trochę lepiej, ale to było jednak za mało na świetnie dysponowane Japonki. Azjatki wygrały do 22 i całe spotkanie 3:0, a najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Miyuki Horie (10).

W drugim meczu Włoszki grały z reprezentacją Turcji. Pierwszy set padł łupem młodych siatkarek z Włoch, które wygrały do 20. W drugiej partii do głosu doszły jednak Turczynki, wygrały 25:21, wyrównując stan meczu. Trzecia partii do znów przewaga siatkarek z Półwyspu Apenińskiego (25:20), jednak czwarta partia ponownie przyniosła zmianę. Zespół turecki wygrał wysoko do 16, doprowadzając do tie-breaka. W nim Turczynki wygrały 15:12 i to one mają wygraną na koncie oraz dwa punkty głównie dzięki dobrej grze Tugby Senoglu (20 punktów).