Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19 M: Polacy wreszcie zwycięscy

MŚ U-19 M: Polacy wreszcie zwycięscy

Reprezentacja Polski kadetów odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata, które rozgrywane są w Bahrajnie. Biało-czerwoni w swoim szóstym spotkaniu w turnieju pokonali drużynę z Tunezji. Starcie zakończyło się w trzech szybkich setach.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli biało-czerwoni, którzy po kilku skutecznych akcjach naszego zespołu prowadzili już 5:1. Polacy kontynuowali świetną grę i stopniowo powiększali przewagę (9:3). Po asie serwisowym Artura Sługockiego reprezentanci naszego kraju wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie (11:3). Dzięki rewelacyjnej grze w ataku Bartosza Firszta oraz dobrej postawie w bloku całego zespołu na drugą przerwę techniczną zawodnicy schodzili przy stanie 16:5 dla polskich kadetów. Tunezyjczycy wzięli się za odrabianie strat, po asie serwisowym Ghaitha Hmaieda było już tylko (10:16). To było jednak wszystko, na co pozwolili im Polacy. Set zakończył się przy stanie 25:15 dla biało-czerwonych.

Polacy świetnie weszli w drugą partię,  dzięki bardzo trudnym zagrywkom Rafała Prokopczuka miażdżyli rywali w pierwszych akcjach i prowadzili 7:0. W drużynie z Afryki dobrze w bloku grał Ghassen Zgarni, co pozwoliło Tunezyjczykom zmniejszyć straty do zaledwie czterech oczek (3:7). Cały czas rewelacyjnie w ofensywie grał Bartosz Firszt, dzięki jego postawie nasi reprezentanci szybko powrócili do wysokiego prowadzenia (13:7). Polacy stopniowo powiększali przewagę (18:10). Po asie serwisowym Remigiusza Kapicy było już 22:14. Drugą odsłonę spotkania zakończył skutecznym atakiem Bartosz Firszt (25:16)

Początek ostatniego seta był bardzo wyrównany, choć po asie serwisowym Remigiusza Kapicy nasi reprezentanci wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Z kolei na pierwszej przerwie technicznej było już 8:5 dla biało-czerwonych. Cały czas świetnie w ofensywie radził sobie Remigiusz Kapica, co pozwoliło Polakom zbudować sobie sześciopunktową przewagę (14:8). Tunezyjczycy popełniali coraz więcej błędów własnych i przegrywali już 11:19. W końcówce spotkania cztery skuteczne ataki dołożył Bartosz Firszt, a trzecia partia zakończyła się przy stanie 25:13 dla biało-czerwonych.

Tunezja – Polska 0:3
(15:25, 16:25, 13:25)

Tunezja: Ghassen (7), Ghaith (3), Hedi (3), Sofien (2), Nidhal (1), Yassine (1), Mohamed (libero) oraz Salem (6), Khaled (3), Hamdi (2) i Mohamed Salah
Polska: Firszt (19), Kapica (15), Sługocki (8), Adamczyk (6), Michalak (6), Prokopczuk (4), Szymura (libero) oraz Grygiel (1)