Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-19: Tunezja, Polska, Chile i Meksyk czekają na zwycięstwo

MŚ U-19: Tunezja, Polska, Chile i Meksyk czekają na zwycięstwo

Za nami kolejny dzień zmagań podczas rozgrywanych w Bahrajnie mistrzostw świata do lat 19. Po tie-breaku swoje zmagania, wychodząc ze stanu 0:2, wygrali Amerykanie i Argentyńczycy. Cztery drużyny, w tym niestety Polacy, nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa. Przed zespołami jeszcze ostatnie mecze grupowe.

Grupa A:

Niespodziewanie z najsłabszą w grupie Tunezją męczyli się Amerykanie, którzy przegrywali już w meczu 0:2, ale zdołali odwrócić losy spotkania i wygrać w tie-breaku. Od trzeciego seta Amerykanie wyraźnie poprawili atak i serwis, kończąc spotkanie z bilansem 55 oczek zdobytych atakiem przy 45 rywali, w asach serwisowych było 9:6. Reprezentanci USA ograniczyli także ilość własnych błędów, ale i tak popełnili ich w ogólnym rozrachunku dość sporo (47 przy 42 rywala). 18 punktów dla USA zdobył Joel Schneidmiller, a dla Tunezji 14 razy zapunktował Yassine Abdelhedi.

Swoje drugie zwycięstwo w turnieju odnieśli gospodarze. Bahrajn wprawdzie mecz z Portoryko zaczął od przegranego seta, ale w dwóch kolejnych zupełnie zdemolował rywala. Warto odnotować fakt, iż w secie drugim i trzecim Portorykańczycy zdobyli łącznie…17 punktów. Nie poddali się jednak i wyrwali Bahrajnowi wygraną w secie czwartym, ale nie zdołali już wygrać tie-breaka. Gospodarze  w przeciągu meczu byli lepsi w każdym elemencie, oba zespoły dużo punktowały blokiem (19:12). W asach serwisowych było 8:0 dla wygranych. W punktach zdobytych atakiem było 55:40.

USA – Tunezja 3:2
(28:30, 22:25, 25:19, 26:24, 15:9)

Bahrajn – Portoryko 3:2
(23:25, 25:7, 25:10, 24:26, 15:10)

Wciąż bez zwycięstwa pozostają młodzi Polacy. O meczu z Japonią pisaliśmy TUTAJ. Brazylia z kolei musiała się sporo natrudzić, aby pokonać Kubę. Zaczęło się co prawda po myśli Canarinhos, od pewnie wygranego seta, ale w drugiej odsłonie gra Brazylijczyków się posypała, co wykorzystali rywale. Walka trwała nadal w secie trzecim, ale w ostatniej partii Canarinhos wrócili już do poziomu z początku meczu. Kubańczycy byli zespołem lepszym w ataku (48:42 w punktach zdobytych tym elementem) i zagrywce (6:4), ale w bloku dominowali już Brazylijczycy (12:9). Zmorą Kubańczyków były na pewno błędy własne, zrobili ich aż 37 przy 22 pomyłkach przeciwników. Victor Aleksander Almeida Cardoso zdobył 16 punktów dla Brazylii, a Jose Carlos Romero Gonzalez 19 razy zapunktował dla Kuby.

Polska – Japonia 1:3
(19:25, 23:25, 25:21, 20:25)

Brazylia – Kuba 3:1
(25:19, 20:25, 25:22, 25:19)

O losach meczu najwyżej sklasyfikowanych w grupie C Argentyny i Korei Południowej zadecydował tie-break. Ostatecznie Koreańczycy chociaż prowadzili w meczu 2:0, musieli uznać wyższość rywala. O losach spotkania przesądziły detale i chłodniejsze głowy młodych Argentyńczyków w zaciętej końcówce piątej partii. W przeciągu meczu Korea lepiej punktowała atakiem (64:57), ale w pewnym momencie zaczął działać jednak argentyński blok i w tym elemencie to Albicelestes okazali się lepsi (14:9). Popełnili oni jednak 32 własne błędy przy 30 pomyłkach Azjatów. Po koreańskiej stronie na nic zdały się wysiłki i 35 punktów, jakie zdobył Donghyeok Im, dla Argentyny 16 punktów zdobył Juan Barrera.

Najsłabszą w grupie ekipa Chile musiała uznać wyższość Rosjan, w żadnym z setów nie zdobywając nawet 20 punktów. Chilijczycy pozostają jak dotąd bez zwycięstwa. W ataku Rosjanie zdominowali rywala 38:16, w bloku 13:4, a w asach serwisowych aż 9:0. Dla Sbornej 15 punktów zdobył Vitalii Dikarew, a dla Chile sześć razy zapunktował Vicente Mardones.

Argentyna – Korea Płd. 3:2
(17:25, 20:25, 25:22, 25:21, 18:16)

Rosja – Chile 3:0
(25:17, 25:11, 25:15)

W tej grupie oba poniedziałkowe mecze zakończyły się już po trzech setach. Niepokonani jak dotąd Irańczycy musieli się jednak trochę natrudzić, aby pokonać Chiny. Pewnie wygrali tylko drugiego seta. Kluczem wydaje się była dobra zagrywka Persów, gdzie w asach serwisowych było 9:4, lepiej działał także irański blok (11:6). Jeżeli chodzi o punkty zdobyte atakiem, to nie było widać różnicy. Iran zapunktował tym elementem 31 razy, rywale zaś 28. Oba zespoły popełniły po 24 błędy.

Włosi bez trudu poradzili sobie z zamykającym tabelę Meksykiem, który nadal czeka na zwycięstwo. W żadnym secie Azzurri nie pozwolili rywalom zdobyć nawet 20 punktów. Meksyk w całym meczu popełnił 25 błędów przy 16 pomyłkach rywala. Włosi zdobyli atakiem 35 punktów przy 28 przeciwników, a w bloku było 11:6. Ekipa z Europy zdominowała także rywala zagrywką, w asach serwisowych było 4:1. Po stronie włoskiej najlepiej punktującym okazał się syn trenera ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Andrei Gardiniego, Davide. Zdobył on 12 oczek, dla Meksyku 9 razy zapunktował Axel Manuel Tellez Rodriguez.

Iran – Chiny 3:0
(25:23, 25:18, 25:21)

Włochy – Meksyk 3:0
(25:15, 25:19, 25:17)