Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19: Polacy zakończyli turniej zwycięstwem

MŚ U-19: Polacy zakończyli turniej zwycięstwem

W swoim ostatnim spotkaniu w Bahrajnie reprezentacja Polski kadetów bez starty seta pokonała Meksyk. Wyraźne zwycięstwo biało-czerwoni odnieśli jednak tylko w premierowej odsłonie, a dwie kolejne były o wiele bardziej zacięte. Ostatecznie jednak również w drugim i trzecim secie to Polacy schodzili z parkietu jako zwycięzcy.

Już na początku spotkania oba zespoły nie wystrzegały się błędów własnych, a jako pierwsi z trzypunktowego prowadzenia mogli cieszyć się Polacy, głównie za sprawą dwóch udanych bloków (8:5). Na tablicy wyników cały czas przewagę mieli biało-czerwoni (11:8), którzy dzięki lepszej grze w ofensywie powiększyli ją do pięciu oczek (13:8). Polscy kadeci wcale nie zamierzali zwalniać tempa i błyskawicznie odskoczyli rywalom (18:12) i całkowicie zdominowali końcówkę premierowej odsłony, w czym pomagały im błędy ekipy z Ameryki Południowej (23:14). Podopieczni trenera Macieja Zendeła szybko zakończyli tę partię, a pierwsze skrzypce grał Bartosz Firszt (25:16).

Druga odsłona rozpoczęła się od gry punkt za punkt (4:4) i przez cały czas zespoły prowadziły wyrównaną walkę. Ani Meksykanie, ani reprezentacja Polski nie były w stanie wywalczyć punktu przy własnej zagrywce, a minimalne prowadzenie leżało po stronie graczy z Ameryki Południowej (17:16). Niewiele zmieniło się również w końcówce, w której cały czas o oczko lepsi byli Meksykanie (23:22) i wynik tej odsłony miała rozstrzygnąć gra na przewagi. W niej na prowadzenie wreszcie wyszli biało-czerwoni (28:27), którzy nie zmarnowali swojej szansy i szybko zakończyli tę odsłonę wynikiem 29:27.

Podrażnieni porażką w poprzednim secie Meksykanie na początku kolejnej partii szybko uzyskali dwa oczka prowadzenia, a polskim kadetom nie było dane zmniejszyć swoich strat (10:12). Wreszcie jednak poderwali się do walki i zapisali na swoim koncie trzy kolejne akcje (13:12). Gra ponownie zaczęła toczyć się punkt za punkt, ale to Polacy lepiej radzili sobie w polu zagrywki (19:19). W kluczowym momencie partii to reprezentacja Meksyku wywalczyła punkt przy własnym serwisie, co pozwoliło im odzyskać stracone w połowie tej części meczu prowadzenie (23:21). Ekipa Maciej Zendeła ponownie pokazała charakter, a także dobrą dyspozycję w polu zagrywki. Polacy wygrali cztery kolejne piłki, tym samym wygrywając tę odsłonę 25:23 i całe spotkanie 3:0. Na przestrzeni całego pojedynku liderem biało-czerwonych był duet Bartosz Firszt, kończąc mecz z 17 punktami, oraz Artur Sługocki, zdobywca 15 oczek.

Polska – Meksyk 3:0
(25:16, 29:27, 25:23)

Polska: Firszt (17), Sługocki (15), Kapica (9), Adamczyk (6), Prokopczuk (4), Michalak (4), Szymura (libero) oraz Grygiel (2) i Czyrniański
Meksyk: Castaneda (13), Zamora (12), Salazar (6), Rodriguez A. (6), Baca (5), Bustamante (4), Aguilar (libero) oraz Rodriguez B., Cervantes i Espinoza