Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19 M: Znamy pary 1/8 finału i… rywali Polaków

MŚ U-19 M: Znamy pary 1/8 finału i… rywali Polaków

Zakończyły się rozgrywki grupowe mistrzostw świata siatkarzy do lat 19 rozgrywane w Bahrajnie. Po dniu przerwy siatkarze znów wybiegną na parkiet, by walczyć w 1/8 finału. Niestety, biało-czerwoni grać będą o miejsca 17-20, a ich rywalami będą kolejno Chile, Meksyk i Tunezja.

W grupie A niepokonani do tej pory Amerykanie zmierzyli się z reprezentacją Egiptu i… polegli. Początek spotkania nie zapowiadał jednak takiego przebiegu wydarzeń – siatkarze USA pewnie wygrali pierwszego seta do 18, potem jednak zaczęły się schody. W końcówkach trzech kolejnych setów lepsi okazywali się młodzi Egipcjanie, którzy wygrali całe spotkanie 3:1 i dzięki temu zajęli pierwsze miejsce w grupie. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu był Yousef Hafez Elsirgany, który zdobył w tym meczu 19 punktów. Amerykanów ta porażka kosztowała spadek w tabeli o dwie pozycje – ostatecznie zakończyli rozgrywki grupowe na 3. miejscu.

Gospodarze turnieju w ostatnim spotkaniu grupowym 3:1 pokonali najsłabszą w tej grupie Tunezję. Reprezentanci Bahrajnu po wygranych dość łatwo dwóch pierwszych partiach rozprężyli się w secie trzecim i musieli dość niespodziewanie uznać wyższość rywali. W czwartej partii walka była wyrównana, ale ostatecznie Bahrajn zdobył trzy punkty i wobec porażki Amerykanów awansował na drugie miejsce w tabeli. Tunezyjczycy, którzy nie wygrali ani jednego spotkania, będą jednymi z rywali biało-czerwonych w walce o miejsca 17-20.

grupa A:
Egipt – USA 3:1
(18:25, 25:23, 25:22, 25:21)
Tunezja – Bahrajn 1:3
(19:25, 18:25, 25:23, 22:25)

Reprezentacja Japonii okazała się najlepszą drużyną w grupie B. Azjaci po raz czwarty pokonali rywali, tym razem pewnie zwyciężając w meczu z Brazylią i awans do 1/8 finału uzyskali z pierwszego miejsca w grupie. Młodzi canarinhos ostatecznie uplasowali się na trzeciej lokacie. W ostatnim meczu w grupie najskuteczniejszym zawodnikiem japońskiej drużyny był Kento Miyaura, który zapisał na swoim koncie 13 punktów.

O niezwykle dramatycznym meczu i porażce Polaków z reprezentacją Francji można przeczytać tutaj. Porażka ta przesądziła o braku awansu biało-czerwonych i podopieczni trenera Macieja Zendeła grać będą teraz o miejsca 17-20. Francuzi awansowali do dalszych gier z 2. miejsca, w 1/8 finału znalazł się również zespół kubański.

grupa B:
Japonia – Brazylia 3:0
(25:21, 26:24, 25:18)
Francja – Polska 3:1
(23:25, 25:22, 25:20, 40:38)

W grupie C sprawa awansu rozstrzygnęła się już wcześniej, bowiem zespół Chile, który miał na koncie cztery porażki, pauzował w ostatniej kolejce. W niej Rosjanie pokonali 3:1 reprezentację Korei Południowej, zgarniając kolejne trzy punkty i odnosząc trzecie zwycięstwo w turnieju. Sborna po meczu była pewna przynajmniej drugiego miejsca w grupie, a porażka Argentyny w ostatnim spotkaniu sprawiła, że Rosjanie zakończyli rozgrywki na miejscu pierwszym. Najwięcej punktów, bo 22, zdobył w tym meczu Stanisław Antonow.

Pierwszą porażkę w turnieju zanotowali na swoim koncie młodzi Argentyńczycy. W meczu z Turcją albicelestes po zaciętej walce przegrali dwa pierwsze sety, ale potem wrócili do gry i wyrównali stan spotkania. W tie-breaku jednak znów lepsi okazali się siatkarze tureccy i to oni cieszyli się z wygranej, która jednak nie poprawiła ich pozycji w tabeli grupy C – ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Dobre spotkanie rozegrał Adis Lagumdzija, który zdobył dla swojej drużyny w tym meczu 27 punktów.

grupa C:
Rosja – Korea Płd. 3:1
(25:22, 25:16, 22:25, 25:20)
Argentyna – Turcja 2:3
(26:28, 22:25, 25:21, 25:19, 11:15)

Nie było niespodzianki w ostatnich meczach grupy D. Włosi w dwóch pierwszych setach pewnie pokonali reprezentację Chin, jednak w trzeciej partii to Azjaci byli stroną dominującą. Azzurri zamknęli sprawę w czterech setach, chociaż końcówka ostatniej partii była dla nich nerwowa. Dobry mecz rozegrał Diego Cantagalli, który zdobył dla swojego zespołu 20 puntów. Włosi zakończyli rozgrywki grupowe na miejscu drugim w tabeli, Chińczycy na czwartym i oba zespoły zagrają w 1/8 finału. Do tej fazy rozgrywek nie dostała się reprezentacja Meksyku, która przegrała wszystkie swoje grupowe spotkania.

W ostatnim meczu Iran bez kłopotu w trzech setach uporał się z reprezentacją Czech i rozgrywki grupowe zakończył z kompletem wygranych i na pierwszym miejscu w tabeli. Czesi mając na koncie dwie wygrane i dwie porażki, awansowali do 1/8 finału z trzeciego miejsca, a ich fatalna postawa w ostatnim meczu nie miała na to zbyt wielkiego wpływu. 17 punktów dla reprezentacji Iranu zdobył w tym spotkaniu Porya Yali.

Włochy – Korea Płd.

Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe