Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19 M: Cztery drużyny bez wygranej, wśród nich Polacy

MŚ U-19 M: Cztery drużyny bez wygranej, wśród nich Polacy

USA, Japonia, Korea Płd., Argentyna i Iran to zespoły, które po trzecim dniu rozgrywanych w Bahrajnie mistrzostw świata siatkarzy do lat 19 pozostają bez porażki. Na drugim biegunie są Tunezyjczycy, Meksykanie, Chilijczycy i… niestety biało-czerwoni. Te drużyny wciąż czekają na pierwszą wygraną.

Na czele grupy A po drugim zwycięstwie z rzędu za trzy punkty znajdują się Amerykanie. Siatkarze USA po wygranej z gospodarzami turnieju, Bahrajnem, tym razem 3:1 pokonali reprezentację Portoryko. Po dwóch dość łatwo przegranych setach siatkarze z Ameryki Środkowej odgryźli się rywalom w trzecim secie i wrócili do gry. W czwartej partii jednak Amerykanie znów okazali się lepsi i pewnie zgarnęli trzy punkty. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny (14) zdobył Samuel Lewis.

W drugim niedzielnym meczu grupy A zmierzyły się dwa zespoły z Afryki. Egipcjanie, którzy mieli już jedną wygraną na swoim koncie, w meczu z Tunezją okazali się lepsi i zgarnęli trzy punkty, chociaż spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Po porażce w pierwszym secie na przewagi Tunezyjczycy wygrali drugą partię i mieli ogromną szansę na wygranie pierwszego meczu w turnieju. W dwóch kolejnych partiach jednak w końcówkach popełniali więcej błędów, przegrali do 28 i 30 po zaciętej walce i wciąż muszą czekać na pierwszą wygraną.

Grupa A:
Portoryko – USA 1:3
(21:25, 18:25, 25:23, 22:25)
Tunezja – Egipt 1:3
(24:26, 25:22, 28:30, 30:32)

Reprezentacja Polski kadetów, po porażce w tie-breaku z Kubą, pozostaje jedynym zespołem w grupie B bez wygranej. Przed biało-czerwonymi mecze z Japonią i Francją, zespołami, które przewodzą tabeli, więc o wygrane nie będzie łatwo. A przynajmniej jedno zwycięstwo, jeśli nie dwa, będzie konieczne do awansu do 1/8 finału.

W meczu niepokonanych dotąd drużyn Japonii z Francją emocji było co niemiara. W pierwszym secie po zaciętej walce na przewagi triumfowali trójkolorowi, w drugim, również rozstrzygniętym na przewagi, lepsi byli Japończycy. Francuzi po raz drugi objęli prowadzenie w tym meczu, jednak Azjaci po raz drugi wyrównali, doprowadzając do tie-breaka. W decydującej partii lepsi okazali się Japończycy i oni pozostali jedyną niepokonaną drużyną w grupie B, chociaż w tabeli ustępują Francuzom, którzy mają jeden mecz rozegrany więcej. Świetne spotkanie rozegrał Kento Miyaura, który zdobył dla zwycięskiej drużyny 22 punkty. Takim samym wynikiem w ekipie trójkolorowych mogli pochwalić się Célestin Cardin i Pierre Derouillon.

Grupa B:
Kuba – Polska 3:2
(21:25, 25:22, 25:9, 21:25, 15:10)
Japonia – Francja 3:2
(24:26, 27:25, 23:25, 25:20, 15:13)

W grupie C drugie wygrane w swoich drugich meczach odniosły drużyny Argentyny i Korei Południowej. Młodzi albicelestes po wygranej z Rosją tym razem pokonali w trzech setach reprezentację Chile. W pierwszym przegranym do 23 i trzecim przegranym do 22 setach Chilijczycy walczyli z rywalami jak równy z równym. W drugiej partii Argentyńczycy rozbili rywali 25:13. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Juan Barrera (18). Chile z zerowym dorobkiem punktowym po trzech meczach zamyka tabelę grupy C.

Młodzi kadeci z Korei Południowej po zwycięstwie z Chile i dniu przerwy zmierzyli się z reprezentacją Turcji. W pierwszym, niezwykle zaciętym secie na przewagi triumfowali siatkarze znad Bosforu. W dwóch kolejnych partiach Azjaci okazali się o wiele lepsi i objęli prowadzenie w tym meczu. Czwarty set znów był niezwykle zacięty i Turcy mieli ogromną szansę na doprowadzenie do tie-breaka. Ta sztuka im się jednak nie udała – Koreańczycy wygrali 27:25 i zgarnęli trzy punkty, zachowując pierwsze miejsce w tabeli grupy C. 23 punkty w tym spotkaniu zdobył Donghyeok Im.

Grupa C:
Argentyna – Chile 3:0
(25:23, 25:13, 25:22)
Korea Płd. – Turcja 3:1
(26:28, 25:20, 25:21, 27:25)

W grupie D reprezentacja Iranu po raz drugi wyszła na boisko i po raz drugi zakończyła mecz zwycięstwem. Młodzi Persowie zmierzyli się z reprezentacją Meksyku, która po raz trzeci została pokonana. Iran w żadnej z trzech rozegranych partii nie pozwolił rywalom przekroczyć 20 punktów. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Porya Yali (15). To było dobre spotkanie, w którym każdy z zawodników mógł się zaprezentować na boisku. Jesteśmy dobrze przygotowani do każdego meczu w tym turnieju – zapewnił po spotkaniu trener reprezentacji Iranu, Reza Vakili Farjad.

W drugim niedzielnym meczu grupy D Chińczycy zmierzyli się z reprezentacją Czech. Azjaci doskonale rozpoczęli to spotkanie, wygrywając pierwszego seta do 22. Spotkało się to ze zdecydowaną ripostą naszych południowych sąsiadów. Czesi wygrali trzy kolejne partie, prezentując doskonałą siatkówkę. Dla Czechów było to drugie zwycięstwo w trzech rozegranych do tej pory spotkaniach. Chińczycy po wygranej z Meksykiem zanotowali pierwszą porażkę w turnieju. Najskuteczniejsi w czeskim zespole byli Jan Svoboda (16 pkt.) oraz Lukas Vasina (15 pkt.).