Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19: Biało-czerwoni z kolejną porażką

MŚ U-19: Biało-czerwoni z kolejną porażką

Reprezentacja Polski kadetów w mistrzostwach świata walczy już tylko  w przedziale miejsc 17-20. Mimo to biało-czerwoni nadal nie mogą odnieść swojego pierwszego zwycięstwa. Tym razem lepsi od polskich siatkarzy okazali się Chilijczycy.

Mecz rozpoczął się od skutecznego ataku Filipa Grygiela. Polscy reprezentanci na początku spotkania popełnili bardzo dużą liczbę błędów własnych, do pierwszej przerwy technicznej zrobili ich aż 5, co skutkowało prowadzeniem Chilijczyków 8:5. Po asie serwisowym Vicente Ibarry zawodnicy z Ameryki Południowej powiększyli przewagę do pięciu oczek. Na drugiej przerwie technicznej Polacy przegrywali 9:16. Biało-czerwoni wzięli się za odrabianie strat, a po skutecznym ataku Remigiusza Kapicy było już tylko 13:16. Po trzech z rzędu autowych zbiciach Chilijczyków to Polacy wyszli na prowadzenie (23:22). Biało-czerwoni mieli trzy piłki setowe, niestety nie wykorzystali żadnej z nich. Seta zakończył autowy atak Polaków (26:28).

Druga odsłona zaczęła się od punktowego ataku Estebana Mulchia. Następnie do głosu doszli jednak Polacy, a ich bardzo dobra gra w bloku i w ataku oraz błędy popełnione przez zawodników z Ameryki Południowej pozwoliły wyjść biało-czerwonym na prowadzenie (7:3). Dzięki świetnym atakom Remigiusza Kapicy polscy reprezentanci stopniowo powiększali przewagę (14:7). Na drugiej przerwie technicznej było 16:10 dla naszych rodaków. Chilijczycy grali nieskutecznie w ataku i przegrywali już 11:19, a po skutecznym bloku wykonanym przez Bartosza Fiszta już 13:22. Polacy zakończyli drugiego seta asem serwisowym przy stanie 25:13.

Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt, na pierwszej przerwie technicznej Polacy mieli tylko jedno oczko przewagi. Dzięki dobrej postawie w bloku Chilijczyków zawodnicy z Ameryki Południowej wyszli na prowadzenie 14:12 i utrzymali je do drugiej przerwy technicznej. Kolejny punktowy blok i świetna gra w ofensywie pozwoliła powiększyć rywalom przewagę (19:16). Po polskiej stronie cały czas skutecznie w ataku grał Remigiusz Kapica, jednak fantastyczna gra zawodnika AZS-u Częstochowa nie wystarczyła do obrobienia strat. Trzecią odsłonę spotkania zakończył asem serwisowym Vicente Ibarra (25:21).

Ostatniego seta świetnie otworzyli Chilijczycy. Dzięki dobrej grze w ataku oraz punktom oddanym za darmo przez Polaków zawodnicy z Ameryki Południowej prowadzili 5:0. Nasi reprezentanci cały czas popełniali błędy, co powiększyło ich straty do sześciu punktów (3:9). W drużynie z Ameryki Południowej bardzo dobrze w ataku grał Esteban Mulchi. Na drugiej przerwie technicznej biało-czerwoni przegrywali sześcioma punktami (10:16). Polacy bardzo starali się odrobić straty, ale gra toczyła się punkt za punkt aż do końca spotkania. Ostatnia odsłona zakończyła się przy stanie 25:18 dla zawodników z Chile.

Polska – Chile 1:3
(26:28, 25:13, 21:25, 18:25)