Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-18: Trzysetowe zwycięstwo Polek na początek

MŚ U-18: Trzysetowe zwycięstwo Polek na początek

Udanie zmagania w rozgrywanych w Argentynie mistrzostwach świata do lat 18 rozpoczęły polskie kadetki. Podopieczne trenera Rafała Gąsiora pokonały Kolumbię bez straty seta. Szczególnie jednostronna była druga odsłona meczu, w której biało-czerwone nie dały zdobyć rywalkom nawet 10 punktów. W trzecim secie Kolumbia prowadziła już dość wysoko, ale w końcówce szalona pogoń Polek okazała się skuteczna. Polki górowały nad rywalkami przede wszystkim w ataku i na zagrywce.

Mecz rozpoczął się od punktowego ataku Emelys Martinez, jednak szybko po dobrych serwisach Zuzanny Góreckiej nasze reprezentantki wyszły na prowadzenie (4:2). Na pierwszą przerwę techniczną Polki schodziły już z trzypunktową zaliczką. Świetnie atakowała Oliwia Bałuk i to dzięki jej atakom biało-czerwone zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (13:8). Zawodniczki z Ameryki Południowej zaczęły odrabiać straty i zmniejszyły prowadzenie naszych reprezentantek do dwóch oczek (17:15), ale Kolumbijki popełniły kilka błędów w ataku i Polki szybko odbudowały swoją przewagę (20:15). Rywalki dzięki bardzo skutecznej grze w bloku ponownie zmniejszyły stratę, tym razem do zaledwie jednego punktu (23:22). Seta przy stanie 25:23 zakończył błąd w ataku drużyny z Ameryki Południowej.

Biało-czerwone mocno rozpoczęły drugą odsłonę spotkania i zbudowały sobie trzypunktową przewagę (4:1). Dobrym blokiem i skutecznym atakiem popisała Oliwia Bałuk, po dwóch dobrych atakach Aleksandry Gryki zawodniczki z Polski prowadziły 9:1. Podłamane takim obrotem spraw Kolumbijki nie mogły przełamać niemocy w ataku. Nasze reprezentantki grały koncertowo i na drugą przerwę techniczną siatkarki schodziły przy stanie 16:3. Trener zawodniczek z Ameryki Południowej dokonał kilku roszad w składzie swojego zespołu, ale gra Kolumbijek się nie poprawiła. Po ataku Zuzanny Góreckiej Polki prowadziły 20:4. Nasze reprezentantki zakończyły drugą partię asem serwisowym przy wyniku 25:7.

Paulina Zaborowska otworzyła trzeciego seta asem serwisowym. Po skutecznym bloku Manueli Ibarguen Kolumbijki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Zawodniczki z Ameryki Południowej przez bardzo długi czas utrzymywały niewielką przewagę aż do stanu 10:8, dzięki dobrej grze w ataku nasze reprezentantki wyszły na prowadzenie (11:10). Świetnie w bloku grała Darlevis Mosquera i na drugiej przerwie technicznej Kolumbijki miały dwupunktową zaliczkę. Biało-czerwone oddawały punkty rywalkom po błędach i Polki miały już cztery punkty straty (17:21). Podopieczne Rafała Gąsiora rzuciły się w pogoń za rywalkami i po punkcie zdobytym zagrywką przez Paulinę Zaborowską wyrównały stan seta (23:23). Trzecią partię i całe spotkanie asem serwisowym zakończyła Aleksandra Gryka (27:25).

Polska – Kolumbia 3:0
(25:23, 25:7, 27:25)

Polska: Gryka (12), Górecka (11), Bałuk (10), Hnatyszyn (9), Laskowska (7), Zaborowska (6), Mazur (libero) oraz Szczurowska (3), Andersohn i Jagła
Kolumbia: Olaya (8), Ibarguen (7), Mosquera (6), Martinez (5), Carabali (3), Velasquez (2), Sarmiento (libero) oraz Prado, Espejo i Mendoza