Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-18 K: Włoszki z tytułem

MŚ U-18 K: Włoszki z tytułem

Najlepszą drużyną na świecie kobiet do lat 18 została reprezentacja Italii, która w finale pokonała Dominikanę 3:1. Na podium wylądowały również Rosjanki, pokonując Turcję także w czterech partiach.

Na początku meczu dużo błędów własnych popełniły Amerykanki i zawodniczki z Ameryki Południowej objęły prowadzenie 8:4. Dzięki świetnej postawie Kendall Kipp siatkarki ze Stanów Zjednoczonych szybko odrobiły straty (9:9). Reprezentantki Argentyny bardzo dobrze radziły sobie w ataku i odbudowały przewagę (18:15). Set zakończył się wygraną Albicelestes 25:17. Drugą odsłonę spotkania dobrze otworzyły Argentynki, reprezentantki USA dzięki dobrej grze w bloku odrobiły straty (13:14). W drużynie z Ameryki Południowej świetnie atakowała Sofia Meinardi, a zawodniczki Albicelestes odzyskały przewagę (20:17). Ta odsłona również padła łupem Argentynek, które zwyciężyły 25:19. Początek trzeciego seta należał do siatkarek Stanów Zjednoczonych, po dobrej grze w bloku prowadziły 5:2. Dzięki solidnej grze zagrywką powiększyły one przewagę do czterech punktów 13:9. Po skutecznym bloku Kendall Kipp było już 17:12. Amerykanki utrzymały zaliczkę do końca trzeciej partii, którą wygrały 25:19. Początek czwartej odsłony meczu był bardzo wyrównany, ale dzięki dobrym serwisom Skylar Fields zawodniczki z USA prowadziły 10:7. W ekipie z Argentyny dobrze w tym elemencie grały Angeles Ligorria i Victoria Mayer i cała przewaga Amerykanek została bardzo szybko zniwelowana (11:11). Po skutecznych atakach Sofii Meinardi Albicelestes prowadziły 16:14. Końcówka spotkania była bardzo zacięta, oba zespoły miały piłki setowe, ale to reprezentantki Argentyny wykorzystały swoją szansę i wygrały czwartego seta 30:28.

Mecz o 7. miejsce:
USA – Argentyna 1:3
(17:25, 19:25, 25:19, 28:30)

Japonki udanie rozpoczęły spotkanie, dzięki dwóm asom serwisowym Yuki Nishikawy, i objęły prowadzenie 7:4. Po kilku świetnych atakach Haruny Sogi oraz dużej ilości błędów popełnianych przez Niemki Azjatki powiększyły przewagę (19:15). Set zakończył się zwycięstwem zawodniczek z Kraju Kwitnącej Wiśni 25:22. Również początek drugiej partii był udany dla Japonek, Azjatki szybko wyszły na prowadzenie 5:0. Dzięki świetnej grze w ofensywie i zagrywce szybko powiększyły przewagę (10:1). Po stronie niemieckiej dobrze w ataku grała Lina Alsmeier, ale to nie wystarczyło do odrobienia strat. Set padł łupem Japonek (25:10). Początek ostatniej odsłony spotkania był bardzo wyrównany, ale dzięki dobrej w ofensywie zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni błyskawicznie zbudowały czteropunktowe prowadzenie (10:6). Niemki próbowały zmniejszyć straty, po bloku Lei Ambrosius przegrywały już tylko jednym punktem (13:14). Cały czas skutecznie grała Haruna Soga, co pozwoliło Azjatkom odbudować przewagę. Trzecia partia zakończyła się przy stanie 25:21 dla Japonii.

Mecz o 5. miejsce:
Niemcy – Japonia 0:3
(22:25, 10:25, 21:25)

Turczynki zaczęły bardzo nerwowo mecz o brązowy medal, aż do pierwszej przerwy technicznej większość punktów zdobytych przez Rosjanki została im podarowana przez zawodniczki znad Morza Śródziemnego. W ekipie Sbornej świetnie serwowała Wiktoria Puszina, co pozwoliło im zdobyć dwupunktową przewagę (10:8). Rewelacyjnie atakowała Oksana Jakuszina i jej drużyna prowadziła 21:13. Turczynki próbowały odrobić straty, ale ostatecznie przegrały seta 21:25. Początek drugiej partii był bardzo wyrównany. Rosjanki świetnie atakowały, ich rywalki zaczęły się mylić i miały trzy oczka straty (10:13). Oksana Jakuszina cały czas grała dobrze w ofensywie i Sborna powiększała przewagę (22:16). Ta odsłona meczu również zakończyła się porażką zawodniczek znad Morza Śródziemnego 21:25. W trzecią partię rewelacyjnie weszły Turczynki (5:1). Świetnie atakowały Yaprak Erlek oraz Derya Cebecioglu i ich drużyna stopniowo powiększała przewagę (16:8). Rosjanki nie zdołały odrobić strat i przegrały seta 16:25. Początek ostatniej partii należał do Rosjanek, które prowadziły trzema oczkami (6:3). Dzięki dobrej grze w polu serwisowym Wiktorii Pusziny zawodniczki Sbornej zbudowały solidną zaliczkę (10:4). Gra punkt za punkt toczyła się aż do drugiej przerwy technicznej (16:9). Turczynki nie zdołały odrobić strat. Czwarty set zakończył się przy stanie 25:15 dla zawodniczek z Rosji.

Mecz o 3. miejsce:
Turcja – Rosja 1:3
(21:25, 21:25, 25:16, 15:25)

Finał skutecznym atakiem otworzyła Madeline Jazmin Guillen Paredes, ale to Włoszki szybko przejęły inicjatywę – po dobrym ataku Mariny Lubian Europejki prowadziły 6:3. Na drugiej przerwie technicznej zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego miały sześć oczek przewagi (16:10). Dominikanki próbowały odrobić straty, w pewnym momencie brakowało im tylko dwóch punktów do remisu (21:23), ale ostatecznie set padł łupem Włoszek (25:23). Początek drugiej partii należał do Dominikanek, na pierwszej przerwie technicznej prowadziły one już 8:5. Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego popełniały dużo błędów własnych i przegrywały już 5:11. Dzięki dobrej grze w ataku i bloku Madeline Jazmin Guillen Paredes siatkarki z Karaibów prowadziły 18:11. Ta odsłona spotkania zakończyła się zwycięstwem reprezentantek Dominikany 25:19. Włoszki bardzo dobrze weszły w trzeciego seta, dzięki dobrej grze w ofensywie i zagrywce prowadziły 8:3. Świetnie w bloku grały zawodniczki z Karaibów, jednak to siatkarki z Europy cały czas utrzymywały kilka punktów przewagi (15:10). Set zakończył się zwycięstwem drużyny z Półwyspu Apenińskiego 25:12. Początek ostatniej partii był bardzo wyrównany, na pierwszej przerwie technicznej Dominikanki miały punkt przewagi. Alessia Populini swoim skutecznym atakiem wyprowadziła reprezentację Włoch na prowadzenie 11:10. Zawodniczki z Karaibów jednak szybko odrobiły straty i na drugiej przerwie technicznej miały dwa oczka zaliczki. Dominikanki popełniły kilka błędów i to zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego były bliżej złotego medalu (20:17). Po dobrym ataku Eleny Pietrini siatkarki z Europy wyszły na czteropunktowe prowadzenie. Mecz zakończyła skutecznym atakiem Nkemdilim Ruth Tery Enweonwu przy stanie 25:20.