Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-18 K: Włochy, Turcja, Rosja i Dominikana powalczą o medale

MŚ U-18 K: Włochy, Turcja, Rosja i Dominikana powalczą o medale

Poznaliśmy półfinalistów mistrzostw świata kadetek rozgrywanych w Argentynie. Do trzech europejskich drużyn – Włoch, Turcji i Rosji dołączyła Dominikana, która pokonała w ćwierćfinale reprezentację Polski. Biało-czerwone po porażce z Brazylią walczyć będą o miejsca 13-16, a ich sobotnim przeciwnikiem będzie reprezentacja Serbii.

Dość jednostronne cztery mecze ćwierćfinałowe oglądali kibice w Argentynie. W pierwszym reprezentacja Włoch wręcz rozgromiła USA, w pierwszym secie deklasując rywalki do 7! W kolejnych Azzurre wygrywały do 16 i do 15, a ich wygrana nawet przez moment nie była zagrożona. Znów najskuteczniejszą zawodniczką włoskiej drużyny była Elena Pietrini, która wyrasta powoli na gwiazdę tego turnieju. W meczu 1/4 finału zdobyła 14 punktów. W półfinale Włoszki zmierzą się z reprezentacją Turcji, która również w trzech setach pokonała Niemcy. Po pierwszym, wygranym do 20 secie Turczynki w drugiej partii zmiotły rywalki z boiska, wygrywając 25:8. Po tak wysokiej wygranej przyszło jednak rozprężenie i w trzecim secie Niemki doszły do głosu, miały nawet piłkę setową, ale ostatecznie przegrały na przewagi 28:30 i zagrają o miejsca 5-8. Ebrar Karakurt zdobyła w tym spotkaniu dla tureckiego zespołu 18 punktów.

Nie było niespodzianki w meczu młodych Rosjanek z Japonią. Sborna wygrała pierwszego seta do 22, drugiego do 17 i pewnie zmierzała do wygranej w całym spotkaniu. W trzecim secie Azjatki jednak postawiły trudniejsze warunki i były o włos od wygrania seta. Dzięki dobrej grze Poliny Szemanowej wygrały jednak po zaciętej walce 32:30 i zameldowały się w półfinale. Ich przeciwnikiem w walce o medale będzie czarny koń tych mistrzostw, reprezentacja Dominikany, która dość niespodziewanie i ku rozpaczy miejscowych kibiców wygrała 3:0 z Argentyną. Świetnie do tej pory spisujące się gospodynie przegrały do 21, 17 i 18, nie mając zbyt wiele do powiedzenia w tym meczu. Znów dobry mecz rozegrała Madeline Guillen Paredes, która zdobyła dla swojej drużyny 16 punktów.

(21:25, 17:25, 18:25)

W meczu o miejsca 13-16 Koreanki pokonały 3:1 reprezentację Serbii. Po pierwszym secie z wygranej cieszyły się siatkarki z Azji, ale Serbki wyrównały i zapowiadał się ciekawy mecz. Koreanki jednak w trzecim secie były zdecydowanie lepsze, wygrały do 14 i w czwartej partii idąc za ciosem, zakończyły to spotkanie zwycięstwem. Yesol Lee i Hyemin Park zdobyły po 17 punktów i zespół Korei zagra o miejsca 9-12. Serbki trafiły do grupy drużyn walczących o miejsca 13-16 i zagrają z reprezentacją Polski, która 1:3 uległa Brazylii. Więcej o meczu biało-czerwonych można przeczytać tutaj.

Peruwianki wygrały 3:1 ze Słowenią, a najlepszymi zawodniczkami tego meczu były siostry Kiara i Flavia Montes, które zdobyły po 15 punktów. Słowenki przegrywając 0:1, wyrównały stan meczu, ale w dwóch kolejnych partiach dominowały już siatkarki z Ameryki Południowej i to one zagrają o miejsca 9-12. Ich kolejnymi rywalkami będą Białorusinki, które w trzech setach rozprawiły się z reprezentacją Kolumbii. Najlepszą zawodniczką tego spotkania była Tatsiana Cholad, która zdobyła 13 punktów.

(25:17, 23:25, 25:14, 25:23)

W meczach o miejsca 17-20 drugie zwycięstwo odniosła reprezentacja Tajlandii, która 3:0 pokonała Meksyk. Bez wygranej wciąż pozostają Kubanki, które tym razem w trzech setach przegrały z Chinkami.