Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-18 K: Polki przegrały po tie-breaku z Włoszkami

MŚ U-18 K: Polki przegrały po tie-breaku z Włoszkami

Reprezentacja Polski kadetek po dwóch zwycięstwach w mistrzostwach świata do lat 18 doznała pierwszej porażki. Biało-czerwone w trzecim meczu grupy C w argentyńskim Rosario uległy po tie-breaku reprezentacji Włoch. Przed Polkami, które są już pewne gry w 1/8 finału, jeszcze grupowy mecz z Serbią.

Polki świetnie weszły w mecz, dzięki dwóm asom serwisowym Aleksandry Gryki wyszły na prowadzenie 5:0. Włoszki jednak bardzo szybko zaczęły odrabiać straty i po skutecznym ataku Nkemdilim Ruth Terry Enweonwu było już 7:6 dla zawodniczek z Półwyspu Apenińskiego. Nasze reprezentantki poprawiły grę i po punktowym bloku Pauliny Zaborowskiej miały trzy oczka przewagi (11:8). Na drugiej przerwie technicznej biało-czerwone prowadziły pięcioma punktami. Duża ilość błędów własnych popełnianych przez Włoszki pozwoliła Polkom powiększyć przewagę (21:15). Dzięki dobrym atakom Eleny Pietrini Włoszki zmniejszyły stratę do zaledwie dwóch punktów (20:22). Set zakończył się przy stanie 25:22 dla naszych reprezentantek.

Druga partia rozpoczęła się od skutecznego ataku Zuzanny Góreckiej. Dobrze na zagrywce grały Włoszki i po asie serwisowym Alessii Populini miały cztery punkty przewagi (7:3). Nasze reprezentantki popełniały bardzo dużo błędów, co skutkowało prowadzeniem zawodniczek z Półwyspu Apenińskiego 11:4. Dzięki asowi serwisowemu Klaudii Laskowskiej biało-czerwone zmniejszyły straty do pięciu oczek, ale dobrze grające w bloku rywalki błyskawicznie powróciły do siedmiopunktowego prowadzenia. Włoszki grały skutecznie w ataku i stopniowo powiększały przewagę (22:14). Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego wygrały drugą odsłonę spotkania 25:16.

Początek trzeciej partii był bardzo zacięty, po stronie włoskiej świetnie atakowała Elena Pietrini. Na pierwszą przerwę technicznej siatkarki zeszły przy wyniku 8:6 dla zawodniczek z Półwyspu Apenińskiego. Polki jednak szybko wyrównały stan seta, po punkcie zdobytym zagrywką przez Aleksandrę Grykę było 9:9. Biało-czerwone popełniły kilka błędów, wysoką skuteczność w ataku cały czas utrzymywały Włoszki i to one na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:12. Nasze reprezentantki wzięły się za odrabianie strat, dzięki asowi serwisowemu Zuzanny Góreckiej Polki przegrywały już tylko dwoma oczkami (16:18). Po dwóch skutecznych atakach Nkemdilim Ruth Terry Enweonwu zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego powróciły do wysokiego prowadzenia (21:17). Seta przy stanie 25:20 zakończyła punktowym atakiem Elena Pietrini.

Biało-czerwone rewelacyjnie otworzyły czwartą odsłonę spotkania, dzięki dobrej grze w bloku oraz w zagrywce nasze reprezentantki prowadziły 8:5. Świetnie radzące sobie w ataku Włoszki szybko odrobiły straty i wyrównały stan seta (10:10). Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego popełniły kilka błędów, Polki skutecznie blokowały i na drugą przerwę techniczną nasze reprezentantki schodziły z trzema punktami zaliczki. Dzięki genialnej grze w ataku Eleny Pietrini rywalki zmniejszyły stratę do zaledwie jednego oczka (18:19). Włoszki oddały biało-czerwonym dużo punktów „za darmo” i Polki powróciły do wysokiego prowadzenia (22:18). Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego niebezpiecznie zbliżyły się do Polek (23:24), jednak nasze reprezentantki wykorzystały czwartą piłkę setową i doprowadziły do tie-breaka.

Włoszki bardzo dobrze rozpoczęły ostatniego seta, po skutecznym bloku Eleny Pietrini prowadziły 3:0. Aż do zmiany stron gra toczyła się punkt za punkt, Polki przegrywały 5:8. W drużynie z Półwyspu Apenińskiego cały czas świetnie grała Elena Pietrini i to głównie dzięki jej dobrej postawie Włoszki powiększyły przewagę do pięciu oczek (12:7). Nasze reprezentantki próbowały odrabiać straty, po asie serwisowym Adrianny Rybak Polki przegrywały tylko 11:13. Tie-break zakończył się zwycięstwem zawodniczek z Półwyspu Apenińskiego 15:12.

Włochy – Polska 3:2
(22:25, 25:16, 25:20, 23:25, 15:12)

Włochy: Pietrini (21), Enweonwu (16), Lubian (13), Populini (14), Fahr (8), Morello (1), Panetoni (libero) oraz Battista (4), Tanase (1), Scola i Peruzzo
Polska: Górecka (13), Bałuk (20), Szczurowska (12), Gryka (11), Laskowska (4), Zaborowska (2), Mazur (libero) oraz Hnatyszyn (6), Rybak (4), Andersohn i Jagła (libero)