Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetek: Porażka Polek na koniec turnieju

MŚ kadetek: Porażka Polek na koniec turnieju

Porażką zakończyły swój udział w mistrzostwach świata kadetek reprezentantki Polski. Zespół prowadzony przez Rafała Gąsiora uległ w nim Słowenii 2:3, mimo że prowadził w spotkaniu już 2:0.

Set numer jeden należał od początku do biało-czerwonych, które ustawiały wszystko dobrą zagrywką. Słowenki miały problemy ze skończeniem akcji, natomiast Polki były skuteczne w ataku i bloku (7:1). Podopieczne trenera Gąsiora były nie do zatrzymania, dobrze czytały też grę rywalek w bloku (11:2). Gdy reprezentantki Polski wstrzymały rękę w uderzeniach, rywalki szybko zaczęły odrabiać straty, choć te nadal były wyraźne (5:11). Momenty, w których słoweńska drużyna punktowała, były jednak krótkie, a następnie do ofensywy przechodziły Polki, które udanie kontratakowały (14:5). Kadetki z kraju nad Wisłą kontrolowały całkowicie boiskowe wydarzenia, a pojedyncze udane zagrania przeciwniczek nie zagrażały im już do końca całej partii, choć dla pewności szkoleniowiec Polek prewencyjnie prosił o czas, gdy Słowenki rozgrywały się coraz bardziej.

W kolejnej odsłonie to już rywalki grały pewniej i kończyły atak za atakiem (3:0). Polki starały się odrobić straty, ale cały czas „z przodu” utrzymywała się reprezentacja Słowenii (7:5, 9:8) Choć biało-czerwone wyrównały stan seta po 9, to jednak nie mogły pójść za ciosem, a rywalki nadal delikatnie prowadziły. Gdy zaczęły uderzać mocniej, wynik zaczął się zmieniać i Słowenia odskoczyła na 15:12. Tym razem polska ekipa odpuściła, co przyniosło skutek w postaci prowadzenia 16:15. Gdy skuteczność w pełni wróciła na polską stronę boiska, przewaga zaczęła rosnąć (21:17). W ostatnich minutach meczu nic się nie zmieniło i zespół trenera Gąsiora prowadził w meczu już 2:0.

Reprezentantki naszego kraju zupełnie pogubiły się w trzecim secie, pozwalając rywalkom zdominować boisko (1:7). Słowenki wykorzystywały okres zupełnego zagubienia Polek, a same grały bardzo skutecznie (14:3). Biało-czerwone w tej odsłonie nie miały zupełnie nic do powiedzenia i wiadomo było, że muszą szykować się na walkę w kolejnej. W niej jednak nadal nic im się nie układało, a ton grze nadawały Słowenki (1:7). Mimo złego startu reprezentantki naszego kraju zdołały złapać swój rytm i gdy tylko wróciła ich skuteczność, wynik zaczął się zmieniać. Oczywiście pomogła w tym dobra postawa w polu zagrywki (10:12). Rywalki szybko się otrząsnęły i ponownie zaczęły odskakiwać z wynikiem (16:11). Słowenki utrzymały nadwyżkę do samego końca i doprowadziły do tie-breaka.

Taki rozwój sytuacji mocno zmotywował polski zespół, który seta decydującego rozpoczął od mocnego uderzenia (3:0). Długo jednak to nie potrwało, a na kolejne pięć, siedem punktów Polki oddały pole gry rywalkom. Po takiej serii biało-czerwone z trudem, ale pozbierały się i odrobiły straty. W ważnym momencie Polki doprowadziły nawet do remisu (11:11). Mimo to reprezentacja Słowenii wytrzymała presję, dograła seta i mecz do końca, wygrywając w nim 3:2.

Polska – Słowenia 2:3
(25:16, 25:22, 13:25, 19:25, 12:15)