Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetek: Podsumowanie trzeciego dnia zmagań

MŚ kadetek: Podsumowanie trzeciego dnia zmagań

W trzecim dniu mistrzostw świata kadetek w Argentynie tylko w jednym meczu nastąpił podział punktów, a było to przegrane przez Polki starcie z Włoszkami. W rywalizacji pozostało sześć niepokonanych reprezentacji – Argentyna, Białoruś, Rosja, Włochy, Japonia i Turcja.

Grupa A:

W pierwszym pojedynku tej grupy Kubanki zmierzyły się ze Słowenią. Chociaż oba zespoły popełniły aż po 22 błędy własne, to Słowenki górowały na boisku. Szczególnie widać to było w ataku oraz bloku. W pierwszych dwóch setach siatkarki z Kuby nie zdołały przekroczyć bariery dwudziestu punktów. Dopiero trzecia partia przyniosła nieco więcej walki, jednak również tę odsłonę zwyciężyły Słowenki, które do triumfu poprowadziły Tali Lekse (15 punktów) oraz Alja Jerala (13 punktów). Najlepiej punktująca Kubanka – Ailama Cese Montalvo zdobyła zaledwie 8 oczek.

W drugim meczu tej grupy Argentynki podejmowały Koreanki. Mecz ten zaczął się od niespodziewanie wyrównanego pierwszego seta, w którym siatkarki z Korei Południowej do końca nie odpuszczały. Gospodynie wytrzymały jednak naciski przeciwniczek, wygrywając partię do 21. W kolejnych setach w szeregach ich rywalek mnożyły się już błędy własne. Reprezentacja Argentyny zaś utrzymywała koncentrację. Celne zagrywki Argentynek znacznie ułatwiały im grę na siatce i pozwoliły w obu setach zdominować rywalki. Najwięcej punktów dla Korei zdobyła Park Hyemin (11), natomiast dla Argentyny – Sofia Melnardl (13).

Pierwszym pojedynkiem dnia w Santa Fe było starcie Brazylijek z Meksykankami. Pojedynek ten nie przyniósł większych emocji. Reprezentacja Brazylii wyraźnie odbudowała się po porażce z pierwszego dnia turnieju i zdominowała grę. Chociaż siatkarki Mauricio Thomasa nie ustrzegły się prostych błędów, nie przeszkodziło im to wyraźnie wygrać każdego z setów. Trzy zawodniczki w tym spotkaniu zapisały na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową. Były to Julia Isabelle Bergmann (17), Daniela Nunes Cechetto (12) oraz Uxue Amaya Guereca Parra (13).

Kolejnym starciem w tej grupie był pojedynek Amerykanek z Białorusinkami. Mecz był bardzo nierówny. Po pierwszym, ciekawym secie w drugim reprezentacja Białorusi zdominowała grę. Nie poszła jednak za ciosem w trzeciej odsłonie, dzięki czemu Amerykanki przedłużyły spotkanie. Najciekawszy przebieg miała czwarta partia. Gdy wszystko wskazywało już na tie-breaka, Białorusinki od stanu 16:20 zdobyły dziewięć punktów z rzędu, dzięki czemu wygrały cały pojedynek. Dwoma wyróżniającymi się zawodniczkami na boisku były zdobywczynie 20 punktów dla swoich reprezentacji – Logan Eggieston i Hanna Hryszkewicz.

Grę w grupie C otworzył mecz pomiędzy Włoszkami a Polkami. Chociaż biało-czerwone dobrze rozpoczęły spotkanie, kolejne sety wygrywane były na zmianę. Ostatecznie po tie-breaku reprezentacja Polski musiała uznać wyższość rywalek. Jest to pierwsza porażka naszych reprezentantek, które utrzymały się na czele grupy. Drugie miejsce zajmują Włoszki, mające na swoim koncie o jeden mecz mniej. Aż cztery reprezentantki Włoch w tym meczu zapisały na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową. Nad wszystkimi górowała jednak Elena Pietrini, która zdobyła 21 punktów. W polskim zespole cztery zawodniczki zdobyły więcej niż 10 punktów, a były to Oliwia Bałuk (20), Zuzanna Górecka (13), Julia Szczurowska (12) i Aleksandra Gryka (11).

W meczu Kolumbijek z Tajkami nie było tylu emocji. Tajki doznały trzeciej już porażki w grupie. Po pierwszym gładko przegranym secie w drugim zagrały nieco lepiej, jednak wciąż to reprezentacja Kolumbii kontrolowała przebieg gry. Najwięcej walki było w ostatnim secie, jednak i ten wygrały Kolumbijki. W ostatnim tego dnia pojedynku w Rosario najwięcej punktów zdobyła Emelys Martinez (15).

Pierwsze zwycięstwo w turnieju zapisały na swoim koncie siatkarki z Dominikany. Mecz nie stał jednak na zbyt wysokim poziomie. Dominikanki popełniły w ciągu czterech setów aż 40 błędów, natomiast ich rywalki 30. Reprezentacja Dominikany miała jednak Madeline Jazmin Guillen Paredes, która raz za razem kończyła swoje akcje i w całym meczu zdobyła aż 22 punkty. Po drugiej stronie siatki najlepszą zawodniczką była Kiara Montes, jednak miała ona znacznie niższą skuteczność w ataku, przez co Peruwianki zdołały wygrać zaledwie jednego seta.

Kolejne jednostronne starcie mają za sobą Japonki. Siatkarki tego kraju bez najmniejszego problemu pokonały Chinki. Reprezentacja Chin w żadnym z setów nie zdołała przekroczyć bariery 20 punktów. Chociaż trener Daichi Saegusa w drugim secie zdecydował się na głębokie zmiany, a w trzecim na boisko wyszła zupełnie inna szóstka niż ta rozpoczynająca mecz, nie przeszkodziło to Japonkom w odniesieniu tego wyraźnego zwycięstwa. Najwięcej punktów w tym meczu zdobyła grająca niecałe dwa sety Haruna Soga (10).