Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MPJ: Legionovia i „Biszkopty” już w półfinale

MPJ: Legionovia i „Biszkopty” już w półfinale

Po drugim dniu turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek, który rozgrywany jest w Dębicy, pewne awansu do półfinału są już zespoły Legionovii i SAN-Pajdy Jarosław. Pozostałych półfinalistów wyłonią piątkowe mecze Energetyka Poznań z SMS-em Police i Budowlanych Łódź z Impelem Wrocław. Bez szans na grę o medale są już zawodniczki z Olsztyna i Mielca.

Drugi dzień turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek w Dębicy rozpoczął mecz Chemika Olsztyn z Energetykiem Poznań. Spotkanie dobrze rozpoczęły poznanianki, które szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, ale prowadząc 16:10, nagle stanęły. Wykorzystały to podopieczne trenera Macieja Dobrowolskiego, które dogoniły rywala i wygrały pierwszego seta 25:23. Dwie kolejne partie toczyły się już jednak pod dyktando siatkarek Energetyka. Poznanianki w drugim secie odskoczyły w końcówce i wygrały do 18, w trzecim miały sporą przewagę od początku i rozbiły rywala do 16. Chemik jednak nie poddawał się. Dzięki dobrej grze Weroniki Wrzesińskiej olsztynianki bardzo szybko zdobyły przewagę, powiększając ją potem do 12 punktów (16:4). Chemik wygrał tego seta do 15, doprowadzając do tie-breaka. W nim najpierw prowadził Energetyk, potem jednak dwupunktową przewagę miał Chemik (10:8). Ostatecznie końcówka należała do poznanianek, które wygrały 15:13 i tym samym zachowały szanse na awans do półfinału. W zespole Energetyka wyróżniły się Martyna Borowczak (19 pkt.) oraz Klaudia Felak (17 pkt.) – pierwsza z nich odebrała statuetkę MVP spotkania. – Jestem zadowolony i z pierwszego i z drugiego meczu, mimo że oba zakończone tie-breakami, ale dziewczyny zostawiły kawał serducha na boisku – mówił po meczu trener Energetyka, Michał Dudek.

Drugi mecz w grupie B rozpoczął się bardzo dobrze dla siatkarek SMS-u Police, które szybko objęły prowadzenie i wygrały wysoko do 14 pierwszego seta z SAN-Pajdą Jarosław. Nie do zatrzymania była zwłaszcza Magdalena Stysiak, która w całym spotkaniu zdobyła 19 punktów. Podopieczne trenera Piotra Pajdy szybko jednak wróciły do gry i w drugim secie prowadził z rywalkami już wyrównaną walkę. W końcówce SMS prowadził 21:19, ale ostatnie piłki należały do mistrza Podkarpacia. Zespół z Jarosławia wygrał tego seta 25:23 i wyrównał stan spotkania. Trzeci set przebiegał pod wyraźne dyktando jarosławianek, które błyskawicznie wypracowały sobie bezpieczną przewagę i dowiozły ją do końca, wygrywając 25:18. Podobnie wyglądał set czwarty, SMS nie mógł znaleźć recepty na świetnie grającą Weronikę Sobiczewską, która została wybrana MVP tego meczu. Zespół z Jarosławia prowadził 16:7, 21:11 i mimo pogoni policzanek w końcówce wygrał do 20 i całe spotkanie 3:1. Taki wynik oznacza, że drużyna SAN-Pajdy jest już pewna gry w półfinale. O drugim miejscu w grupie B rozstrzygnie piątkowe spotkanie SMS-u Police z Energetykiem Poznań. – Może ten pierwszy set tak musiał wyglądać, żebyśmy się podniosły, uwierzyły w siebie i zagrały swoją siatkówkę – mówiła po meczu Weronika Sobiczewska. – Za dużo błędów popełniałyśmy w zagrywce. W końcówce zaczęłyśmy walczyć, ale to już było za późno – przyznała Magdalena Stysiak. – Mamy ambicje i będziemy walczyć do końca – dodała siatkarka SMS-u Police.

UKS Chemik Olsztyn – Enea Energetyk Poznań 2:3
(25:23, 16:25, 18:25, 25:15, 13:15)

Chemik: Nosewicz (2), Truszkowska (11), Wrzesińska (17), Ekstowicz (10), Rodak (8), Ryglewicz (8), Siemionow (libero) oraz Dobuszewska i Sitarska
Energetyk: Felak (17), Rakowska (4), Sklepik (14), Mielewska (11), Januszkiewicz (7), Borowczak (19), Krenz (libero) oraz Bagrowska, Niemaczek i Budnik

SMS Police – MKS SAN-Pajda Jarosław 1:3
(25:14, 23:25, 18:25, 20:25)

SMS: Stysiak (19), Bałuk (13), Piszcz, Ogórek (3), Gliniecka (6), Kobus (4), Drosdowska (libero) oraz Szczotkiewicz (2), Wawrzoła (2), Janiszewska (1), Markiewicz (1) i Szperlak (5)
MKS: Makarowska (7), Litawa (6), Sobiczewska (17), Serowiecka (11), Wisz, Filipek (9), Machowska (libero) oraz Michalska (1), Klekot i Ciurko

Rywalizację w drugim dniu turnieju w grupie A rozpoczął mecz drużyn, które w środę przegrały swoje spotkania. Zespół Budowlanych Łódź w połowie pierwszego seta przełamał opór mielczanek i zbudował kilkupunktową przewagę. W końcówce jednak siatkarki Szóstki doprowadził do remisu, ale ostatnie piłki należały do łodzianek, które wygrały tego seta 26:24. W drugiej partii podopieczne trenera Adama Czekaja miały już wyraźniejszą przewagę. Świetne spotkanie rozgrywały przyjmujące łódzkiej ekipy, Justyna Kędziora i Michalina Rola. Budowlani wygrali 25:21 i prowadzili już 2:0, do tego równie dobrze rozpoczęli kolejną partię. W końcówce jednak to mielczanki przejęły inicjatywę. Podopieczne trenera Romana Murdzy wygrały w końcówce 25:22 i nadal pozostawały w grze. Gdy w kolejnym secie łodzianki prowadziły już 16:12, wydawało się, że pewnie zmierzają po wygraną. W pewnym momencie jednak zupełnie stanęły, co wykorzystały siatkarki Szóstki, które wyszły na prowadzenie 21:19. Końcówka jednak znów należała do Budowlanych – łodzianki wygrały 25:23 i całe spotkanie 3:1. Statuetkę MVP odebrała po meczu Justyna Kędziora. – Nie tak to miało być, jestem rozgoryczony, nie chcę nic mówić w złości, mimo wszystko dziękuję dziewczynom za walkę. Nie mamy żadnej już szansy na strefę medalową, w tym roku to nas nie satysfakcjonuje – mówił po spotkaniu trener Szóstki, Roman Murdza. – Zabrakło nam pewności siebie i zimnej krwi, w końcówkach drżała nam ręka, nie powinniśmy robić tylu błędów – dodał.

Niezwykle zacięty był pierwszy set meczu pomiędzy Impelem Wrocław a Legionovią Legionowo. W końcówce rzutem na taśmę wygrały wrocławianki 25:23 i objęły prowadzenie w tym spotkaniu. Obrończynie tytułu mistrzowskiego powetowały sobie tę porażkę w drugiej partii, w której miały wyraźną i wysoką przewagę. Podopieczne trenera Wojciecha Lalka wygrały 25:16 i doprowadziły do wyrównania. Ale emocje w tym meczu dopiero się zaczynały. W trzecim secie wrocławianki w pewnym momencie miały przewagę pięciu punktów (16:11), ale w końcówce seta dały się dogonić rywalkom. Ostatnie piłki należały do Legionovii, która wygrała po walce na przewagi 26:24. Początek czwartej partii należał do legionowianek, ale Impel odrobił straty i to on prowadził 16:12, potem 21:18. I znów dał się dogonić rywalkom. W końcówce podopieczne trenera Rafała Błaszczyka miały piłki setowe, a legionowianki meczowe. Ostatecznie aktualny mistrz Polski wygrał 30:28, zapewniając sobie tym samym awans do półfinału. Wrocławianki o wejście do czołowej czwórki zagrają w piątek z Budowlanymi Łódź. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Zuzanna Górecka, która zdobyła w tym meczu 22 punkty.

Budowlani Łódź – UKS SMS Szóstka Mielec 3:1
(26:24, 25:21, 22:25, 25:23)

Budowlani: Wasiak (9), Kędziora (17), Kołcz (3), Rola (17), Hnatyszyn (9), Centka (14), Garstka (libero) oraz Marcyjanik (libero), Kołodziejczyk, Osińska (2) i Gamała
Szóstka: Gorzkiewicz (4), Daniluk (3), Krycka (8), Raszek (15), Pykosz (11), Babś (13), Koza (libero) oraz Węgrzyn (1), Maczuga (libero), Gomułka (1) i Czebiera

Legionovia Legionowo – Impel Wrocław 3:1
(23:25, 25:16, 26:24, 30:28)

Legionovia: Niderla (13), Orlicka (12), Dabrowska (5), Montowska (5), Górecka (22), Gryka (19), Ciejka (libero) oraz Orzol (3), Trzeciak (libero) i Zaborowska (3)
Impel: Flendrich (7), Szczurowska (16), Świętoń (8), Antoniak (1), Ociepa (12), Kurjata (14), Dutkiewicz (libero) oraz Pancewicz (libero), Marcyjanik, Dopieralska (1), Natanek (1), Romaniuk i Hyży (1)