Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodzików: Złoci jastrzębianie, brąz dla gdańszczan

MP młodzików: Złoci jastrzębianie, brąz dla gdańszczan

W ostatnim dniu rywalizacji mistrzostw Polski młodzików grano o medale. W pierwszym meczu chociaż inauguracyjna partia padła łupem Gwardii Wrocław, dwie kolejne wygrali przeciwnicy i po brąz sięgnęli siatkarze Trefla Gdańsk. W finale nie brakowało walki, jednak już po dwóch setach ze złota cieszyli się jastrzębianie. MVP turnieju wybrano Kajetana Kubickiego.

Mecz o trzecie miejsce był starciem pomiędzy zespołami, które zajęły drugie miejsce w swoich grupach i 0:2 przegrały półfinały. Od pierwszych piłek inicjatywa leżała po stronie wrocławian. Siatkarze Gwardii szybko odskoczyli na pięć punktów i stopniowo powiększali dystans. Ostatecznie podopieczni Tomasza Barańskiego wygrali do 14. To jednak nie załamało gdańszczan, którzy od początku drugiego seta zaczęli dominować na boisku. Chociaż wrocławianie w końcówce starali się walczyć i udało im się zniwelować większość strat, nie zdołali odwrócić losów odsłony. O zwycięstwie decydował trzeci set. W niego lepiej weszli siatkarze Gwardii (5:3), jednak już w jego środkowej fazie stopniowo szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylali podopieczni Ariela Fijoła. W decydującym momencie gra toczyła się na styku, a ostatnie słowo należało do Trefla Gdańsk.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Tytusa Nowika, który w tym meczu zdobył 11 punków. Takim samym dorobkiem mógł pochwalić się kapitan Gwardii, Kamil Szymendra.

o 3. miejsce:
KS Gwardia Wrocław – Trefl Gdańsk 1:2
(25:14, 20:25, 13:15)

W finale spotkały się zespoły, które wygrały swoje grupy. Od pierwszych akcji gra była wyrównana. Stopniowo jednak na prowadzenie zaczęli wychodzić siatkarze Dunajca. Sytuacja zaczęła odmieniać się dopiero w końcówce seta. Znacznie pewniej decydujące akcje rozegrali jastrzębianie i to oni wygrali inauguracyjną partię do 20. W drugim secie początkowo podopieczni Dawida Hołdy poszli za ciosem. Po prowadzeniu szybko nie było jednak śladu, siatkarze Tadeusza Olszewskiego zaczęli odskakiwać. Chociaż prowadzili już 16:11, ponownie dalsza faza seta należała do młodzików Jastrzębskiego Węgla, którzy bezlitośnie punktowali rywali. Zawodnicy Dunajca starali się walczyć, jednak ponownie najważniejsze akcje toczyły się pod dyktando rywali.

Statuetka MVP powędrowała do Kajetana Kubickiego, który zdobył aż 19 punktów, z czego trzy zagrywką. Drugi pod względem zdobytych punktów w szeregach jastrzębian był Mateusz Kufka (7). Najwięcej oczek dla Dunajca zdobyli natomiast Sebastian Cuła i Szymon Górowski (obaj 9).