Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodzików: Jastrzębski Węgiel i SKPS Dunajec Nowy Sącz w finale

MP młodzików: Jastrzębski Węgiel i SKPS Dunajec Nowy Sącz w finale

Młodzicy Jastrzębskiego Węgla i SKPS Dunajec Nowy Sącz powalczą o mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej. W półfinale jastrzębianie pokonali Gwardię Wrocław zaś zespół z Nowego Sącza okazał się lepszy od obrońcy trofeum, Trefla Gdańsk. Piąte miejsce zajęła Sparta AGH Kraków, a siódme MOS Wola Warszawa.

W sobotę dokończono także fazę grupową. W grupie A Chełmiec Wałbrzych jedynie w pierwszym secie miał problem z pokonaniem MOS-u Wola Warszawa. W drugiej już spokojnie kontrolował boiskowe wydarzenia. Było to spotkanie ekip, które wcześniej nie wygrały. MVP został Miłosz Baran. Stawką meczu Trefla Gdańsk z Jastrzębskim Węglem było pierwsze miejsce w grupie. W pierwszym secie gdańszczanie starali się dotrzymać kroku rywalom, ale w drugim nie mieli już nic do powiedzenia. MVP został rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, Kacper Ołeniak.

W grupie B Gwardia Wrocław od początku narzuciła zespołowi z Pyrzyc swój styl gry i nie pozostawiła żadnych złudzeń. W drugim secie pyrzyczanie starali się walczyć, ale końcówka partii należała już do podopiecznych Tomasza Barańskiego. MVP został Kamil Szymendera. Bez porażki fazę grupową zakończył zespół SKPS Dunajec Nowy Sącz. UKS Sparta AGH Kraków starał się dotrzymać kroku rozpędzonym rywalom, ale ostatecznie zszedł z boiska pokonany. MVP został Jakub Jacak.

Na początku zespoły z Pyrzyc i Warszawy zagrały o piąte miejsce. W pierwszym secie MOS Wola przetrwał początkowy napór ekipy z Pyrzyc, by potem już kontrolować boiskowe wydarzenia i wygrać seta 25:19. W drugim secie walka trwała do samego końca i ostatecznie lepsi okazali się młodzicy z Warszawy, którzy w całym meczu popełnili zdecydowanie mniej własnych błędów. MVP został Kacper Chodziński.  W ekipie pokonanej bardzo dobrze spisał się Szymon Pawicki. W spotkaniu o piąte miejsce premierową odsłonę pewnie kontrolowali zawodnicy Sparty AGH Kraków, ale Chełmiec Wałbrzych nie składał broni i doprowadzili do remisu. W decydującej partii młodzi krakowianie jednak szybko wypracowali sobie przewagę i ostatecznie mogli cieszyć się z wygranej i 5. miejsca. MVP został Jan Łopuch.

Swój półfinał lepiej rozpoczęli młodzicy Jastrzębskiego Węgla, którzy prowadzili 8:4. Gwardia odrobiła straty, a nawet prowadziła 16:13. Ostatecznie doszło do zaciętej końcówki, w której lepsi okazali się podopieczni Dawida Hołdy i Jakuba Dejewskiego. W drugim secie jastrzębianie szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i nie oddali jej do samego końca. MVP został Aleksander Pikuła, który zdobył 10 oczek. Dla pokonanych 15 razy zapunktował Kamil Szymendera. Pierwszy set meczu Trefla Gdańsk z SKPS-em Dunajec Nowy Sącz nie miał żadnej historii. Podopieczni Ariela Fijoła zdobyli zaledwie 13 punktów. W drugiej partii walki nie brakowało, Trefl miał swoje szanse na doprowadzenie do tie-breaka, ale ostatecznie uległ po grze na przewagi. MVP został Jakub Olszewski, który zdobył 10 punktów. Dla pokonanych 11 razy zapunktował Tytus Nowik.