Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetów: Złoto dla AKS-u Rzeszów, Jastrzębski Węgiel z brązem

MP kadetów: Złoto dla AKS-u Rzeszów, Jastrzębski Węgiel z brązem

W Nysie dobiegły końca mistrzostwa Polski kadetów. W finale turnieju po dwóch stronach siatki stanęły zespoły AKS-u V LO Rzeszów oraz Trefla Gdańsk. W zaciętej rywalizacji o prymat w tej kategorii wiekowej lepsi okazali się podopieczni Artura Łozy, pokonując rywali 3:1. Bez straty seta mecz o brązowy krążek wygrali natomiast siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy z kwitkiem odprawili ekipę Jokera Piła.

Mecz o 3. miejsce

Już w pierwszym secie meczu o brązowy medal wyraźnie lepsi byli gracze Jastrzębskiego Węgla, którzy od początku narzucili rywalom z Piły swój rytm gry, prowadząc najpierw 8:1, a w końcówce już 21:8. Ostatecznie jastrzębianie triumfowali 25:10. W kolejnych setach SMS Joker Piła postawił rywalom trudniejsze warunki, w trzeciej odsłonie przegrywając dopiero po grze na przewagi. Liderem zespołu prowadzonego przez Jarosława Kubiaka był Krystian Walczak, który zapisał na swoim koncie 11 punktów. 10 dołożył od siebie Jakub Czyżowski, a 9 Roque de Oliviera. Jastrzębianie zdominowali swoich rywali w ofensywie, kończąc 46 proc. swoich akcji, przy zaledwie 25 proc. Jokera. Ekipa z Jastrzębia-Zdroju lepiej zagrała także w bloku, 9 razy zatrzymując ataki przeciwników.

Jastrzębski Węgiel – UKS SMS Joker Piła 3:0
(25:10, 25:19, 2725)

Finał:

Każda z czterech odsłon finału mistrzostw Polski kadetów przyniosła sporo emocji i każda kończyła się zaledwie dwupunktową różnicą. Obronną ręką z zaciętego finału wyszli siatkarze AKS-u Rzeszów, 3:1 pokonując Trefla Gdańsk. W zdobyciu złotych medali nie przeszkodziła im gorsza skuteczność w ataku ani 12 bloków postawionych przez siatkarzy Trefla. Rzeszowianie jedynie w drugim secie musieli uznać wyższość rywali, w pozostałych setach to oni zachowali chłodniejszą głowę. Prym w szeregach drużyny prowadzonej przez Artura Łozę wiódł Michał Wojdan, zdobywca 15 oczek. Atakujący mógł pochwalić się 52-procentową skutecznością w ofensywie, a wspierał go Michał Kowal – 13 oczek, a także Albert Warzocha, 11. Rzeszowianie na stronę rywali posłali 9 punktowych zagrywek, a zespół z Gdańska odpowiedział 4 asami serwisowymi. Najwięcej punktów dla ekipy Mariusza Łobacza zdobył Karol Urbanowicz – 20.

AKS V LO Rzeszów – Trefl Gdańsk 3:1
(26:24, 23:25, 25:23, 27:25)