Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetów: Cztery drużyny w walce o medale

MP kadetów: Cztery drużyny w walce o medale

Zakończyła się faza grupowa turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów. Awans do półfinałów wywalczyły AKS VLO Rzeszów, UKS SMS Joker Piła, Trefl Gdańsk i Jastrzębski Węgiel i to te zespoły walczyć będą o medale. O 5. miejsce w sobotę zagrają MOS Wola Warszawa z Czarnymi Radom, a o miejsce 7. Maraton Świnoujście z AZS-em PWSZ Nysa.

Piątkowe mecze grupy A kończyły się szybko, oba po trzech setach. Joker Piła pewnie pokonał 3:0 AZS PWSZ Nysa. Dla młodych siatkarzy z Nysy była to trzecia porażka, skazująca ich na ostatnie miejsce w grupie i walkę o 7. miejsce w Polsce. Pilanie wygrali po raz drugi, ale po meczu wcale nie byli jeszcze pewni awansu do półfinału i musieli czekać na wynik ostatniego spotkania w grupie. W barwach Jokera 15 punktów w tym meczu zdobył Michał Osiecki, o dwa mniej na swoim koncie zapisał Kacper Leracz.

W ostatnim meczu rzeszowianie nie dali zbyt wielu szans Czarnym Radom i wygrali w trzech szybkich setach. Radomianie w żadnej partii nie zbliżyli się do granicy 20 punktów, a podopieczni trenera Artura Łozy kontrolowali przebieg spotkania od początku do końca. 11 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyli Łukasz Kuć i Albert Warzocha. Taki wynik dał zespołowi AKS-u Rzeszów pierwsze miejsce w grupie, a do półfinału awansował również Joker Piła. Czarni Radom w sobotę zagrają o 5. miejsce w turnieju.

grupa A:
AZS PWSZ Nysa – Joker Piła 0:3
(16:25, 22:25, 15:25)
RCS Czarni Radom – AKS V LO Rzeszów 0:3
(15:25, 18:25, 14:25)

Grupę B pewnie wygrali młodzi siatkarze z Gdańska. Kadeci Trefla wygrali po raz trzeci, tym razem w trzech setach pokonując MOS Wola Warszawa. Wyróżniającą postacią w tym meczu był Karol Urbanowicz, który zdobył dla zwycięskiego zespołu 15 punktów. Gdańszczanie w sobotnim półfinale zagrają z Jokerem Piła, z kolei zespół z Warszawy zmierzy się z Czarnymi Radom o 5. miejsce w mistrzostwach Polski.

W drugim meczu dwa pierwsze sety padły łupem Jastrzębskiego Węgla, który dzięki temu już był pewien gry w czołowej czwórce. Trener Jarosław Kubiak dokonał kilku zmian, jastrzębianie poczuli się zbyt pewnie i dwa kolejne sety wygrali siatkarze Maratonu Świnoujście. Dopiero w tie-breaku siatkarze Jastrzębskiego Węgla udowodnili swoją wyższość. 18 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył w tym meczu Filip Roque de Oliveira. Jastrzębianie o awans do finału powalczą w sobotę z AKS-em Rzeszów, zespół ze Świnoujścia zmierzy się o 7. miejsce w meczu a nysanami.