Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetów: AKS Rzeszów i Trefl Gdańsk w finale

MP kadetów: AKS Rzeszów i Trefl Gdańsk w finale

W rozgrywanym w Nysie turnieju finałowym mistrzostw Polski kadetów coraz bliżej końcowych rozstrzygnięcie. AKS V LO Rzeszów w półfinale pokonał Jastrzębski Węgiel, a w drugim z nich Trefl Gdańsk pewnie wygrał z UKS-em SMS Joker Piła. Piąte miejsce zajęli gracze MOS-u Woli Warszawa, a siódme AZS Stal Nysa.

Mecze półfinałowe:

Premierowa odsłona pojedynku pomiędzy AKS-em Rzeszów i Jastrzębskim Węglem była dość wyrównana, cały czas jednak dwupunktowe prowadzenie leżało po stronie rzeszowian, którzy dowieźli tę przewagę do końca. W drugim secie poszli za ciosem, od początku przejmując inicjatywę i pewnie wygrywając 25:15. Jastrzębski Węgiel przedłużył jednak losy rywalizacji, triumfując 25:21 w trzeciej części meczu. W czwartej to jednak gracze Artura Łozy przypieczętowali awans do finału, a na przestrzeni całego spotkania wyraźnie lepiej radzili sobie przede wszystkim w ofensywie. Rzeszowianie postawili również aż 16 bloków, a autorem 10 z nich był Michał Wojdan, który był jednocześnie najlepiej punktującym graczem pojedynku. 19 dołożył od siebie Michał Kowal, który skończył 15 z 34 ataków.

Większych problemów w meczu finałowym nie mieli gracze Trefla Gdańsk, którzy bez straty seta pokonali SMS Joker Piła. Gdańszczanie najwięcej problemów mieli w premierowej odsłonie, w jej końcówce to ekipa z Piły prowadziła 21:20, ale potem udało jej się zdobyć tylko jedno oczko, a cała partia padła łupem Trefla. To zespół prowadzony przez Mariusza Łobacza dyktował warunki w drugiej odsłonie, pewnie wygrywając ją 25:14 i choć trzecia była bardziej wyrównana, cały czas lepsi byli gracze Trefla. Szymon Trojański, pomimo niskiej skuteczności w ofensywie, był najlepiej punktującym siatkarzem w swojej drużynie, zapisując na swoim koncie 13 oczek. 11 wywalczył Karol Urbanowicz oraz Seweryn Lipiński. Trefl Gdańsk dobrze zagrał w bloku, 13 razy zatrzymując ataki rywali, a wyraźnie lepiej zagrał także w zagrywce, notując 9 asów serwisowych.

AKS V LO Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:1
(25:23, 25:15, 21:25, 25:18)
Trefl Gdańsk – UKS SMS Joker Piła 3:0
(25:22, 25:14, 25:20)

Mecz o 5. miejsce

Tie-break wyłonił zwycięzcę meczu o piątą lokatę. Po dwóch stronach siatki stanęli kadeci Czarnych Radom i MOS-u Woli Warszawa. Pierwsza odsłona padła łupem warszawiaków, którzy jednak w drugiej wyraźnie przegrali 13:25. Trzeci set również padł łupem radomian, którzy nie byli w stanie przypieczętować zwycięstwa. Czarni prowadzili w tie-breaku 12:9, jednak końcówka należała do MOS-u, który dyktował warunki gry, triumfując 15:13. Jakub Strulak brylował w ofensywie, kończąc 78 proc. swoich akcji, a do 7 punktów w ataku dołożył 7 bloków i dwa asy serwisowe. Po stronie radomian liderem był Piotr Skałbania, ale jego 23 oczka to było za mało, aby ekipa Krzysztofa Jaskulskiego mogli cieszyć się z wygranej.

RCS Czarni Radom – UMKS MOS Wola Warszawa 2:3
(22:25, 25:13, 25:23, 18:25, 13:15)

Mecz o 7. miejsce

Gospodarze turnieju finałowego pojedynek o siódme miejsce zaczęli źle, wyraźnie przegrywając pierwszego seta 15:25. W dwóch kolejnych to ekipa Stali Nysa grała lepiej, jednak za każdym razem to gracze ze Świnoujścia wychodzili obronną ręką. Tym samym to właśnie oni zajęli siódmą lokatę, a do zwycięstwa poprowadził ich Rafał Lal, który zdobył dla swojej ekipy 16 punktów.

AZS Stal Nysa – Maraton-Espadon Świnoujście 0:3
(15:25, 23:25, 22:25)