Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetek: Legionowianki i tomaszowianki na czele

MP kadetek: Legionowianki i tomaszowianki na czele

Broniąca tytułu LTS Legionovia Legionowo wygrała drugi mecz w odbywających się w Rumi mistrzostwach Polski kadetek. Dziś podopieczne trenera Dawida Michora pokonały Impel Wrocław 3:1. Drugie zwycięstwo zapisały też na swoim koncie siatkarki z Tomaszowa Mazowieckiego. O medale walczy osiem drużyn.

Spotkanie Legionovii Legionowo z Impelem Wrocław lepiej rozpoczęły obrończynie mistrzowskiego tytułu. Wygrały inauguracyjną odsłonę pewnie, 25:17. Emocje były w drugiej partii, kiedy to LTS Legionovia cały czas goniąc rywalki, odrobiła straty i objęła prowadzenie 24:21. Mistrzynie Polski wyraźnie czekały na jeden błąd przeciwnika, ale ten nie tylko nie chciał go popełnić, ale miał ochotę do walki. Ambicja wrocławianek została nagrodzona w postaci zwycięskiego seta. Na więcej jednak tego dnia siatkarki LTS-u już im nie pozwoliły. Kolejne dwie partie padły łupem legionowianek, które triumfowały 3:1. Liderką zwycięskiego zespołu była Julia Orzoł, która zdobyła 27 punktów.

Dwa zwycięstwa i jeden stracony set – taki start w turnieju może tylko cieszyć. Na pewno jesteśmy świadomi swoich mankamentów w grze, które będziemy starali się poprawiać w trakcie kolejnych spotkań. W czwartym secie prowadziliśmy dzisiaj 16:8 i na własne życzenie zafundowaliśmy sobie niepotrzebne emocje (rywal doprowadził do stanu 18:17 – przyp. red.). No ale nie tylko my gramy tutaj na zaciągniętym hamulcu – mówił po spotkaniu trener LTS-u Legionovii, Dawid Michor.

Aż pięciu setów potrzebowały z kolei siatkarki Energetyka Poznań do zwycięstwa nad MKS-em Dąbrowa Górnicza. Poznanianki nie wykorzystały szansy zdobycia w tym meczu kompletu punktów. Wygrywały już 2:0, a w połowie trzeciej partii prowadziły 16:13. Zespół z Dąbrowy Górniczej mający szanse na półfinał nie poddawał się w najtrudniejszych sytuacjach. Wygrał trzecią odsłonę 31:29, a kolejną 25:14, ale w tie-breaku był już wyraźnie gorszy, ulegając rywalkom 9:15. Aż 36 punktów dla Energetyka zdobyła Martyna Borowczak.

Zuzanna Kuligowska zdobywając 23 punkty, w tym pięć zagrywką, poprowadziła zespół z Bydgoszczy do cennego zwycięstwa nad MOS-em Wola Warszawa, które znacznie ułatwia wicemistrzyniom Polski walkę o awans do półfinału. Trzy sety zakończyły się łatwymi wygranymi którejś z drużyn. Tylko w trzeciej partii walka toczyła się do końca. W jej ostatnich fragmentach KS Pałac uzyskiwał prowadzenie – 19:17 i 22:20. Rywalki odrabiały straty. Jednak przy stanie 24:22 na anulowanie przewagi bydgoszczanek stołecznej drużynie zabrakło już czasu. W secie numer  cztery pałacanki postawiły kropkę nad i, wygrywając 25:18.

Tomaszowianki, podobnie jak dzień wcześniej, w starciu z ekipą z Rumi odniosły ciężko wywalczone zwycięstwo. Oba zespoły zdawały sobie sprawę, że porażka mocno oddala je od awansu do półfinału. Dlatego też oglądaliśmy ponad dwie godziny twardej, pięciosetowej walki. Ostatecznie ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego triumfowała w tie-breaku po grze na przewagi 17:15.