Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetek: Faworytki zgodnie z planem

MP kadetek: Faworytki zgodnie z planem

W Słupsku rozpoczęły się mistrzostwa Polski kadetek, w najbliższą niedzielę zostanie wyłoniony złoty medalista. Wszystkie mecze rozgrywane są w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym im. Tadeusza Gwiżdża przy ul. Niedziałkowskiego 2. W pierwszych meczach zwycięstwa zanotowały Pałac Bydgoszcz, Dargfil Tomaszów Mazowiecki oraz APS Rumia i Legionovia Legionowo.

W porównaniu z ubiegłorocznym czempionatem w składzie tegorocznych finalistek zaszły duże zmiany. Z ośmiu zespołów, które zagrają w Słupsku, w zeszłym sezonie w najlepszej ósemce były tylko dwa z nich – LTS Legionovia Legionowo i KS Pałac Bydgoszcz. Pierwszy z nich zdobył złoty, a drugi brązowy medal. Czy w tym roku powtórzą swoje osiągnięcia?

W grupie A Pałac Bydgoszcz dosyć pewnie wygrał z UMKS-em Wola Warszawa 3:0. Drużyna ze stolicy w żadnym z setów nie przekroczyła bariery 20 punktów i musiała uznać wyższość siatkarek znad Brdy. Bardziej zacięty był drugi mecz pomiędzy Dargfilem Tomaszów Mazowiecki a Energetykiem Poznań. W pierwszej partii o wygranej jednej z ekip musiała decydować gra na przewagi. Seta tego wygrały zawodniczki Dargfilu i poszły za ciosem. Dwie kolejne partie zakończyły się ich zwycięstwem siatkarek z Tomaszowa Mazowieckiego i tym samym to im przypadła wygrana 3:0. W drugim dniu turnieju Dargfil zmierzy się z Pałacem i mecz ten zapewne zadecyduje, która z drużyn zajmie pierwsze w miejsce w grupie.

W drugiej grupie ekipa APS-u Rumia pokonała San Pajdę Jarosław 3:1. Po dwóch partiach tego meczu był remis 1:1. Trzeci i czwarty set na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki z Rumi i zapisały na swoje konto cenną wygraną. Drugie spotkanie w tej grupie pomiędzy Proximą Kraków a Legionovią Legionowo miało jednostronny przebieg. Faworytki z Mazowsza nie zawiodły i w trzech szybkich setach rozbiły ekipę z Krakowa, drużyna Proximy w całym meczu zdobyła zaledwie 33 punkty, co świadczy o dużej różnicy pomiędzy zespołami.