Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorów: Metro w półfinale. Wielkie emocje w Kętrzynie

MP juniorów: Metro w półfinale. Wielkie emocje w Kętrzynie

Drugi dzień zmagań turnieju finałowego mistrzostw Polski obfitował w wiele emocji. Młodzi zawodnicy pokazali olbrzymie zaangażowanie, czego najlepszym dowodem są wyniki spotkań. Aż trzy spotkania zakończyły się w pięciu setach. Pierwszym półfinalistą została ekipa z Warszawy, która pewnie pokonała Trefla Gdańsk. W piątek czekają nas kolejne emocje, ponieważ w obu grupach będzie się toczyć batalia o pozostałe miejsca w najlepszej czwórce tego turnieju.

Zespół Jastrzębskiego Węgla po porażce w pierwszym dniu zmagań przystąpił do meczu z AKS-em V LO Rzeszów z nożem na gardle. Postawieni pod ścianą podopieczni Jarosława Kubiaka od początku świetnie radzili sobie z presją. Po zaciętych końcówkach zwyciężyli w dwóch pierwszych partiach, kolejno do 23 i 22. W trzecim secie gra Pomarańczowych totalnie się załamała i rzeszowianie przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. W ekipie z Rzeszowa świetnie prezentował się Kamil Kosiba, który w całym spotkaniu zdobył 22 punkty. To jednak nie wystarczyło, aby podopieczni Jacka Podpory zwyciężyli w tym spotkaniu. Po emocjonującym tie-breaku, który skończył się grą na przewagi, to jastrzębianie wyszli obronną ręką i dzięki temu ciągle mieli szansę na wyjście z grupy i obronę mistrzowskiego tytułu sprzed roku.

MVP: Maciej Krysiak

Jastrzębski Węgiel – AKS V LO Rzeszów 3:2
(25:23, 25:22, 15:25, 23:25, 16:14)

W drugim spotkaniu grupy A mierzyły się ze sobą zespoły z Warszawy i Gdańska. Metro, które pokonało w środę aktualnych mistrzów Polski, potwierdziło dobrą dyspozycję. Gdańszczanie byli bezradni w tym starciu. Warszawianie przeważali praktycznie w każdym elemencie i odnieśli pewne zwycięstwo w trzech setach. Tym samym podopieczni Jacka Jankowskiego, jako pierwszy zespół w tegorocznych finałach, zapewnili sobie awans do najlepszej czwórki tego turnieju.

MVP: Dominik Żukowski

KS Metro Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0
(25:21, 25:19, 25:19)

Zmagania w grupie B rozpoczęły zespoły, które w środę odniosły pewne zwycięstwa w swoich spotkaniach. Pojedynek pomiędzy Gwardią Wrocław a EKS-em Skrą Bełchatów był bardzo emocjonujący. Pierwszy i trzeci set to pewne wygrane podopiecznych Radosława Kolanka, którzy nie pozwolili rywalom przekroczyć bariery 20 punktów. Druga i czwarta partia padły łupem Gwardii i dzięki temu w Kętrzynie oglądaliśmy tie-breaka. W nim po raz kolejny już emocje sięgnęły zenitu i po tym jak zablokowany na środku siatki został Jędrzej Kaźmierczak, to Skra odniosła drugie zwycięstwo w tym turnieju.

MVP: Marcin Marciniak

EKS Skra Bełchatów – KS Gwardia Wrocław 3:2
(25:13, 20:25, 25:18, 20:25, 16:14)

W ostatnim meczu drugiego dnia zmagań byliśmy świadkami meczu „o życie”. Dafi Społem Kielce od początku przejęło inicjatywę w tym spotkaniu i po dwóch zaciętych setach prowadziło już 2:0. AZS 2020 Częstochowa mimo wszystko się nie poddawał i podjął rękawice. Podopieczni Wojciecha Pudo prezentowali się coraz lepiej i zaczęli popełniać coraz mniej błędów. To pozwoliło im doprowadzić do trzeciego już w tym dniu, piątego seta. W nim znów lepsi okazali się być częstochowianie, którzy mimo osłabienia spowodowanego brakiem Remigiusza Kapicy wciąż mają szansę na awans do półfinału.

MVP: Krzysztof Rykała

Dafi Społem Kielce – Eco-Team AZS 2020 Częstochowa 2:3
(25:23, 27:25, 20:25, 17:25, 9:15)