Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorów: Gwardia Wrocław i AKS V LO Rzeszów uzupełniły stawkę półfinalistów

MP juniorów: Gwardia Wrocław i AKS V LO Rzeszów uzupełniły stawkę półfinalistów

Piątek był ostatnim dniem zmagań grupowych w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów 2018 w Kętrzynie. W grupie A pierwsze spotkanie wygrał Trefl Gdańsk, który po zaciętej pięciosetowej walce pokonał Jastrzębski Węgiel 3:2. Jastrzębianie zajęli trzecie miejsce w grupie i tym samym nie obronią tytułu wywalczonego przed rokiem. W drugim meczu po czterech setach ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy AKS-u V LO Rzeszów, którzy obok Metra Warszawa zameldowali się w półfinałach. W grupie B pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajęła Skra Bełchatów, a druga lokata przypadła Gwardii Wrocław, która awansowała do fazy półfinałowej.

Już pierwsze piątkowe spotkanie dostarczyło kibicom licznie zgromadzonym w hali MOSiR w Kętrzynie wiele emocji. Drużyny toczyły wyrównaną walkę, którą ostatecznie wygrali gdańszczanie, którzy fazę grupową podobnie jak siatkarze Jastrzębskiego Węgla zakończyli z jednym zwycięstwem na koncie. – Uważam, że dzisiaj w końcu zagraliśmy dobry mecz. Historia lubi się powtarzać. Rok temu w grupie mieliśmy AKS V LO Rzeszów i warszawski zespół, a w tym roku podczas losowania trafił się nam jeszcze mistrz poprzedniego roku – Jastrzębski Węgiel. To była jeszcze trudniejsza grupa niż w zeszłym roku. W pierwszym meczu w drugim secie mieliśmy swoją szansę, gdzie przegraliśmy 26:28. Mieliśmy dwie kontry, których nie wykorzystaliśmy. Zabrakło lepszego dogrania i skuteczności z wysokiej piłki. Rzeszowianie wytrzymali tę końcówkę. W trzecim secie zanim się zorientowaliśmy, że trzeba grać dalej, rozpamiętywaliśmy sytuację z drugiej partii. Próbowaliśmy się odbudować, ale AKS był skuteczniejszy na kontrze. Jeśli chodzi o turniej, to robiliśmy co mogliśmy. W składzie mamy młodszych zawodników. Nie chcę powiedzieć, że przyjechaliśmy po naukę, bo każdy przyjechał do Kętrzyna walczyć. Jednak udział w tym turnieju uważamy za satysfakcjonujący. Grając chociażby dzisiaj bardzo dobre spotkanie przeciwko jastrzębianom – powiedział Adam Miotk, trener Trefla Gdańsk. I dodał: – Dzisiaj był bardzo ważny mecz pod względem odbudowania się. Przegraliśmy dwa pierwsze spotkania. Kompletnie nie wyszedł nam mecz z KS-em Metro Warszawa. Nie zagrywaliśmy dobrze, robiliśmy mnóstwo błędów własnych. Na finałach mistrzostw Polski nie wolno tak grać. Wiedziałem, że moi zawodnicy potrafią grać dobre mecze i dzisiaj takie zagrali. Gdybyśmy potrafili utrzymać taki poziom gry jak w piątek, to mamy drużynę, która w przyszłości może sporo udowodnić i osiągnąć – zakończył szkoleniowiec gdańskiej ekipy.

MVP: Kacper Wnuk

Trefl Gdańsk – KS Jastrzębski Węgiel 3:2
(25:22, 23:25, 25:22, 14:25, 15:9)

Drużyna KS-u Metro Warszawa jeszcze przed rozpoczęciem ostatniego meczu w grupie A miała już zapewniony awans do półfinału. Do zajęcia pierwszego miejsca w grupie potrzebowała tylko jednego wygranego seta. Podobnie zresztą jak rzeszowianie musieli wygrać minimum jedną partię, aby awansować do półfinału z drugiego miejsca. Pierwszą odsłonę meczu na swoją korzyść rozstrzygnęli podopieczni Jacka Podpory, a drugą Jacka Janikowskiego. Tym samym szansę na obronę tytułu mistrza Polski juniorów stracił Jastrzębski Węgiel, który zmagania w fazie grupowej zakończył na trzecim miejscu. Spotkanie pomiędzy warszawskim i rzeszowskim zespołem było wyrównane, ale ostatecznie zwyciężyli młodzi siatkarze z Podkarpacia.

MVP: Kamil Kosiba

AKS V LO Rzeszów – KS Metro Warszawa 3:1
(25:21, 18:25, 25:21, 25:17)

W pierwszym spotkaniu otwierającym sekcję popołudniową bełchatowianie walczyli o trzecie zwycięstwo w turnieju i pierwsze miejsce w grupie. Z wyjątkiem pierwszej partii w pełni kontrolowali grę i jako jedyna drużyna finału mistrzostw Polski juniorów nie doznała jeszcze porażki. Podopieczni Mateusza Grabdy niestety fazę grupową zawodów zakończyła z trzema przegranymi na koncie.

MVP: Michał Hoszman

Dafi Społem Kielce – EKS Skra Bełchatów 1:3
(25:21, 22:25, 17:25, 18:25)

Stawką tego meczu było drugie miejsce w grupie B premiowane awansem do półfinału mistrzostw Polski. Pierwsze dwie partie spotkania toczyły się pod dyktando wrocławskiego zespołu, którzy utrzymywał bardzo dobrą skuteczność w ataku i mocno zagrywał. Trzecia odsłona spotkania była niezwykle zacięta. Zespoły walczyły punkt za punkt. Kibice zgromadzenie w hali mogli być w pełni usatysfakcjonowani poziomem tego seta. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili wrocławianie i tym samym uzyskali awans do półfinału.

MVP: Kacper Jarzyński

KS Gwardia Wrocław – AZS 2020 Częstochowa 3:0
(25:14, 25:22, 25:23)