Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek: Znamy komplet finalistek

MP juniorek: Znamy komplet finalistek

W miniony weekend odbyły się cztery turnieje półfinałowe mistrzostw Polski juniorek. Wyłoniły one osiem zespołów, które w kwietniu zagrają o medale. W poszczególnych zmaganiach najlepsze okazały się ekipy z Legionowa, Bielska-Białej, Mielca oraz Bydgoszczy. Największy niedosyt mogą odczuwać Budowlani Łódź, którzy mimo dwóch wygranych nie zdołali znaleźć się w rozgrywce finałowej.

W Nieporęcie bezkonkurencyjna okazała się Legionovia Legionowo, która wygrała wszystkie mecze. Najwięcej problemów miała pierwszego dnia zawodów, kiedy to walczyła z Atomem Treflem Malbork. Wprawdzie wygrywała 2:1, ale rywalki doprowadziły do tie-breaka. Jego jednak nie udało się już im wygrać. W dwóch pozostałych spotkaniach legionowianki spisały się jeszcze lepiej. Bez najmniejszego problemu ograły zespół z Lublina, tylko w jednej partii pozwalając mu przekroczyć barierę 20 oczek. Moment dekoncentracji przytrafił im się w starciu ze Spartą Warszawa, ale ostatecznie pokonały ją 3:1. Drugie miejsce w turnieju przypadło siatkarkom z Malborka, dla których kluczowy okazał się pojedynek z gospodyniami. Wygrały go dopiero po tie-beaku, ale była to dla nich przepustka do rozgrywki finałowej. Łatwo bowiem rozprawiły się też z rywalkami z Lublina. Te z kolei sporo kłopotu sprawiły ekipie z Warszawy. Urwały jej dwa sety, ale były to jedyne dwa wygrane przez nie sety, przez co zakończyły zmagania na ostatnim miejscu w stawce. Sparta uplasowała się na trzecim miejscu, ale odpadła z dalszej rywalizacji.Zobacz również
Wyniki i tabela turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek w Warszawie

Niegościnny dla rywalek okazał się Pałac, który wygrał turniej półfinałowy odbywający się w Bydgoszczy. Dość niespodziewanie najwięcej problemów sprawił mu APS Rumia, który był blisko sprawienia niespodzianki. prowadził już bowiem 2:1, ale gospodynie zdołały odwrócić losy spotkania. W dwóch kolejnych dniach turnieju nie pozwoliły już sobie na żaden moment dekoncentracji. W cuglach ograły Truso Elbląg i Impel Wrocław bez straty seta. Temu drugiemu zespołowi w jednej z partii nie pozwoliły nawet dobić do granicy 10 oczek. Dla wrocławianek jednak tak wysoka porażka nie miała żadnego znaczenia, bowiem wcześniej nie dały większych szans przeciwniczkom z Rumi i Elbląga, kończąc ostatecznie zmagania na drugim miejscu, które też dało awans do rozgrywki finałowej. APS-owi i Truso pozostała walka o trzecią lokatę w turnieju. Bezpośredni pojedynek lepiej rozpoczął się dla rumianek, ale w drugiej partii nie poszły one za ciosem, a zwycięstwo ostatecznie odniosły elblążanki. Miało ono jednak słodko-gorzki smak, bowiem nie dało im przepustek do turnieju finałowego.

Zobacz również
Wyniki i tabela turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek w Bydgoszczy

Atut własnego parkietu wykorzystała też Szóstka Mielec, która już po dwóch dniach turnieju mogła cieszyć się z wywalczenia awansu do rozgrywki finałowej. Bez straty seta odprawiła bowiem z kwitkiem PTPS Piła oraz Budowlanych Łódź. W trzecim meczu mogła więc sobie pozwolić na nieco gorszą grę, a porażka z MKS-em Dąbrowa Górnicza nie miała już dla niej większego znaczenia. Natomiast siatkarkom z Zagłębia dała przepustkę do zmagań finałowych. Na finiszu wyprzedziły one łodzianki, z którymi wcześniej przegrały po tie-breaku. Pięciosetowy bój rozegrały też z rywalkami z Wielkopolski. Ba, przegrywały już 1:2, ale ambitna gra pozwoliła im odwrócić losy spotkania. Najbardziej niepocieszeni byli Budowlani, którym niewiele dało zwycięstwo z PTPS-em. Mimo że miały na koncie tyle samo punktów, co dąbrowianki i mielczanki, to musiały obejść się smakiem awansu do turnieju finałowego. Waleczności nie można odmówić też pilankom, ale w ostatecznym rozrachunku wygrały tylko trzy sety, przez co zawody w Mielcu zakończyły na czwartej pozycji.

Zobacz również
Wyniki i tabela turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek w Mielcu

W zmaganiach w Jarosławiu najlepsze okazały się siatkarki BKS-u Bielsko-Biała, które nie zaznały goryczy porażki. Dość pewnie wykazały wyższość nad Chemikiem Police oraz Stalą Śrubiarnia Żywiec, ale dużo problemów sprawiły im gospodynie turnieju półfinałowego. Dość powiedzieć, że bielszczanki przegrywały już 0:2, a w drugim secie zostały rozgromione do ośmiu, ale zdołały się podnieść, przechylając szalę zwycięstwa w trzech kolejnych odsłonach na swoją korzyść. Dzięki temu awansowały do rozgrywki finałowej. Podobnie jak San Pajda, dla którego kluczowe okazało się starcie z policzankami. Jego losy rozstrzygały się w tie-breaku. W nim gospodynie zachowały nieco więcej zimnej krwi, dzięki czemu zyskały przepustkę do finałów. Chemikowi na niewiele zdała się później wygrana z przeciwniczkami z Żywca, bowiem ostatecznie musiał zadowolić się dopiero trzecią pozycją w zestawieniu, co wiązało się z brakiem awansu do zmagań finałowych. Siatkarki z Żywca w półfinale nie ugrały rywalkom żadnego seta, ale i tak już sam awans do tego etapu mogą uznać za swój sukces.

Zobacz również
Wyniki i tabela turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek w Jarosławiu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved