Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek: Szóstka Mielec „czarnym koniem” zawodów

MP juniorek: Szóstka Mielec „czarnym koniem” zawodów

Bez straty seta zakończyły rozgrywki grupowe „atomówki” z Malborka. W ostatnim dniu zmagań grupowych gospodynie pokonały wrocławianki 0:3, choć sam pojedynek przyniósł mnóstwo emocji, a pierwszy set zakończył się wynikiem 36:38. Drugie zwycięstwo na wagę awansu do półfinału odniosły siatkarki Szóstki Mielec, które śmiało już teraz można nazwać rewelacją turnieju.

Pierwszego seta starcia wrocławianek z gospodyniami na pewno na długo zapamiętają siatkarki obu ekip. Przez długi czas to zespół z Malborka dyktował warunki gry, a Monika Fedusio i Martyna Łukasik były niemal bezbłędne (12:16). Po drugiej stronie siatki starała się im dorównać Julia Szczurowska, co początkowo się nie udawało. Nieco mniej błędów w secie, który zdawał się nie mieć końca, popełniły „atomówki” i to właśnie one po blisko 50 minutach walki prowadziły 1:0 (36:38). Będące na fali gospodynie w drugim secie kontrolowały wynik (14:21), na moment odpoczynku mogła pozwolić sobie nawet Fedusio, którą zastąpiła Natalia Lijewska. Trener Rafał Błaszczyk cały czas starał się szukać optymalnego ustawienia, za Sonię Flendrich na boisku pojawiła się Sandra Świętoń. Coraz lepsza gra wrocławianek wystarczyła do tego, by w ostatniej partii spotkania prowadzić grę punkt za punkt, ale ponownie w końcówce swoją szansę wykorzystały siatkarki z Malborka, które bez straty seta awansowały do półfinału.

MVP: Martyna Łukasik

Impel Wrocław – Atom Trefl Malbork 0:3
(36:38, 21:25, 23:25)

Impel: Flendrich, Szczurowska, Wysocka, Mielczarek, Ociepa, Kuriata, Pancewicz (libero) oraz Łysiak (libero), Maziakowska, Gulik, Świętoń, Smidowicz i Jezierska
Atom: Balewicz, Fedusio, Sikora, Łukasik, Dąbrowska D., Michalewicz, Żurawska (libero) oraz Matejko, Krupa i Rafalska

Kluczowe dla losów awansu do półfinału było dla siatkarek Szóstki Mielec zwycięstwo z bielszczankami. Pierwsze dwa sety to prawdziwa huśtawka nastrojów. Raz za sprawą kapitalnej gry Marii Raszek oraz Gabrieli Fryc dominowały mielczanki i tak było w premierowej odsłonie (18:25). Później z kolei szósty bieg włączyła Natalia Pustelnik, która wraz z Wiktorią Szumerą mogła wybić rywalkom siatkówkę z głowy i tak wyglądał z kolei drugi set (25:14). W trzeciej partii długo trwało przeciąganie liny, ale błędy własne zadecydowały o tym, że siatkarki Szóstki Mielec mogły stać się „czarnym koniem” turnieju w Malborku. Choć w bloku zdecydowanie ustępowały one rywalkom (5:11 w tym elemencie), to aż 13 błędów własnych bielszczanek i dużo nerwowości w ostatnim secie przełożyło się na niekorzystny wynik dla podopiecznych Grzegorza Kosatki.

MVP: Jagoda Kardyś

BKS Bielsko Biała – UKS SMS Szóstka Mielec 1:3
(18:25, 25:14, 21:25, 24:26)

BKS: Papszun, Rodak, Pustelnik, Szumera, Śmietana, Miemczok, Ponikiewska (libero) oraz Kujawiak, Kępczyńska i Jakubiec
UKS: Gorzkiewicz, Daniluk, Krycka, Raszek, Fryc, Babś, Kardyś (libero) oraz Petrykowska, Żelazko, Pykosz i Konieczny