Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek: Pałac i Legionovia w półfinale

MP juniorek: Pałac i Legionovia w półfinale

W czwartkowych meczach grupy B turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek zespoły Pałacu Bydgoszcz i Legionovii Legionowo odniosły swoje drugie zwycięstwa i tym samym awansowały do półfinału. Pałac wygrał w trzech setach z MKS-em Dąbrowa Górnicza, Legionovia pokonała 3:0 SAN-Pajdę Jarosław.

Drugi dzień turnieju finałowego rozpoczął mecz MKS-u Dąbrowa Górnicza z Pałacem Bydgoszcz. Podopieczne trenera Rafała Gąsiora na początku pierwszego seta wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymywały dzięki skutecznym atakom ze skrzydła. Dąbrowianki jednak nie rezygnowały z walki i po asie serwisowym Natalii Stalmach doprowadziły do remisu 15:15. Rozgorzałą zacięta walka punkt za punkt, którą w końcówce na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki Pałacu, wygrywając 25:22. W drugim secie początek należał do dąbrowianek, które niezłą zagrywką zmusiły Pałac do prostej gry. Bydgoszczanki jednak błyskawicznie uporządkowały grę i wyszły na prowadzenie 9:7. Bydgoszczanki imponowały w tej partii grą blokiem, mocno atakowała Monika Jagła i w końcówce MKS przegrywał już 16:21. Seta wynikiem 25:18 dla Pałacu zakończył skuteczny blok Natalii Murek.

Początek trzeciego seta rozgrywany był w myśl zasady „kto zagrywa, ten wygrywa”. Kibice oglądali asy serwisowe najpierw Sandry Łebek, potem Julii Nowickiej, potem znów wymianę ciosów na siatce (8:8). Wynik cały czas oscylował wokół remisu i dopiero gdy dąbrowianki uciekły na dwa punkty, trener Rafał Gąsior poprosił o przerwę (14:16). Pałac znów zaczął stawiać szczelny blok, ale podopieczne trenera Dariusza Sobieraja postawiły wszystko na jedną kartę (21:17). Bydgoszczanki dzięki atakom Natalii Murek i Natalii Sidor doprowadziły do remisu 23:23. W końcówce oba zespoły miały kończące piłki w górze, ostatecznie zaciętego seta wynikiem 32:30 zakończył skuteczny blok pałacanek.

MVP: Natalia Murek

MKS Dąbrowa Górnicza – Pałac Bydgoszcz 0:3
(22:25, 18:25, 30:32)

MKS: Szynkiel, Łebek, Skrzypek, Pietrzkiewicz, Czerwińska, Stalmach, Drabek (libero) oraz Zych, Babiarz i Szyniec
Pałac: Różyńska, Jagła, Świder, Murek, Sidor, Nowicka, Reszelewska (libero) oraz Portalska (libero), Andersohn i Świderska

Mecz Legionovii z SAN-Pajdą Jarosław rozpoczął się od dość niespodziewanego prowadzenia zespołu z Podkarpacia, faworytki i obrończynie tytułu szybko jednak odnalazły właściwy rytm gry. Po ataku Katarzyny Niederli z obiegnięcia prowadziły już 10:5, podopieczne trenera Zbigniewa Barszcza konsekwentnie jednak odrabiały straty, wykorzystując błędy rywalek (13:14). Legionowianki mając w swoich szeregach Aleksandrę Rasińską oraz Zuzannę Górecką, znów uciekły na kilka punktów (18:13) i tej straty rywalki nie były już w stanie nadrobić. Seta wynikiem 25:19 zakończyła atakiem Katarzyna Niderla.

Legionowianki drugą partię rozpoczęły od wyraźnego prowadzenia 8:3. Zawodniczki SAN-Pajdy wyraźnie rozkojarzone i bez wiary w sukces myliły się co chwila w ataku (13:4), a przewaga mistrzyń Polski wciąż rosła. Seta zupełnie bez historii zakończył atak Aleksandry Omelaniuk (25:9). Trzecia partia rozpoczęła się od kary dyskwalifikacji dla drugiego trenera zespołu z Podkarpacia, Piotra Pajdy, który wdał się w wymianę słowną z kibicami drużyny przeciwnej. Legionowianki spokojnie kontrolowały przebieg gry w tym secie, chociaż rywalki odpowiadały czasem składnymi akcjami, zbyt często jednak popełniały błędy, by zagrozić drużynie prowadzonej przez Wojciecha Lalka (16:13). Losy meczu wydawały się rozstrzygnięte, gdy po ataku Zuzanny Góreckiej Legionovia prowadziła 20:15. Siatkarki z Jarosławia postanowiły jednak walczyć do końca i zdobyły jeszcze sześć punktów, przegrywając do 21.

MVP: Aleksandra Omelaniuk

Legionovia Legionowo – SAN-Pajda Jarosław 3:0
(25:19, 25:9, 25:21)

Legionovia: Zakościelna, Niderla, Omelaniuk, Skowron, Grabka, Rasińska, Adamek (libero) oraz Maziopa (libero) oraz Górecka, Bąkowska i Sobolewska
SAN-Pajda: Grądzka, Makiewicz, Serowiecka, Świrad, Wisz, Dziadosz, Bartyzel (libero) oraz Kłuś (libero) oraz Makarowska i Banek