Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek, gr. B: Pewne wygrane Legionovii i Pałacu

MP juniorek, gr. B: Pewne wygrane Legionovii i Pałacu

W Malborku rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek. W pierwszych meczach grupy B triumfowały zespoły z Legionowa i Bydgoszczy. Legionovia 3:0 pokonała MKS Dąbrowa Górnicza, z kolei Pałac w trzech setach rozprawił się z SAN-Pajdą Jarosław.

W pierwszym meczu turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek MKS Dąbrowa Górnicza zmierzył się z Legionovią. Na boisku w wyjściowych składach pojawiło się pięć zawodniczek, które w tym sezonie spędziły trochę czasu na boiskach Orlen Ligi – Grabka, Rasińska, Adamek, Zakościelna w zespole z Legionowa oraz Kinga Drabek w MKS-ie. Początek spotkania należał do zespołu Legionovii, głównie za sprawą kłopotów w przyjęciu zagrywki dąbrowianek. Liczne błędy rywalek wykorzystywała w kontratakach Aleksandra Rasińska, dobrze też działał blok drużyny prowadzonej przez Wojciecha Lalka (14:7). Legionowianki grając konsekwentnie na siatce, utrzymywały bezpieczną przewagę i gdy po ataku Rasińskiej prowadziły 21:13, losy pierwszego seta były rozstrzygnięte. W końcówce na boisku pojawiły się zawodniczki rezerwowe i zespół z Mazowsza zakończył seta wygraną do 14.

Drugą partię legionowianki rozpoczęły od czterech prostych błędów i trener Wojciech Lalek natychmiast przerwał grę. Po przerwie zespół obrońcy mistrzowskiego tytułu odrobił straty, doprowadzając do remisu 8:8 po asie serwisowym Rasińskiej. Dąbrowianki nie zamierzały się jednak poddawać i do stanu 17:18 prowadziły z rywalkami równorzędną walkę. Potem znów zaczęły im się przytrafiać proste błędy, a legionowianki nie odpuściły. Wygrały drugą partię do 19 po autowym ataku Natalii Stalmach. W trzecim secie podopieczne trenera Lalka już na samym początku wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, ale dąbrowianki dzięki ambitnej postawie i dobrej zmianie na pozycji libero, jaką dała Iga Piątek, mozolnie odrabiały straty (9:10). Legionovia znów uciekła, jednak szybko roztrwoniła całą przewagę, głównie za sprawą błędów własnych i po asie serwisowym Natalii Stalmach był remis 16:16. W końcówce legionowianki ponownie nie dały rywalkom większych szans. W polu zagrywki pojawiła się Katarzyna Niderla i obrończynie tytułu wygrały tego seta 25:18 i całe spotkanie 3:0.

MVP: Aleksandra Rasińska

LTS Legionovia Legionowo – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:14, 25:19, 25:18)

Legionovia: Zakościelna, Niderla, Omelaniuk, Skowron, Grabka, Rasińska, Adamek (libero) oraz Maziopa (libero), Sobolewska, Górecka i Gryka
MKS: Babiarz, Szynkiel, Łebek, Skrzypek, Pietrzkiewicz, Czerwińska, Drabek (libero) oraz Stalmach, Gajewska, Koczur, Zych, Szyniec i Piątek (libero)

W drugim środowym spotkaniu grupy B SAN-Pajda Jarosław (z reprezentacyjną środkową Martyną Świrad w składzie) zmierzył się z Pałacem Bydgoszcz, w barwach którego grała m.in. Natalia Murek z SMS-u Szczyrk. Początek meczu należał do bydgoszczanek, które po asie serwisowym Murek prowadziły już 6:1, jednak po zagrywkach Mai Grodzkiej zespół z Podkarpacia odrobił część strat. Podopieczne trenera Zbigniewa Barszcza miały jednak problem z przyjęciem zagrywki i Pałac znów odskoczył na osiem punktów. Rywalki w żaden sposób nie mogły powstrzymać skrzydłowych Pałacu, w dodatku Julia Nowicka umiejętnie co jakiś czas kierowała piłkę do swoich środkowych, które nieraz atakowały na czystej siatce. Efektem tego była wysoka wygrana Pałacu w pierwszym secie 25:13, a ostatni punkt asem serwisowym zdobyła Natalia Sidor.

W drugim secie siatkarki z Jarosławia nawiązały wyrównaną walkę z faworyzowanymi rywalkami, w czym spora zasługa skutecznie atakującej Izabeli Wisz. Od stanu 12:12 bydgoszczanki odskoczyły na kilka punktów i po dwóch asach serwisowych Julii Nowickiej prowadziły już 17:12. Zespół SAN-Pajdy nie zdołał się już podnieść. Seta wynikiem 25:18 zakończyła kiwka środkowej Pałacu, Kingi Różyńskiej. Początek trzeciej partii to znów przewaga bydgoszczanek, które trudnym serwisem uniemożliwiały rywalkom wyprowadzenie dobrych akcji (10:4). Wprawdzie zespół z Podkarpacia odrobił kilka punktów, ale gdy w polu zagrywki pojawiła się Natalia Murek, bydgoszczanki znów odjechały rywalkom na bezpieczną odległość (18:8). Nie pomogła przerwa na życzenie trenera Barszcza oraz asy serwisowe Izabeli Wisz i bloki Martyny Świrad, Pałac był już nie do dogonienia. Seta wynikiem 25:19 zakończyła zepsuta zagrywka Świrad.

MVP: Julia Nowicka

SAN-Pajda Jarosław – Pałac Bydgoszcz 0:3
(13:25, 18:25, 19:25)

SAN-Pajda: Grodzka, Makiewicz, Świrad, Wisz, Dziadosz, Waszyńska, Bartyzel (libero) oraz Serowiecka i Kłuś (libero)
Pałac: Różyńska, Świder, Jagła, Murek, Sidor, Nowicka, Reszelewska (libero) oraz Portalska (libero), Andersohn i Świderska