Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek gr. A: Trefl i Impel z wygranymi

MP juniorek gr. A: Trefl i Impel z wygranymi

W pierwszych meczach w grupie A turnieju finałowego mistrzostw Polski rozgrywanych w Malborku górą były gospodynie oraz wrocławski Impel. Atom Trefl Sopot pokonał 3:0 Szóstkę Mielec, wrocławianki również w trzech setach uporały się z BKS-em Bielsko-Biała.

Pierwszy mecz w grupie A pomiędzy Szóstką Mielec a Atomem Treflem Malbork, w którego składzie wystąpiły m.in. Martyna Łukasik, Monika Fedusio czy Agata Michalewicz, rozpoczął się od walki punkt za punkt. Oba zespoły dobre akcje przeplatały prostymi błędami i dopiero w połowie seta gospodynie wypracowały sobie przewagę, zmuszając trenera Romana Murdzę do przerwania gry (15:11). Ambitne mielczanki szybko odrobiły straty, jednak ataki Martyny Łukasik i Moniki Fedusio sprawiły, że w końcówce to Trefl prowadził 21:18. I prowadzenia nie oddał, wygrywając pierwszego seta 25:22 po uderzeniu Fedusio z drugiej linii.

Wciąż aktualne wicemistrzynie Polski juniorek drugiego seta rozpoczęły od prowadzenia 8:4, a po zagrywkach Dagmary Dąbrowskiej powiększyły przewagę do sześciu punktów. Mimo sporej przewagi (13:5) gospodynie roztrwoniły prowadzenie, podając rękę rywalkom i dopiero przerwa na życzenie trenera Szymona Żołędziewskiego pozwoliła im wrócić do gry. Siatkarki Szóstki jednak wyczuły swoją szansę i nie odpuszczały, po dwóch asach serwisowych Pameli Petrykowskiej doprowadziły do remisu 17:17. W końcówce seta siatkarki z Malborka ponownie udowodniły swoją wyższość i wygrały do 19. W trzeciej partii pierwsze na dwupunktowe prowadzenie wyszły mielczanki (7:5), ale szybko ją straciły i dość długo żaden z zespołów nie mógł osiągnąć większej przewagi. Dopiero od stanu 16:15 dla rywalek siatkarki Atomu Trefla Malbork przyspieszyły i zdobywając trzy punkty z rzędu, wypracowały sobie przewagę. Ataki Dagmary Dąbrowskiej i Martyny Łukasik sprawiły, że o przerwę poprosił jeszcze trener Murdza, jednak niewiele to pomogło. Gospodynie pewnie zmierzały po wygraną i po ataku Łukasik wygrały do 19.

MVP: Monika Fedusio

Szóstka Mielec – Atom Trefl Sopot 0:3
(22:25, 19:25, 19:25)

Szóstka: Gorzkiewicz, Daniluk, Krycka, Raszek, Fryc, Babś, Kardyś (libero) oraz Petrykowska, Konieczny, Żelazko i Pykosz
Trefl: Balewicz, Fedusio, Sikora, Łukasik, Dąbrowska, Michalewicz, Żurawska (libero) oraz Lijewska

Mecz Impelu z BKS-em rozpoczął się od błędów z obu stron siatki. Pierwsze swoją grę uspokoiły wrocławianki, które dzięki dobrym zagrywkom wyszły na prowadzenie 7:4. Bielszczanki jednak cierpliwie wyczekały, aż skrzydłowe Impelu zaczną się mylić i doprowadziły do remisu 11:11. Gra była jednak wciąż pełna błędów (w tym nawet znalazł się błąd ustawienia), a punkty zdobywał zespół, który ich nie popełniał, czyli Impel (16:11). Tej przewagi wrocławianki już nie oddały i wygrały pierwszego seta 25:19, chociaż niemal połowę punktów podarowały im rywalki. Drugą partię ponownie od prowadzenia rozpoczęły podopieczne trenera Rafała Błaszczyka (9:5), które miały przewagę w ataku. Bielszczanki wykorzystując błędy w przyjęciu rywalek, doprowadziły do remisu 10:10. Impel znów odskoczył dzięki atakom Julii Szczurowskiej i Sonii Flendrich, jednak BKS imponował grą w bloku w tej partii. Po skutecznym ataku Wiktorii Szumery bielszczanki zbliżyły się do rywalek na jeden punkt (18:19). W wyrównanej końcówce ciężar gry w zespole Impelu wzięła na siebie wprowadzona na boisko Sandra Mielczarek, a po ataku Julii Szczurowskiej z drugiej linii wrocławianki wygrały 25:23.

Trzeciego seta od mocnego uderzenia i prowadzenia 3:0 rozpoczął BKS, Wiktorię Szumerę w ataku wsparła Natalia Pustelnik. Impel potrzebował zaledwie kilku minut i Magdaleny Ociepy w polu zagrywki, by odrobić straty. Po chwili asami serwisowymi odpłaciła Pustelnik i BKS znów prowadził (9:4). Bielszczanki cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę, jednak Impel coraz częściej ustawiał szczelny blok i powoli, ale systematycznie odrabiał straty (20:19). Po chwili wrocławianki były na prowadzeniu i zdenerwowany trener Grzegorz Kosatka poprosił o przerwę. W końcówce Impel zachował więcej zimnej krwi i po dwóch atakach Sandry Mielczarek wygrał 27:25 i całe spotkanie 3:0.

MVP: Julia Szczurowska

Impel Wrocław – BKS Bielsko-Biała 3:0
(25:19, 25:23, 27:25)

Impel: Flendrich, Szczurowska, Mielczarek, Ociepa, Jezierska, Śmidowicz, Łysiak (libero) oraz Pancewicz (libero), Świętoń, Mielczarek, Kuriata, Gulik i Maziakowska
BKS: Papszun, Rodak, Pustelnik, Szumera, Śmietana, Miemczok, Ponikiewska (libero) oraz Kępczyńska, Świerkosz, Kujawiak i Stanclik