Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: Druga kolejka bez większych emocji

Młoda Liga: Druga kolejka bez większych emocji

Druga kolejka rywalizacji w Młodej Lidze to dość jednostronne widowiska. Większość spotkań tego weekendu kończyła się w trzech setach. Udanie zadebiutował pauzujący przed tygodniem Jastrzębski Węgiel, wygrywając 3:0 z ZAKSĄ. Nieco mniej szczęścia mieli Czarni Radom, w swoim pierwszym meczu rozgrywek przegrywając z LOTOSEM Treflem Gdańsk.

Po pewnej wygranej z MKS-em Będzin na inaugurację rozgrywek rzeszowianie starcia drugiej kolejki nie mogą zaliczyć do udanych. Podopieczni Jacka Podpory mieli swoje szanse w meczu, kluczowy okazał się pierwszy set, przegrany przez ekipę z Podkarpacia na przewagi. Pewnym punktem rzeszowian był Maciej Jakubek, jednak lider Resovii nie miał większego wsparcia ze strony swoich kolegów. Zdecydowanie lepiej prezentował się rozkład sił w ataku po stronie Effectora Kielce, tutaj dominował duet Ziemnicki/Więckowski. Kielczanie nie unikali też ryzyka podejmowanego w polu serwisowym, jednak największą przewagą miejscowych był poziom skuteczności zagrań na siatce i to wystarczyło do końcowego triumfu bez straty seta. Równie szybko z ligowym rywalem rozprawiło się Cuprum Lubin, spotkanie ekipy Pawła Szabelskiego i bielszczan było nieco bardziej zacięte, na dłuższej przestrzeni spotkania to lubinianie kontrolowali sytuację. Z dobrej strony pokazał się Szymon Drzazga, zdobywca 16 oczek w meczu imponował 71-procentową skutecznością zagrań, prowadząc lubinian do triumfu. Ostatnie starcie grupy południowej przyniosło pewne zaskoczenie, młoda ZAKSA, która tydzień wcześniej nie dała szans rywalom z Lubina, tym razem uległa debiutującym jastrzębianom. Kluczem do sukcesu zespołu Jarosława Kubiaka była czujność w bloku, na przestrzeni trzysetowego meczu ekipa ze Śląska zanotowała 10 skutecznych bloków. Indywidualnie do roli lidera wyrósł Michał Krawczyk (12 punktów i 69%).

W tej kolejce pauzował MKS Będzin.

Pechowa passa nie omija natomiast akademików z Częstochowy. Tym razem podopieczni Wojciecha Pudo grali na własnym terenie. Po raz kolejny los na drodze AZS-u postawił Łuczniczkę Bydgoszcz. Częstochowianie mieli więc szansę na rehabilitację za zeszłotygodniową porażkę (mecz 9. kolejki rozgrywany awansem – przyp. red.). O ile pierwsze starcie tego sezonu było emocjonujące, a triumfatora musiał wyłonić tie-break, tym razem zespół Bartosza Zaparuchy nie dał rywalom większych szans. W żadnej z rozegranych partii akademicy nie byli w stanie przekroczyć progu 20 zdobytych oczek, a efektywność zagrań na siatce, 54 procent bydgoszczan do 26 procent częstochowian, najlepiej pokazała dystans dzielący obie ekipy. Rehabilitacja za porażkę z LOTOSEM Treflem Gdańsk udała się natomiast siatkarzom z Bełchatowa. Podopieczni Radosława Kolanka tym razem wypunktowali rywali z Olsztyna. Spora w tym zasługa zdobywcy 17 oczek – Mikołaja Sawickiego. Akademicy mieli swoje szanse, jednak zdołali urwać rywalom tylko jednego seta. Jedna wygrana partia to maksimum możliwości Czarnych Radom. Po mocnym starcie i wygranej do 16 odsłonie premierowej zespół Andrzeja Sitkowskiego wyraźnie opadł z sił. Gdańszczanie natomiast zdominowali rywali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, wygrywając dość pewnie i zgarniając komplet oczek.

W tej kolejce pauzował AZS Politechnika Warszawska.