Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > MLK: Zwycięstwo łodzianek w meczu na szczycie

MLK: Zwycięstwo łodzianek w meczu na szczycie

Mecz pomiędzy Budowlanymi Łódź a PTPS-em Piła, jedynymi zespołami, które do tej pory nie zaznały smaku porażki, miał być wyrównanym pojedynkiem, tymczasem podopieczne Bartłomieja Dąbrowskiego w trzech setach odprawiły swoje rywalki. Najwięcej emocji dostarczył za to mecz w Dąbrowie Górniczej, gdzie po tie-breaku zespół ŁKS-u uległ gospodyniom.

Tylko w premierowej odsłonie siatkarki zespołu prowadzonego przez trenera Andrzeja Zapaśnika zdołały „postraszyć” Budowlane, które na moment straciły koncentrację i nie wykorzystały kilku piłek setowych. – Jesteśmy takim zespołem, który mimo potknięć szybko zapomina o niepowodzeniach, błędach. Od początku ze „świeżym umysłem” zaczynamy w takich sytuacjach budować swoją grę od nowa – podkreśliła Dominika Bilicka. Zwycięstwo w walce na przewagi podniosło morale gospodyń i te w kolejnych setach zdominowały boiskowe wydarzenia.  – Tworzymy całość, każda z nas wnosi coś do tej drużyny, jest ważnym ogniwem. Jeśli którejkolwiek z nas by zabrakło, to prawdopodobnie w tym momencie nie mogłybyśmy cieszyć się z tych zwycięstw – powiedziała po spotkaniu przyjmująca łodzianek, która pojawiła się na boisku pod koniec drugiej odsłony i pozostała na nim już do końca meczu. Drużyna Budowlanych Łódź pozostała więc jedyną niepokonaną ekipą w grupie A.

Legionowianki na własnym terenie nie miały większych problemów z pokonaniem zespołu z Malborka. Podopieczne Wojciecha Lalka dużo punktów zdobyły w elemencie bloku, rzadko myliły się też w polu serwisowym. Nie brakowało jednak długich wymian, choć wiązało się to raczej z niemocą w ataku, która cechowała oba zespoły. Najczęściej jednak w działaniach ofensywnych widzieliśmy Barbarę Zakościelną i to ona odebrała nagrodę MVP z rąk Alojzego Świderka, który przyglądał się temu spotkaniu.

Udany debiut przed własną publicznością zaliczyły policzanki, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie. Siatkarki Pałacu Bydgoszcz nie potrafiły powstrzymać w ataku Eweliny Kartszun, która nie pierwszy raz była wyróżniającą się postacią swojego zespołu. – Musiałyśmy oswoić się z grą przed własną publicznością. Dziewczyny opanowały emocje i poziom naszej gry znacząco się podniósł – tłumaczyła genezę falującej gry swoich podopiecznych trener Joanna Mirek. Należy również podkreślić, że debiut w zespole Młodej Ligi zaliczyła także Nikola Abramajtys, 19-letnia środkowa.

(25:21, 25:18, 25:20)

Kolejne zwycięstwo odniosły wrocławianki, które w tym sezonie przegrały zaledwie jednego seta. W ekipie gospodyń brylowała Sandra Mielczarek, a po drugiej stronie siatki starała się jej odpowiedzieć Weronika Krzysztofiak. Wkrótce jednak swoją atakującą wspomogły także Barbara Cembrzyńska i Magdalena Ociepa, a po błędzie muszynianek było 1:0 (25:16). Set numer dwa nie przyniósł odmiany gry przyjezdnych, a przy dobrym przyjęciu coraz więcej punktów zdobywała Ociepa. Rywalki traciły punkty seriami i dość gładko przegrały również i tę odsłonę meczu. Scenariusz ostatniej partii był podobny – mniej więcej do połowy seta (11:10) zawodniczki Muszyny Kraków utrzymywały jakość gry, ostatecznie popełniając zbyt wiele błędów własnych, aby myśleć o podjęciu wyrównanej walki. Blok Łucji Kuriaty i Sandry Mielczarek dał wrocławiankom piłkę setową, którą te po chwili wykorzystały, kończąc całe spotkanie.

Podopieczne Dariusza Sobieraja po raz drugi musiały walczyć o zwycięstwo w tie-breaku. Czwarty set i końcówka spotkania to jednak popis gry dąbrowianek, które w najważniejszym momencie wrzuciły szósty bieg. Do zwycięstwa przyczyniła się w znacznej mierze sprawiająca ogromne kłopoty łodziankom Zuzanna Szynkiel, 17-letnia przyjmująca gospodyń i to ona została wybrana MVP tego meczu.

Niepokonane we własnej hali są także siatkarki prowadzone przez trenera Grzegorza Kosatkę. Szczególnie w drugim secie bielszczanki urządziły sobie festiwal strzelecki i zespół KSZO zdołał jedynie złamać barierę 10 punktów. Największą bronią gospodyń były zagrywki, dobre zawody rozegrała także rozgrywająca BKS-u, Kamila Śmietana, korzystając z dobrej dyspozycji swoich przyjmujących. – Mecz zagraliśmy poprawnie. Teoretycznie wszystko to, co założyliśmy sobie przed meczem, w 80% zostało zrealizowane. Są oczywiście jeszcze elementy do poprawy, ale dziś zarówno z wyniku, jak i z gry mogę być zadowolony. To dobry prognostyk przed kolejnymi meczami – stwierdził szkoleniowiec bielszczanek.