Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > MLK: Pierwsza porażka wrocławianek

MLK: Pierwsza porażka wrocławianek

W grupie A decydującym dla układu tabeli po 5. kolejce spotkań było starcie policzanek z drużyną z Łodzi, gdzie dość nieoczekiwanie już po trzech setach lepsze okazały się gospodynie tego spotkania. Pierwszej porażki doznały siatkarki Impelu, które po tie-breaku musiały uznać wyższość BKS-u, ale wciąż to wrocławianki są najlepszym zespołem grupy B.

Grupa A:

Siatkarki z Legionowa kontynuują zwycięską passę, tym razem na własnym boisku podopieczne Wojciecha Lalka nie dały żadnych szans pilankom. Po pierwszym, jednostronnym secie ekipa gości się otrząsnęła, ale legionowianki nie dały się zaskoczyć. Najwięcej spustoszenia w szeregach siatkarek PTPS-u siała atakująca Legionovii, Aleksandra Omelaniuk i to ona została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką spotkania.

Mecz pomiędzy zespołem prowadzonym przez Joannę Mirek a drużyną łódzkich Budowlanych zapowiadał się na jedno z najciekawszych spotkań kolejki, bo oba zespoły pokazały już w tym sezonie, że chcą liczyć się w walce o czołowe pozycje w grupie A, a coraz lepsza gra pałacanek i dysponujące ogromnym potencjałem legionowianki wcale nie zamierzają im tego ułatwić. Już pierwszy set pokazał, że gospodynie podeszły do tego meczu z ogromną determinacją. Zagrywki Magdaleny Stysiak i kończone przez atakującą Chemika ataki pozostawały bez odpowiedzi. W drugim secie swoją szansę zaprzepaściły łodzianki, którym przy prowadzeniu 16:14 przytrafił się przestój, a w końcówce dobrze spisała się Aleksandra Długosz i na tablicy wyników pojawił się wynik 2:0. Trzeci set również od początku przebiegał pod dyktando Chemika, choć łodzianki próbowały jeszcze podjąć rękawicę i odrobiły dość wyraźną stratę, ale nie zdołały już przedłużyć tego meczu.

Ani jednego punktu w tegorocznych rozgrywkach Młodej Ligi nie zdobyły siatkarki z Malborka. Także w Bydgoszczy ta sztuka im się nie powiodła, chociaż prowadzone przez Tomasza Jodko zawodniczki w trzecim secie pokazały, że ambicji im nie brakuje. To tylko zmotywowało bydgoszczanki, które do zwycięstwa poprowadziła będąca w świetnej formie 16-letnia Monika Jagła.

Zawodniczki z Bielska-Białej okazały się pierwszymi pogromczyniami wrocławianek. Imponujące serie punktowe wrocławianek w pierwszym i czwartym secie na niewiele się zdały. Po raz kolejny w tym sezonie po stronie BKS-u ogromny udział w zwycięstwie miała atakująca, Natalia Pustelnik, ale Kamila Śmietana także bardzo umiejętnie dysponowała siłami swoich skrzydłowych. Choć w czwartym secie zagrywki Sandry Mielczarek mogły nieco podłamać gospodynie, tak się jednak nie stało. W tie-breaku dobrze atakowała Mikoda i choć to Impel mógł jeszcze wyrównać, to nerwy dały o sobie znać i wrocławianki musiały zejść z boiska pokonane. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano libero BKS-u, Paulinę Ponikiewską.

Nie udało się przełamać ostrowczankom w meczu przeciwko zespołowi ŁKS-u. Jedynie pierwsza partia przebiegała pod dyktando gospodyń, później podopieczne Wojciecha Blomberga opanowały emocje i zagrały zdecydowanie lepiej, w czwartej odsłonie demonstrując swoją siłę. Najlepszą zawodniczką została wybrana środkowa ŁKS-u, Natalia Olesińska. Również komplet punktów dopisały do swojego konta dąbrowianki i z dorobkiem 10 punktów znajdują się na trzecim miejscu w tabeli grupy B, ex aequo z bielszczankami.