Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > ML: Sytuacja się krystalizuje, w północnej grupie zdecydowany lider

ML: Sytuacja się krystalizuje, w północnej grupie zdecydowany lider

Po sześciu kolejkach rywalizacji siatkarzy Młodej Ligi w obu grupach sytuacja się unormowała, w rywalizacji na północy rywali w tyle zostawili siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz, nad drugim LOTOSEM Treflem Gdańsk bydgoszczanie mają pięć oczek przewagi. Nieco bardziej wyrównana jest rywalizacja w grupie A, gdzie mimo prowadzenia Jastrzębskiego Węgla niewiele mniej punktów mają BBTS Bielsko-Biała i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Tygodniowa przerwa wyraźnie nie wybiła z rytmu siatkarzy BBTS-u Bielsko-Biała. Bielszczanie wrócili do gry w dobrym stylu, odsyłając rywali z Rzeszowa bez choćby seta. Odsłona premierowa to mocny start podopiecznych Pawła Gradowskiego, gospodarze zdominowali rywali w ataku (72%), dodatkowo kolejnymi blokami odbierając rywalom chęci do ataku. W tej części meczu do roli lidera swojego zespołu wyrósł Maciej Skowroński, wspierany jednak przez Tomasza Piotrowskiego. Po rzeszowskiej stronie siatki sytuację próbował ratować Maciej Jakubek, na niewiele się to jednak zdało. Po wygranej do 13 odsłonie premierowej gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa. Mimo że gra na siatce w kolejnych partiach była bardziej wyrównana, końcówki należały do bielszczan. Utrzymując koncentrację, miejscowi nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, zgarniając komplet punktów. Jednostronny był też mecz w Kędzierzynie-Koźlu. W starciu z MKS-em Będzin podopieczni Rolanda Dembończyka zagrali koncertowo. Przepaść dzieląca obie ekipy najwyraźniej pokazywały wyniki poszczególnych setów. Będzinianie nie zdołali w żadnej z partii przekroczyć progu 13 zdobytych punktów. Przy średniej 29-procentowej efektywności w ataku siatkarze z Zagłębia nie mieli sportowych argumentów pozwalających grać jak równy z równym z dobrze dysponowanym rywalem. Siłą kędzierzynian tym razem była zespołowość i brak wyróżniającego się zawodnika. Najdłuższym meczem w rywalizacji grupy południowej było starcie w Jastrzębiu-Zdroju, podopieczni Jarosława Kubiaka zaczęli pewnie, wygrywając dwie pierwsze partie. Spora w tym zasługa najlepiej punktującego ekipy ze Śląska – Patryka Czyrniańskiego. Zdobywca 20 oczek w meczu nie zawodził w kluczowych momentach. Nieco gorsze chwile gospodarze mieli w trzecim secie, szybko jednak się zrehabilitowali i zgarnęli pełną pulę punktów.

W tej kolejce pauzował zespół Cuprum Lubin.

Również w rywalizacji grupy północnej tym razem obyło się bez zaciętych rywalizacji. Spotkania kończyły się w trzech lub czterech setach, a triumfowali faworyci. Pech nie omija akademików z Częstochowy, podopieczni Wojciecha Pudo również w ten weekend nie przerwali passy porażek. Młodzi częstochowianie w starciu z rywalami z Radomia jedynie w trzeciej partii zbliżyli się do rywali, finalnie jednak również w tej partii nie przekroczyli progu zdobytych 20 punktów. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego pokazali się natomiast z bardzo dobrej strony, radomianie obok wysokiego (61%) poziomu skuteczności w ataku zanotowali 11 punktowych bloków. W ekipie gospodarzy trudno było wskazać jednego lidera, znakomite zawody rozegrali Mateusz Laskowski i Jakub Zwiech (obaj zdobyli po 13 oczek), notując odpowiednio efektywność 91% i 80%. Przy tak grających radomianach AZS nie miał większych szans, przegrał 0:3. Do udanej tej kolejki nie zaliczą też akademicy z Warszawy. Po falstarcie w meczu podopiecznych Wojciecha Szczuckiego próbował ratować Mikołaj Głowacki. Po drugiej stronie dominowali jednak Ptaszyński i Wnuk i to właśnie gdańszczanie dyktowali warunki gry. Po wygranym secie zespół Edwarda Pawluna pozwolił rywalom dojść do głosu, w ekspresowym tempie rehabilitując się i wygrywając 3:1. Z roli lidera bezbłędnie wywiązali się zawodnicy Łuczniczki Bydgoszcz, zdecydowany lider grupy północnej mecz w Olsztynie rozpoczął niepewnie, szybko jednak stabilizując swoją grę. Podopieczni Bartosza Zaparucha grali kompletnie, wypracowując przewagę we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. W starciu z blokiem Łuczniczki Bydgoszcz olsztynianie nie mieli większych szans.