Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > ML: Bydgoszczanie wciąż bez porażki

ML: Bydgoszczanie wciąż bez porażki

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz kontynuują zwycięską serię. Bydgoszczanie po 7. kolejkach są jedyną drużyną, która ma na koncie komplet zwycięstw. Poza niekwestionowanym liderem grupy B niezłym bilansem mogą się pochwalić zawodnicy BBTS-u Bielsko-Biała i LOTOSU Trefla Gdańsk. Miniony weekend nie przyniósł niespodzianek.

Zmagania grupy A po raz kolejny nie dostarczyły zbyt wielu emocji. Triumfowali faworyci i tylko jedno ze spotkań zakończyło się po czterech setach. Jako pierwsi rywalizację tego weekendu rozpoczęli siatkarze ZAKSY i Cuprum Lubin. Mimo że atut gry u siebie był po stronie podopiecznych Pawła Szabelskiego, to przyjezdni zdominowali rywalizację. Już pierwszy set spotkania pokazał dominację kędzierzynian na siatce. Spora w tym zasługa duetu Sobota/Lorenc, zdobywcy odpowiednio 17 i 16 oczek w meczu w ekspresowym tempie wyprowadzili swój zespół na prowadzenie. Przewagę ZAKSY potwierdza wynik odsłony premierowej, wygranej do 17. Wraz z rozwojem seta siła ataku miejscowych wyraźnie słabła, przy mniejszej niż 30-procentowa efektywności zagrań miejscowi niewiele byli w stanie zdziałać.

Równie pewnie z rywalem poradzili sobie bielszczanie. Siatkarze BBTS-u bez straty seta pokonali Effectora Kielce. Odsłona premierowa należała jeszcze do wyrównanych, miejscowi dotrzymywali kroku wyżej notowanym rywalom, jednak kluczowe momenty seta to wyższy poziom skuteczności zawodników Pawła Gradowskiego. Bielszczanie wypracowali przewagę we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Największą dysproporcję widać było w grze w bloku, przy 12 punktowych blokach siatkarzy BBTS-u kielczanie nie mieli większych szans.

Zmagania tej grupy uzupełniło spotkanie w Będzinie. Podopieczni Bartłomieja Chmiela mecz rozpoczęli bezbłędnie, triumfując do 19. W kolejnej odsłonie role się odwróciły, rzeszowian do triumfu poprowadził Maciej Jakubek, zdobywca 20 punktów w spotkaniu.

W tej kolejce pauzował Jastrzębski Węgiel.

Bardziej zacięta była rywalizacja grupy północnej. Imponująca serię spotkań bez porażki podtrzymali siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz. Bydgoszczanie w konfrontacji z akademikami z Warszawy nie tylko zgarnęli komplet oczek, ale nie pozwolili ugrać rywalom nawet seta. Wbrew temu, na co mógłby wskazywać końcowy wynik, warszawianie nie oddali spotkania bez walki. Po dwóch dość pewnie wygranych przez podopiecznych Bartosza Zaparuchy setach w trzeciej odsłonie gospodarze sprawili rywalom nieco więcej problemów. I tak triumfatora musiał wyłonić set rozgrywany na przewagi, więcej zimnej krwi zachowali bydgoszczanie, triumfując 29:27. Najlepiej punktującym zawodnikiem Łuczniczki z całym meczu był Patryk Mendel, zdobywca 15 punktów utrzymywał 69-procentową skuteczność zagrań.

Nieco dłużej trwały derby akademików, mimo osłabienia kadrowego podopieczni Wojciecha Pudo zdołali nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikami z Olsztyna. Po imponującym początku i wygranej partii do 14 w kolejnych setach częstochowianie nieco spuścili z tonu. Sytuację bezbłędnie wykorzystali zawodnicy Sergiusza Salskiego.

Mecz w Częstochowie był rozgrywany nieco wcześniej, bo 20 listopada. Ten weekend zmagań uzupełniło starcie w Bełchatowie. Spotkanie pomiędzy Skra Bełchatów a LOTOSEM Treflem Gdańsk było wyjątkowo zacięte, o czym świadczą dwie z partii rozstrzygane na przewagi. Gospodarzy przed porażką nie uchroniła nawet dobra gra i 28 oczek zdobytych przez Błażeja Paszkiewicza.

W tej kolejce pauzowali Cerrad Czarni Radom.