Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mistrz Polski wystąpi w Lidze Mistrzów

Mistrz Polski wystąpi w Lidze Mistrzów

fot. Katarzyna Antczak

Miniony sezon przyniósł powrót ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na parkiety Ligi Mistrzów po kilku latach nieobecności. Zespół z Opolszczyzny rozgrywki rozpoczął mocnym akcentem w fazie grupowej, kończąc jednak rywalizację po pierwszej fazie play-off.

Po znakomitym sezonie, zwieńczonym podwójną koroną, ZAKSĘ czeka obrona trofeów w rodzimych rozgrywkach, ale nie tylko. Mistrz Polski powalczy również na europejskich parkietach, podejmując rywalizację z czołowymi ekipami. W elitarnych rozgrywkach podopieczni Andrei Gardiniego powalczą o poprawę rezultatów z poprzedniego sezonu. Powrót do gry w Lidze Mistrzów był udany w wykonaniu ZAKSY, która przez fazę grupową rozgrywek przebrnęła niemal bez porażki. Mimo przegranej w fazie play-off poczynania naszego zespołu oceniono pozytywnie.



ZAKSA pożegnała kolejnych atakujących

Europejskie puchary w siatkówce rządzą się swoimi prawami, po wywalczeniu mistrzostwa Polski ZAKSA nie była zdecydowana, czy będzie walczyć na europejskich parkietach, głównie ze względów finansowych. Władze klubu z Kędzierzyna-Koźla zdecydowały jednak, że warto walczyć również na tej płaszczyźnie. – Udział w Lidze Mistrzów to weryfikacja umiejętności naszego zespołu na europejskich parkietach, w starciu z najlepszymi drużynami. Są to rozgrywki bardzo wymagające, na początek naszym celem  jest wyjście z grupy, potem będziemy stawiać sobie wyższe cele – podsumował wyzwania związane z Ligą Mistrzów prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved