Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mirosław Zawieracz: Cieszy dobra postawa zespołu

Mirosław Zawieracz: Cieszy dobra postawa zespołu

Podopieczne Mirosława Zawieracza wygrały drugi mecz z rzędu w Lidze Siatkówki Kobiet i znalazły się na dwunastym miejscu w ligowej tabeli. – Mam nadzieję, że utrzymamy swoją dobrą dyspozycję i będziemy wygrywali w kolejnych spotkaniach – powiedział Mirosław Zawieracz.

Torunianki bardzo dobrze rozpoczęły mecz z bezpośrednim rywalem tabeli MKS-em Dąbrowa Górnicza, dosyć pewnie wygrały dwa sety i prowadziły w trzecim 21:18. Błędy własne sprawiły, że przegrały one tę partię spotkania. – W końcówce trzeciego seta moje podopieczne przestały myśleć. W pozostałych trzech partiach ani razu nie zaatakowaliśmy w antenkę, a w tej odsłonie meczu dwa razy zaatakowaliśmy w antenkę oraz trzykrotnie w aut i tym samym oddaliśmy pięć punktów dąbrowiankom. Zagraliśmy trochę „mikołajkowo”, z drugiej strony dla nas wygrywanie na wyjazdach to też jest nowość, być może zawodniczki za szybko chciały wygrać i stąd taki rezultat w tej partii spotkania. Ponadto moje siatkarki uśpiła nieco taktyka, ponieważ doskonale wiedziały, że nie mają atakować w aut i po antenkach – powiedział trener torunianek.

Ekipa z grodu Kopernika przełamała fatalną passę w meczach wyjazdowych i po raz pierwszy w obecnym sezonie zapisała na swoje konto trzy punkty. Warto dodać, że torunianki do tej pory na wyjazdach wygrały zaledwie jednego seta. – Bardzo cieszymy się z odniesionego zwycięstwa, pierwszego na wyjeździe w obecnym sezonie, tym samym przełamaliśmy naszą złą passę w spotkaniach wyjazdowych, warto dodać, że było to nasze pierwsze zwycięstwo nad zespołem z Dąbrowy Górniczej w historii gier obu drużyn. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętych rezultatów, pod moją wodzą zespół wygrał dwa spotkania i mam nadzieję, że będziemy kontynuowali naszą dobrą passę. Cieszę się z faktu, że dotarłem do zawodniczek i grają one pewniej, atakują i co dla nas jest najważniejsze – punktują – zakończył trener Budowlanych.

W podobnym tonie wypowiedziała się Marta Wójcik, zawodniczka ta rozegrała bardzo dobre spotkanie. Gubiła blok swoich rywalek, punktowała w polu zagrywki oraz w bloku i w całym spotkaniu zdobyła 10 punktów. – W trzecim secie za bardzo rozluźniłyśmy się, stąd taki, a nie inny rezultat tej partii spotkania. Meczem z Impelem weszłyśmy w nowy rozdział naszej gry i mam nadzieję, że nadal będziemy kontynuowali naszą dobrą grę. Zamierzamy opuścić strefę spadkową i chcemy grać o coś więcej niż utrzymanie. Naszymi mocnymi elementami w spotkaniu przeciwko dąbrowiankom były: zagrywka oraz blok. Ta liga tak wygląda, że kto zagrywa, ten wygrywa i to znalazło potwierdzenie w tym meczu (torunianki siedmiokrotnie zdobyły punkty bezpośrednio z zagrywki, podczas gdy MKS – 4, natomiast w bloku statystki przemawiały na korzyść Budowlanych 15-9 – przyp. red.). Tych elementów wcześniej nam brakowało, cieszy nas fakt, że w spotkaniu wyjazdowym potrafiłyśmy utrzymać koncentrację od początku do końca – podsumowała mecz z dąbrowiankami najlepsza siatkarka tego spotkania Marta Wójcik. Od meczu z Impelem trenerem Budowlanych jest Mirosław Zawieracz, pod jego wodzą siatkarki z Torunia zdobyły sześć punktów. – Jesteśmy wciąż tym samym zespołem, ciężko pracujemy, analizujemy swoje błędy. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będziemy prezentowały się jeszcze lepiej, nie zapomniałyśmy elementarnych podstaw siatkówki. Bardzo się cieszymy z tych trzech bezcennych punktów, warto pamiętać, że to nasze rywalki w ubiegłym sezonie były czołową drużyną. Zdajemy sobie sprawę z klasy i wartości rywala, jakim jest ŁKS, drużyna ta w tym sezonie gra niemal bezbłędnie, ale my na pewno się nie poddamy – zakończyła rozgrywająca toruńskiej ekipy.