Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Michalina Jagodzińska: Jesteśmy dobrym zespołem

Michalina Jagodzińska: Jesteśmy dobrym zespołem

Pierwszy mecz w sezonie, a szczególnie gdy w zespole zachodzą tak głębokie zmiany, jak miało to miejsce w przypadku siatkarek AZS-u Gliwice, zawsze pozostaje wielką niewiadomą. Zarówno trenerzy, jak i zawodniczki mieli więc prawo czuć się niezbyt pewnie, ale jak się okazało, na parkiecie nie było tego widać.

Stresu nie było, bo uważam, że jesteśmy dobrym zespołem, który wierzy w swoje umiejętności. Rozegrane latem sparingi z zagranicznymi drużynami oraz ekipami z Orlen Ligi pokazały nam, że jesteśmy w stanie nawiązać równorzędną walkę z każdym, a co więcej – nawet wygrać. Cieszymy się z tego pierwszego zwycięstwa, nie tylko dlatego, że mamy trzy punkty, ale to też motywuje nas do dalszej pracy – zaznacza Michalina Jagodzińska.

AZS AWF Warszawa to tegoroczny beniaminek I ligi, bez gwiazd i znanych nazwisk w składzie, ale warszawianki tanio skóry nie sprzedały, zmuszając gospodynie do walki do samego końca. – W każdym meczu trzeba będzie walczyć. W tym ostatnim mogłyśmy się o tym przekonać szczególnie w drugim secie, że przeciwnik nie podda się do samego końca – zaznacza libero AZS-u Gliwice.

Przypomnijmy, że w tej drugiej partii zawodniczki ze stolicy Polski aż trzykrotnie miały piłkę setową, ale ostatecznie 28:26 zwyciężyły gospodynie. – W tym drugim secie nastąpiło lekkie odprężenie, co bardzo dobrze wykorzystał przeciwnik. Wygrałyśmy jednak tego seta, gdyż byłyśmy po prostu lepsze, o czym świadczy wynik końcowy tego meczu – zauważa Jagodzińska.

Gliwiczanki jako jedyne w tej pierwszej kolejce wygrały bez straty seta. Można więc wysnuć wniosek, że w tym roku liga będzie bardziej wyrównana, a mecze bardziej zacięte. – Ostatnie cztery lata grałam za granicą, więc trudno mi jeszcze oceniać szanse poszczególnych drużyny. Wiem tyle, że każdy zespół w tej lidze jest silny, ale też z każdym da się wygrać –  podkreśla nowa libero AZS-u Gliwice.

Michalina Jagodzińska pochodzi z Bydgoszczy i w tamtejszym klubie – Pałacu Bydgoszcz – zaczynała przygodę z dorosłą siatkówką. Ostatnie lata spędziła na Słowacji, sięgając tam wicemistrzostwo tego kraju, a miało to miejsce w poprzednim sezonie. Bratislavský Volejbalový Klub, który reprezentowała – uległ w finale Ekstraligi kobiet – Slavii Bratysława. Jagodzińska była też kilkakrotnie wybierana najlepszą libero Słowacji.

źródło: azs.gliwice.pl