Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Żuk: To był mecz błędów

Michał Żuk: To był mecz błędów

W swoim ostatnim wyjazdowym spotkaniu fazy zasadniczej Aluron Virtu Warta Zawiercie wygrała z Dafi Społem Kielce 3:1. – W pewnym momencie trochę dostosowaliśmy się do poziomu i tak to wyglądało. Szkoda tego trzeciego seta, ale ważne, że wygraliśmy – stwierdził po spotkaniu siatkarz beniaminka, Michał Żuk.

29. kolejkę PlusLigi kończył starcie spadkowicza – Dafi Społem Kielce z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. W pojedynku nie brakowało błędów po obu stronach siatki. Tylko w polu zagrywki gospodarze mylili się 19 razy, a goście 18. Beniaminek jednak aż 13 razy punktował w tym elemencie przy 8 asach rywali. Przyjmujący zawierciańskiej ekipy przyznał, że nie był to najlepszy mecz w wykonaniu jego ekipy, jednak triumf jest dla nich bardzo ważny. – To był mecz błędów. Myślę, że dużą robotę zrobiła nam zagrywka, bo potrafiliśmy w trudnym momencie zaserwować i sprawić problem – tutaj bardzo duży plus. Na pewno wszyscy cieszą się, że wygraliśmy, bo możemy osiągnąć dobry rezultat, grać o wyższe miejsce. Myślę, że możemy być zadowoleni – powiedział Michał Żuk. – Liczyliśmy, że zdobędziemy komplet punktów. Wiadomo, że nasza gra mogła falować i kielczanie wykorzystali to w trzecim secie, ale myślę, że po tej końcówce i słabym początku w czwartym secie ogarnęliśmy się w miarę szybko. Zagrywką pokazaliśmy, że możemy fajnie pograć i tym nadrobiliśmy te punkty, które straciliśmy – dodał przyjmujący.

Siatkarze Dafi Społem Kielce już przed poniedziałkowym meczem wiedzieli, że nie uda im się opuścić strefy spadkowej. Ostatni zespół PlusLigi starał się walczyć z beniaminkiem, jednak drużyna z Zawiercia postawiła kropkę nad i. Mimo licznych błędów własnych zwycięstwo za trzy punkty dało przyjezdnym pewność pozostania w ekstraklasie. – Na pewno nie był to ładny mecz. My jeszcze teoretycznie o coś gramy, kielczanie pożegnali się z PlusLigą i wydaje mi się, że ciężko im się zmobilizować, ale walczyli. W pewnym momencie trochę dostosowaliśmy się do poziomu i tak to wyglądało. Szkoda tego trzeciego seta, ale ważne, że wygraliśmy – przyznał Żuk.

źródło: aluronvirtu.pl