Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Mieszko Gogol: Musimy odnaleźć swoją zagrywkę

Michał Mieszko Gogol: Musimy odnaleźć swoją zagrywkę

Espadon Szczecin w piątek uległ Cuprum Lubin 1:3, ale na pewno miał swoje szanse na wywiezienie z Lubina przynajmniej punktu. Ważnym czynnikiem, który na pewno nie pomógł szczecinianom, była duża ilość błędów w polu zagrywki, zespół popełnił ich w tym meczu aż 22. – Widać, że poprawiliśmy swoją grę w stosunku do meczów z Resovią i Indykpolem AZS, natomiast musimy odnaleźć jeszcze swoją zagrywkę, bo w pierwszej rundzie to był nasz bardzo duży atut, a w tej chwili tego nie widać. Widać, że poprawiliśmy swoją grę w stosunku do meczów z Resovią i Indykpolem AZS, natomiast musimy odnaleźć jeszcze swoją zagrywkę, bo w pierwszej rundzie to był nasz bardzo duży atut, a w tej chwili tego nie widać – ocenił Michał Mieszko Gogol, szkoleniowiec zespołu ze Szczecina.

Wiele emocji było w partii otwierającej spotkanie, w końcówce jednak to gospodarze okazali się lepsi. – Pierwszy set był na styku dla Cuprum, mieliśmy 23:23 i mnóstwo okazji w tym secie, szczególnie w kontratakach – przyznał Michał Mieszko Gogol.Nasz system blok-obrona nie funkcjonował najlepiej, było trochę niedokładności. Zepsuliśmy też aż dziewięć zagrywek w tym pierwszym secie, a przegraliśmy go 23:25. Ciężko jest wygrać seta z kimkolwiek, jeżeli psuje się tyle zagrywek. Ryzyko też się nie opłaciło, bo nie mieliśmy ani jednej zagrywki punktowej. Wina jest tutaj po naszej stronie, możemy sobie pluć w brodę, bo ten pierwszy set mógł otworzyć ten mecz zupełnie inaczej – dodał szkoleniowiec Espadonu Szczecin.

Szczecinianie okazali się lepsi w secie trzecim. – Dobrze, że podjęliśmy rękawicę, walczyliśmy i wytrzymaliśmy wojnę nerwów także tę na challenge w tym trzecim secie – przyznał Michał Mieszko Gogol. Adrian Mihułka, libero Espadonu ocenił, że jego zespół miał swoje szanse na zapunktowanie w tym pojedynku. – Mieliśmy na pewno swoje szanse w tym spotkaniu, chociaż lubinianie grali bardzo solidnie i konsekwentnie. Szkoda tego czwartego seta, w którym odjechali nam na kilka punktów, musieliśmy gonić, ale ta pogoń nie skończyła się dla nas pozytywnie.

Trener Espadonu ocenił, iż zespół pomimo braku zdobyczy punktowej zaprezentował się lepiej niż w dwóch poprzednich setach, ale są jeszcze mankamenty, nad którymi zespół musi pracować. – Widać, że poprawiliśmy swoją grę w stosunku do meczów z Resovią i Indykpolem AZS, natomiast musimy odnaleźć jeszcze swoją zagrywkę, bo w pierwszej rundzie to był nasz bardzo duży atut, a w tej chwili tego nie widać. Mogę wspomnieć jeszcze o przestojach, które zdarzały nam się w przyjęciu i których nie potrafiliśmy zniwelować i jest to na pewno też element do poprawy, ale przede wszystkim nie możemy popełniać tylu błędów w polu zagrywki. Zwłaszcza w krótkim odstępie czasu, kiedy to idzie jeden zawodnik i psuje, idzie drugi i robi to samo, trzeci już musi wprowadzić piłkę do gry. W piątek z drugiej strony był Michal Masny i wiadomo, co się wtedy dzieje – powiedział opiekun szczecińskiej ekipy.

Obecnie Espadon zajmuje w tabeli 9. pozycję z dorobkiem 23 punktów i do ósmego Indykpolu AZS-u Olsztyn traci cztery punkty. – Nie patrzymy w tabelę, oczywiście prędzej czy później będzie w nią trzeba spojrzeć im będzie bliżej końca rundy. My staramy się przede wszystkim grać dobrą siatkówkę, przez większość pierwszej rundy taką pokazywaliśmy. W tej chwili ta przerwa świąteczno-noworoczna totalnie wybiła nas z rytmu i te dwa mecze z Resovią i Indykpolem zagraliśmy bardzo słabo. To były nasze najgorsze mecze w tym sezonie. Teraz troszkę ciężej popracowaliśmy i myślę, że powoli będziemy już wracać do naszej nominalnej dyspozycji. Przed nami bardzo ważny mecz z Cerradem Czarnymi Radom w piątek i będziemy chcieli się do tego meczu jak najlepiej przygotować i zdobyć punkty, bo nie zapunktowaliśmy już od trzech kolejek – powiedział Michał Mieszko Gogol.

źródło: Cuprum Lubin TV, inf. własna